Atrakcje na wakacje na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce

Atrakcyjne wakacje

Ziemia lubuska oraz Wielkopolska mają przygotowanych dla Państwa mnóstwo atrakcji, dzięki czemu nie będą Państwo mieli czasu na nudę. Domy wakacyjne w Polsce, są świetną bazą wypadową na zwiedzenie licznych zabytków i budowli, odwiedzenie ciekawych rezerwatów przyrody, a także wzięcia udziału w niepowtarzalnych wydarzeniach kulturalnych. Wszystkie te przygotowane specjalnie dla Państwa atrakcje, spowodują że wakacje w tym regionie na długo zostaną w Państwa pamięci.

Wielkopolska i Ziemia Lubuska

Historyczne budowle

Urlop w Wielkopolsce i na Ziemi lubuskiej, to świetna lekcja historii dla całej rodziny. Znajdą tu Państwo m.in. :

  • Biskupin – rekonstrukcja osady słowiańskiej z czasów przed naszą erą. Na miejscu cały czas prowadzone są prace archeologiczne. Osada jest świetnym miejscem, aby poznać jak wyglądało życie w epoce brązu i jak radzono sobie z codziennymi problemami.
  • Twierdza Kostrzyn – zespół fortów w Kostrzynie nad Odrą, które powstały między XV a XX wiekiem.
  • Zamek w Międzyrzeczu – budowla zbudowana w XIV wieku na polecenie króla Kazimierza Wielkiego. Dziś znajduje się w nim ważne muzeum. Warto również wybrać się spacer po zamkowym parku i zwrócić uwagę na malowniczą aleję platanów.
  • Stary Rynek w Poznaniu – okazały plac powstały ok. 1253 roku. Znajduje się tu zabytkowy ratusz, na wieży którego, codziennie o 12 bodą się dwa mechaniczne koziołki. Na placu i ulicach wokół, znajduje się mnóstwo zabytkowych kamienic oraz muzea. Warto również zatrzymać się w jednej z licznych kawiarni na kawę.
  • Zamek Królekwski – twierdza w Poznaniu, która jest najstarszą rezydencją królewską w Polsce.
  • Cytadela – pozostałości twierdzy poznańskiej. Dziś znajdują się tu liczne cmentarze oraz Muzeum uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań.
  • Katedra Gnieźnieńska – gotycki kościół z IX wieku, jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski. W tej Katedrze odbywały się koronacje królów. Znajdują się tu liczne zabytkowe zdobienia oraz zabytki, w tym Drzwi Gnieźnieńskie z XII wieku.

Oprócz wyżej wymienionych, w wielu miejscach znajdą państwo liczne kościoły, katedry, muzea oraz inne zabytkowe budowle. Na pewno każdy znajdzie interesujące go obiekty i ciekawostki z nimi związane.

 

Atrakcje kulturalne

Wakacje w Polsce, to niepowtarzalna okazja na wzięcie udziału w jednym z licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Przede wszystkim na Ziemi lubuskiej i Wielkopolsce, warto wybrać się na mecz żużlowy, gdyż ta dyscyplina sportowa jest tu bardzo popularna. We wrześniu warto odwiedzić Zieloną Górę, gdyż tu odbywają się dni winobrania (7-9 dni). Podczas święta organizowane są liczne koncerty, jarmarki oraz atrakcje związane z winobraniem. W Poznaniu co roku odbywa się Malta Festival – jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Europie. Oprócz tego w Poznaniu odbywa się festiwal filmów niezależnych, animacji oraz rzeźb lodowych, a także coroczny konwent fanów fantastyki – Pyrkon. Do tego doliczyć trzeba liczne koncerty na stadionie miejskim, na Malcie oraz w poznańskiej arenie. W całym regionie odbywają się różnego rodzaju imprezy miejskie oraz jarmarki przez cały rok, więc na pewno podczas wakacji uda się Państwu poznać niejeden z nich.