Apatramenty i domy wakacyjne w okolicach Warszawy

Blisko stolicy a jednak w ciszy

Warszawa jako największe miasto w kraju, a także stolica jest gwarnym i rychliwym miejscem do życia. Część osób wolałaby podczas urlopu, odpocząć od hałasu wielkiego miasta oraz nacieszyć oko zielonymi krajobrazami. Jednocześnie czuliby się komfortowo, gdyby jednak w pobliżu było duże miasto. Domy wakacyjne w Polsce, m.in. w okolicach Warszawy, to właśnie oferta skierowana dla tych osób. W szeroko rozumianej okolicy mozna spokojnie wypocząć, a w trakcie pobytu można zaplanować wycieczkę lub wycieczki do Warszawy. W ten sposób połączą Państwo sielskie krajobrazy i zabytkową stolicę. Wokół stolicy pełno jest miast i miasteczek, a także wyciszonych wsi. Niedaleko Warszawy jest również Zalew Zegrzyński a także Kampinowski park Narodowy, w którym w pełni można poodychać świeżym powietrzem. Obiekty NOVASOL mają dostęp do wszystkich mediów oraz są kompleksowo wyposażone, dlatego też pobyt w nich będzie udanym urlopem.

Warszawa i okolice

Wakacje wśród natury

Wakacje w Warszawie i w okolicach to możliwość odpoczynku wśród miejscowych lasów, nad brzegiem Wisły lub nad jednym z wielu jezior. Jednak są tu dwa szczególne miejsca, które przyciągają turystów:

  • Zalew Zegrzyński – sztuczny zbiornik wodny powstały wzdłuż rzeki Narwii. Wybudowano tu również elektrownię wodną, która zasila Warszawę. Nazwa jeziora pochodzi od wsi Zegrze,w której to m.in. znajduje się plaza i ośrodki wypoczynkowe. Zalew to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, plażowania, pływania oraz wędkarstwa. W zbiorniku wg. legend żyje smok wodny lub prehistoryczny gad imieniem Paskuda, który co jakiś czas jest widziany przez wypoczywających turystów.
  • Kampinowski Park Narodowy – rezerwat wpisany la listę biosfery UNESCO. Ten powstały w 1952 park znajduje się na północ od Warszawy. Wśród gęstych lasów znaleźć tu można wydmy oraz bagna i mokradła. Symbolem Kampinosa jest przywrócony do zycia w tym regionie – łoś. Tutaj również sprowadzono z powodzeniem rysie oraz bobry. Tutejsze ziemie bogate są w liczne gatunki zwierząt oraz roślin. Wśród lasów i mokradeł wytyczonych jest mnóstwo ciekawych szlaków turystycznych, których łączna długość wynosi 360 km oraz szlak rowerowy o długośći ok. 140 km. Dlatego też mozliwość wędrówek są tu praktycznie nieograniczone.

Warszawa i okolice

Ciekawe miasta

Urlop w Polsce, to także możliwość odwiedzenie licznych miast i miasteczek znajdujących się niedaleko Warszawy. Podczas swoich wycieczek warto uwzględnić:

  • Pruszków - z licznymi zabytkowymi pałacykami oraz kościołąmi. Warto też odwiedzić Muzeum Dulag 121 oraz zespół ogrodów Hosera.
  • Grodzisk Mazowiecki – pełen zabytkowych budynków z XVII i XVIII wieku.
  • Nowy Dwór Mazowiecki – miejscowość w której można znaleźć Kościół Św. Michała Archanioła z XVII wieku oraz dobrze zachowane, zabytkowe drewniane domy.
  • Sochaczew – oprócz zabytkowych budynków, ciekawym doświadczeniem będzie wiyzta w Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz we wsi Żelazowa Wola, w której urodził się Fryderyk Chopin.

Te i inne miasta, mają swój niepowtarzalny urok i mają przygotowane liczne atrakcje i ciekawe miejsca. Warto również zatrzymać się jednej z licznych wsi, w których pielęgnowane są tradycje dawnych Mazowszan. Jeśli w Warszawie lub w okolicznych miastach czy wsiach, maja Państwo domy lub mieszkania/apartamenty na wynajem to zapraszamy do współpracy. NOVASOL obecnie poszukuje obiektów wakacyjnych i oferuje dobre warunki współpracy. Jeśli są państwo zainteresowani, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, celem poznania szczegółów.