Najciekawsze miasta do zwiedzania w Sudetach i na Śląsku

Wakacje w mieście

Południowo-zachodnia Polska to region silnie zurbanizowany. Ze względu na liczne surowce naturalne, na przestrzeni wieków powstało tutaj mnóstwo miast, które przetrwały do dziś. To właśnie na tych ziemiach znajdują się jedne z największych miast Polski, w których znaleźć można liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne. Apartamenty wakacyjne w Polsce, to propozycja dla aktywnych urlopowiczów, którzy lubią wakacje w mieście i odkrywanie ich tajemnic. Nasze obiekty znajdą Państwo m.in. w centrach miejscowości i co ważne większość z nich posiada swoje miejsca parkingowe. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą odwiedzić kilka miast znajdujących się w bliższej lub dalszej odległości. Dzięki pełnemu i komfortowemu wyposażeniu wszystkich kwater NOVASOL, Państwa jedynym zmartwieniem będzie wybór atrakcji spośród szerokiej gamy tychże, przygotowanych specjalnie dla turystów.

 

Najciekawsze miasta

Urlop w Sudetach i na Śląsku to idealna okazja na odwiedzenie miejscowości, które odegrały ważną rolę w naszej historii:

  • Wrocław – jedno z największych miast w Polsce, pełne zabytkowych miejsc oraz mostów na Odrze. We Wrocławiu obowiązkowo należy odwiedzić pomnik historii jakim jest zespół historycznego centrum, do którego należą Ostrów Tumski, ogromne Stare Miasto oraz trzy place: Solny, Biskupa Nankiera oraz Nowy Targ. Oprócz licznych zabytków i muzeów znajduje się tu największy ogród zoologiczny w kraju oraz ogród botaniczny. Podczas wieczornego spaceru, warto zobaczyć Wrocławską Fontannę, która prezentuje widowisko światło-woda.
  • Częstochowa – zabytkowe miasto z ważnym miejscem w historii Polski – Jasną Górą. Jest to potężny zespół klasztorny z licznymi dziełami sztuki oraz fortyfikacjami i skarbcem. W samym mieście warto przespacerować się zabytkowymi ulicami 7 Kamienic i Wieluńską z XIX-wieczna zabudową oraz Stary Rynek. Ciekawym miejscem na pewno będzie również Muzeum Produkcji Zapałek z zabytkową fabryką zapałek.
  • Opole – malownicze miasto z wieloma zabytkowymi kościołami i monumentalną Bazyliką katedralną Podwyższenia krzyża Świętego. Duże wrażenie sprawia również Wieża Piastowska z 1300 roku, która jest jedyną pozostałością po Zamku Piastowskim. W Opolu warto odwiedzić również miejscowe zoo oraz Opolską Wenecję, malownicze miejsce biegnące wzdłuż Młynówki.
  • Wałbrzych– miasto z jednym z jednym z najbardziej znanych zamków w Polsce – Książ. W Wałbrzychu warto odwiedzić Muzeum Przemysłu i Techniki, które znajduje się na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Julia”. To świetne miejsce gdzie można poznać historię górnictwa i zobaczyć zabytkowe sprzęty. Wałbrzych pełen jest również zabytkowych ulic, kościołów i domów, które są wpisane do rejestru Narodowego dziedzictwa. Wizyta tutaj, będzie na pewno cenną lekcją historii i architektury.

 

Aglomeracja Śląska

Urlop w Polsce to świetna okazja na poznanie aglomeracji śląskiej. Błędne jest założenie, że miasta śląskie są zanieczyszczone i nieatrakcyjne. Miasta Górnego Śląska są świetnie przygotowane dla turystów a czystością i zielenią zawstydzają niejedno miasto w Polsce. Miasta na Śląsku są świetnie skomunikowane autobusami i tramwajami, dzieki czemu można zostawić auto i śmiało wyruszyć na odwiedzenie miast. W miastach tj. Katowice, Bytom, Zabrze czy Chorzów, znajdą Państwo mnóstwo zabytków i atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić zabytkowe kopalnie oraz browary, które są udostępnione zwiedzającym. W aglomeracji znajduje się również duże zoo i największy park rozrywki w kraju oraz liczne zabytki (w tym najstarszy budynek w kraju z windą).