Atrakcje w okolicy Międzywodzia

Międzywodzie to kurort, który posiada wszystko to, co niezbędne do, niczym nieskrępowanego, relaksu i wypoczynku. Długa, piaszczysta plaża, zapewni możliwość opalania się dla każdego. Kąpiele morskie są tu bezpieczne, ponieważ, w sezonie letnim, są one strzeżone przez profesjonalnych ratowników. Z kolei poza plażą, czeka na Was bogactwo turystycznych atrakcji, mnóstwo restauracji, knajpek, barów i wszystkiego czego dusza zapragnie. Stąd też miejscowość i jej lokalna oferta „Międzywodzie domki i apartamenty” są tak popularne wśród wypoczywających nad morzem.

Oczywiście, może pojawić się przesyt kąpielami i godzinami łapania promieni słonecznych. Nawet liczne atrakcje mogą się „przejeść”, dlatego też, warto dodać, że kurort Międzywodzie jest otoczony innymi, bardzo interesującymi miejscowościami, które warto odwiedzić. Jest to tym łatwiejsze, gdyż miejscowość położona jest przy głównej nadmorskiej drodze, a także można skorzystać z przejazdów lokalnymi busami lub żaglówkami. Kilka miejsc wartych rozważenia, przedstawiamy Wam w poniższych akapitach. Może, któraś z nich wyjątkowo przypadnie Wam do gustu i spędzicie w niej kilka chwil. Dlatego, jeśli wybraliście nasze domki nad morzem, zapoznajecie się z okoliczną ofertą. Naprawdę warto!

 Międzywodzie

Dziwnów

Dziwnów to również nadmorski kurort. Położony jest tuż obok Międzywodzia, można więc tu bardzo szybko dotrzeć, np. korzystając z trasy pieszo-rowerowej, która łączy obie miejscowości. W Dziwnowie znajdziecie miłe uzupełnienie atrakcji widzianych w Międzywodziu plus kilka ciekawych miejsc, jak np. wyjątkowy most zwodzony, park Miniatur czy przystań rybacką. W Dziwnowie można też wypożyczyć sprzęt wodny i wybrać się na przygodę po wodach Zalewu Wrzosowskiego oraz Zalewu Kamieńskiego. Na koniec, chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na nasz wakacyjny katalog „Dziwnów domki”, w którym znajdziecie ciekawe propozycje zakwaterowania w tym kurorcie – do rozważenia na następne niezapomniane wakacje.

 Dziwnów

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski położony jest kilkanaście kilometrów od Międzywodzia, dojazd wiec zajmie Wam kilkanaście minut. Można też spróbować dostać się do Kamienia droga wodną, bowiem Międzywodzie granicz też z wodami Zalewu Kamieńskiego, a rejs, z pewnością, będzie przyjemnym wydarzenie, które urozmaici wakacje w Polsce. W samym Kamieniu Pomorskim czeka Was urokliwa zabudowa starej części miasta, mnóstwo zabytków i historii z nimi związanych, a także nowoczesna marina i nabrzeże. Z Kamienia Pomorskiego, można również wybrać się dalej, za pomocą połączenia kolejowego, np. do Szczecina lub Wolina.

 Kamień Pomorski

Międzyzdroje

Najpiękniejsza Perła Pomorza Zachodniego oddalona jest od Międzywodzia o około 20 kilometrów. Znów więc czeka Was kilka minut jazdy autem lub możecie wybrać się na spacer przez plażę. Tą drugą opcję polecamy tym bardziej, gdyż prowadzi ona, częściowo, u podnóża widowiskowych klifów. Co do samego kurortu Międzyzdroje, to jest to miejsce bardzo popularne i warte odwiedzenia. Szczególnie polecamy Wam wizytę w zagrodzie pokazowej w Wolińskim Parku Narodowym, na molo, promenadzie gwiazd oraz oceanarium. Już tych kilka miejsc sprawi, że będziecie zadowoleni z wycieczki, a przecież Międzyzdroje oferują znacznie więcej atrakcji. Przy okazji, polecamy Wam nasze kwatery z katalogu „Międzyzdroje noclegi”.

 Międzyzdroje

Rewal i okolice

Również 20 kilometrów, tyle, ze w kierunku wschodnim – to odległość do gminy Rewal, jednej z najpopularniejszych w Polsce. Obejmuje ona kilka znanych miejscowości turystycznych, a to oznacza mnóstwo atrakcji w różnych lokalizacjach. W gminie Rewal polecamy m.in. Muzeum Rybołówstwa i Latarnię Morską w Niechorzu, Ruiny kościoła w Trzęsaczu, Jezioro Liwia-Łuża oraz kolejkę wąskotorową – jedna z ostatnich w naszym kraju. Zawsze też możecie wybrać się na tutejsze plaże oraz skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej, a także zapoznać się z ofertą „Rewal domki”, w której proponujemy m.in. domki z basenem w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak widzicie – jest w czym wybierać, a zaprezentowaliśmy Wam jedynie drobny wycinek najbliżej położonych atrakcji. Dlatego też, jeśli znajdziecie więcej wolnych chwil podczas wypoczynku w Międzywodziu, rozważcie jeszcze wizytę w takich miejscach jak np. Szczecin, Kołobrzeg czy Świnoujście. Mamy nadzieję, że jesteście już ostatecznie przekonani do urlopu w Międzywodziu, dlatego, już dziś, zarezerwujcie apartamenty nad morzem i zacznijcie planować, kolejne, niezapomniane wakacje!