Atrakcje na miejskie wakacje w Warszawie

Miasto pełne atrakcji

Warszawa, jako stolica Polski ma bardzo bogatą ofertę skierowaną dla turystów. Zarówno osoby szukajace odpoczynku, jak i fani aktywniejszych form turystyki będą usatysfakcjonowani. Miasto ma w swojej ofercie pomysły dla każdego. Apartament wakacyjny w Polsce, to miejsce gdzie będą Państwo mogli złapać chwilę oddechu pomiędzy kolejnymi spacerami bądź odwiedzaniem zabytków. Obiekty Novasol są przystosowane zarówno dla par jak i całych ordzin, a nwet grupy kilkunastoosobowe.

Warszawa

Ciekawe miejsca

Wakacje w Warszawie, to ekscytująca wyprawa śladami polskiej historii, a także nowoczesne miejsca z interaktywnymi wystawami. Do najciekawszych należą:

 • Zamek Królewski wraz z Placem Zamkowym – bardzo dokładna rekonstrukcja barokowej budowli z XVII wieku, która była główną siedzibą książąt mazowieckich i króla kraju. Podczas spaceru przez bogato zdobione sale, będą państwo mogli zobaczyć również wiekowe dzieła sztuki, które były tu gromadzone. Na Placu zamkowym arto zwrócić uwagę na kolumnę Zygmunta oraz zabytkowe kamienice z XVI wieku.
 • Łazienki – zespół parkowo-pałacowy z XVIII wieku. Na rozległym terenie, pośród dzrew znajdą tu państwo Pałac na Wyspie, liczne zabytkowe budowle oraz cztery piękne Ogrody.
 • Pałac w Wilanowie – barokowy pałac królewski z XVII wieku, który służył królowi Janowi III Sobieskiemu. Do Pałacu przynależy rozległy ogród podzielony na kilka części parkowych i ogrodowych.
 • Kościół Wizytek – późnobarokowy kościół wybudowany w XVIII wieku. Jest to jeden z nielicznych obiektów, które nie zostały zniszczone podczas wojen.
 • Centrum Naukowe Kopernik – centrum naukowe dla całej rodziny.Znajduje sie tu planetarium, liczne laboratoria, w których mozna samemu przeprowadzać eksperymenty, a także liczne ekspozycje interaktywne poświęcone historii, nauce oraz przyrodzie.
 • Budynki rządowe – Warszawa jako stolica jest siedzibą Prezydenta, rządu oraz Sejmu i Senatu. Warto sprawdzić kiedy można je odwiedzić z przewodnikiem, aby poznać tajniki władzy oraz posłuchać ciekawych historii prosto z miejsc władzy.

Nie sposób, oczywiście wymienić wszystkich ciekawych miejsc w stolicy. Znajdą tu Państwo zabytkowe ulice, liczne kościoły, oraz muzea, w których można poznać historię Polski. W Warszawie znajdują się również liczne teatry,galerie sztuki, a takze Opera narodowa i filharmonia. Atrakcyjnych miejsc jest tu niezliczona liczba i na pewno zechcą Państwo wrócić tu nie raz.

 

Ciekawe wydarzenia

Wakacje w Polsce, to nie tylko zabytkowe budowle. To również ciekawe imprezy i festiwale, których w warszawie nie brakuje. W Warszawie odbywa się m.in.:

 • Noc Muezów – impreza międzynarodowa, ale z racji tego, ze w stolicy jest mnóstwo muzeów, warto odwiedzić ją w tym czasie. Podczas jednej nocy w roku można bezpłatnie odwiedzić muzea oraz wystawy.
 • Orange Warsaw Festival – festiwal muzyki popularnej, który co roku przyciąga rzesze fanów aktualnej muzyki oraz gwiazdy z całego świata.
 • Międzynarodowy konkurs pianistyczny im. F. Chopina – impreza o światowej randze, która odbywa się co pięć lat.
 • Piknik Naukowy – coroczna impreza popularyzująca naukę (największa w Europie).
 • Warsaw Summer Jazz Days – bardzo popularny festiwal Jazzowy, który ma juz ponad 20 lat.

W Warszawei przez cały rok odbywaja się liczne koncerty muzyczne, zarówno muzyki klasycznej, rockowej jak i nowoczesnej. Tutaj mają także miejsce liczne festiwale niszowych gatunków muzycznych. Także melomani i mogą naprawdę przeżyć tu satysfakcjonujace chwile.