Atrakcje na wakacje na Pomorzu

Aktywne wakacje

Podczas wakacji na Pomorzu, przede wszystkim będą państwo korzystać z kąpieli słonecznych oraz w morzu. Zapewne będą państwo również korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów w miasteczku nadmorskim, w którym akurat będą Państwo przebywać. Warto jednak podczas urlopu, poświęcić dzień lub dwa na odwiedzenie licznych miast i miasteczek w głębi lądu, w których można miło spędzić czas, a i zobaczyć ciekawe miejsca lub poznać miejscowe historie lub obyczaje. Dom wakacyjny na Pomorzu może być świetnym punktem startowym wypraw po okolicy. Nasz mieszkania i apartamenty, mają to do siebie, że podczas całodziennej wyprawy nie tracą Państwo np. wcześniej opłaconego posiłku w hotelu. Oprócz tego, obiekty NOVASOL są świetnie i komfortowo wyposażone, dzięki czemu miło i przyjemnie spędzą Państwo czas podczas urlopu.

Pomorze

Ciekawe miejsca

Wakacje na Pomorzu to świetna okazja aby odwiedzić:

  • Muzeum kolei wąskotorowej w Gryficach – miejsce idealne dla każdego miłośnika kolei. Wśród eksponatów jest 14 zabytkowych parowozów oraz liczne modele i makiety. Z Gryfic startuje też turystyczna linia kolejki wąskotorowej wzdłuż wybrzeża, aż do Pogorzelicy . Jest to świetna wycieczka dla całej rodziny.
  • Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – obiekt z licznymi eksponatami z zakresu wojskowości od średniowiecza po czasy nowożytne. Oprócz broni ręcznych, na świeżym powietrzu można podziwiać działa oraz pojazdy wojskowe.
  • Skansen Kultury Jamneńskiej – obiekt stanowiący część Muzeum Koszalińskiego. Są to oryginalne zabudowania z przełomu XIX/XX wieku, przeniesione ze wsi Dąbki. Samo muzeum ma również ciekawe zbiory, które warto zobaczyć.
  • Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku – gotycki budynek z 1507 roku, który był siedzibą Gryfitów. Dziś znajduje się w nim Muzeum Pomorza Środkowego, które może pochwalić się największą kolekcją dzieł Witkacego. Do kompleksu zamkowego należy również Młyn Zamkowy (XIV w.), Spichlerz Richtera (XVII w.) oraz kościół Św. Jacka i kaplica Św. Jerzego (oba z XV wieku).
  • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie – muzeum w zabytkowej parowozowni, w której oprócz licznych mniejszych eksponatów znajduje się aż 45 jednostek taboru kolejowego, w tym wagon kolei liniowej na Gubałówkę.

W każdej miejscowości znajdą Państwo zabytkowe kościoły (najstarsze z XIV wieku), budowle, ratusze i odrestaurowane rynki miejskie. Warto wybrać się na wędrówki wzdłuż uliczek, aby móc podziwiać liczne ciekawostki i ślady historii Polski.

Pomorze

Ciekawe imprezy

Wakacje w Polsce, dają możliwość wzięcia udziału w licznych imprezach kulturalnych oraz muzycznych. W nadmorskich miastach, w specjalnie przygotowanych amfiteatrach, odbywają się liczne koncerty gwiazd estrady, a także różne imprezy festynowe i muzyczne.

Podczas wakacji na Pomorzu warto w kalendarzu uwzglednić:

  • Wyścig smoczych łodzi na Parsęcie – cykliczny turniej w Kołobrzegu. Oprócz wyścigu łodzi, na nabrzeżu odbywa się festyn i jarmark morski.
  • Kołobrzeski piknik wojskowy – coroczna impreza w lipcu. Piknik jest zlotem fanów militariów. Podczas imprezy można obejrzeć pojazdy wojskowe, pokazy lotnicze oraz wziąć udział w licznych konkursach oraz festynie.
  • Jarmark Gryfitów w Słupsku – organizowany jest przez Muzeum pomorza Środkowego w lipcu i sierpniu. Oprócz targowiska staroci i rękodzieł odbywają się koncerty, pokazy walk średniowiecznych oraz występy artystyczne.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach