Najciekawsze miasta do zwiedzania na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce

Wakacje w mieście

Wakacje w środkowej-zachodniej Polsce dadzą Państwu możliowść odwiedzenia mnóstwa miejscowości i miast, w których znajdą Państwo liczne atrakcje i ciekawostki. Apartamenty wakacyjne w Polsce pozwolą Państwu na poznanie historii naszego kraju, praktycznie od czasu powstania kraju, ponieważ w tym regionie znajduje się pierwsza stolica Polski – Gniezno oraz jedna z najstarszych osad słowiańskich – Biskupin. W miastach regionu znajdą Państwo również liczne udogodnienia turystyczne, festiwale oraz koncerty.

 

Wielkopolska

Wakacje w Wielkopolsce, to możliwość odwiedzenia:

 • Poznań – stolica regionu. W mieście znajdą Państwo liczne zabytki, kościoły, muzea. Warto odwiedzić również miejscowe zoo oraz palmiarnię. Poznań jest jednym z największych polskich miast, więc nie zabraknie tu licznych atrakcji turystycznych, sklepów, barów i restauracji.
 • Leszno – duża miejscowość, która swą nazwę zawdzięcza roślinie (leszczyna). Również tu warto odwiedzić zabytkowe kościoły i inne budowle. Na zabytkowym rynku miejskim, warto zatrzymać sie na chwilę w jednej z licznych kawiarenek.
 • Gniezno – pierwsza stolica Polski. W zwiazku z tym, znaleźć tu mozna liczne dowody dawnej świetności miasta. Gniezno to również liczne parki, które idealnie nadają się na długie spacery.
 • Września – również ważne historycznie miasto. To w tej miejscowości miał miejsce słynny strajk uczniów. Tą historię warto poznać podczas wizytowania miasta. Ciekawy jest również zespół pałacowy w miejskim parku.
 • Kalisz – miasto powiatowe z zabytkowym centrum miasta oraz rezerwatem archeologicznym Zawozie.

Poza dużymi miastami, również mniejsze miejscowości mają dużo do zaoferowania. Warto wśród swoich planów uwzględnić również Luboń, Ostrów Wielkopolski, Kościań, Śrem czy Wolsztyn.

 

Ziemia Lubuska

Wakacje w Polsce dadzą Państwu mozliwość poznania regionu lubuskiego. Jest to bardzo atrakcyjna część kraju. Wśród najważniejszych miast warto zaznaczyć:

 • Zielona Góra – miasto położone na licznych wzgórzach, dzięki czemu ma swój unikalny charakter. W mieście oprócz licznych zabytków, znajduje się również mnóstwo parków, a także Ogród Botaniczny oraz Palmiarnia. W Zielonej Górze znaleźć można figury bachusików (dzieci bachusa, który był bogiem wina i winorośli), które są poustawiane w całym mieście.
 • Gorzów Wielkopolski – miasto położone na siedmiu wzgórzach. Znajdą tu Państwo liczne zabytki, kościoły a także dobrze zachowane wille i domy, pochodzące z róznych okresów historii miasta. W Gorzowie warto zobaczyć również osiem charakterystycznych fontann.
 • Międzyrzecz – miejscowość, w której znajduje się słynny zamek z XIV wieku. Miasteczko słynie również z rezerwatu nietoperzy – Nietoperek, a także doliny leniwej Obry. Oba miejsca należą do programu Natura 2000.
 • Międzychód – zabytkowe miasteczko, w granicach którego, znajdują się dwa rezerwaty przyrody: Kolno Międzychodzkie oraz Dolina Kamionki.
 • Nowa Sól – trzecie co do wielkości miasto w regionie lubuskim, w którym warto odwiedzić Park Krasnala, w którym znajduje się największy krasnal ogrodwy na świecie – Soluś.
 • Kostrzyn nad Odrą – miasto przygraniczne z fortyfikacjami Twierdzy Kostrzyn z XIV wieku oraz ruinami zamku z XVI wieku oraz Kościoła Mariackiego z XIV wieku.