Atrakcje w okolicy Rusi Małej

W Rusi Małej swój azyl znajdą wszyscy, którzy szukają zacisznej atmosfery oraz kontaktu z naturą. Mało tego, decydując się na domki na Mazurach w tej wsi, zyskuje się okazję na urlop nad wodą, a to oznacza możliwość plażowania, kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych. Dodajmy do tego zielone otoczenia z mnóstwem tras turystycznych, a otrzymacie idealne miejsce na wakacje. Jego wyjątkowość jest też potwierdzona faktem, że można stąd szybko dotrzeć do bardzo ciekawych miejsc regionu i właśnie kilka takich lokalizacji prezentujemy Wam w poniższych akapitach. Liczymy, że przykują one Waszą uwagę i spędzicie w nich miłe chwile. Zapraszamy do lektury.

  Ruś Mała

Mazurskie jeziora

Jak urlop na Mazurach to tylko nad jeziorem. I choć Ruś Mała znajduje się tuż przy Jeziorem Pauzeńskim, to grzechem byłoby nie odwiedzić innych jezior, zwłaszcza jeśli uwielbiacie aktywności na wodzie. Dlatego też, na wakacje w Polsce, polecamy Wam takie akweny jak Jezioro Jeziorak, Szeląg Wielki, Drwęckie czy Ruda Woda. Są to spore zbiorniki wodne, na których spędzicie miłe chwile. Oczywiście, to tylko kilka opcji, przecież nie bez przyczyny Mazury nazywane są „Krainą Tysiąca Jezior”. Dlatego też, jeśli macie swoje preferencje co do wielkości jezior oraz, jakie możliwości oferują – sprawdźcie wcześniej, który akwen będzie dla Was najodpowiedniejszy.

  Mazurskie jeziora

Ostróda

Ostróda to miasto oddalone o zaledwie 7 kilometrów od Rusi Małej, można więc tu chociażby zrobić zakupy lub uzupełnić zapasy. Jednak, jeśli lubicie zwiedzanie i odkrywanie interesujących miejsc – warto wybrać się tu na całodniową wycieczkę. Podczas spaceru ulicami miasta, na Waszej drodze stanie m.in. Zamek Krzyżacki (będący aktualnie Muzeum Miejskim), kościół św. Dominika Savio z XIV wieku, koszary z początku XX wieku, kamienice z XIX wieku oraz urządzenia kanału Elbląskiego. Możecie również wybrać się na wędrówkę wzdłuż bulwaru nad jeziorem oraz skorzystać z lokalnych atrakcji i gastronomii. Na koniec, sprawdźcie nasze kwatery z katalogu „Ostróda noclegi”. Znajdziecie w nim m.in. domy akceptujące przyjazd ze zwierzakiem oraz komfortowe apartamenty miejskie.

  Ostróda

Olsztyn

Olsztyn położony jest na wchód, a podróż autem zabierze Wam zaledwie 40 minut. Olsztyn jest stolicą województwa warmińsko-mazurskiego, a więc już sam ten fakt mówi o tym, że, z pewnością, czeka tu na Was mnóstwo interesujących miejsc i obiektów. I jest to jak najbardziej zgodne z rzeczywistością: zabytki z różnych epok, ciekawe muzea, filharmonia, galerie sztuki, teatry – wszystko czego dusza zapragnie. Do tego dołóżmy interesujące wydarzenia kulturalne, mnóstwo atrakcji dla dzieci, wielki wybór restauracji, barów oraz przyjemności nad jeziorami, z którymi miasto graniczy. Wszystko to może sprawić, że zechcecie wrócić tu na dłużej, dlatego też polecamy Wam ofertę „noclegi Olsztyn” z domkami i apartamentami w atrakcyjnych cenach.

  Mazury

Jeszcze więcej propozycji

Macie więc ej wolnego czasu? Świetnie! Jeśli jesteście wrodzonymi obieżyświatami, to Warmia i Mazury stoją przed wami otworem. Oprócz wymienionych wyżej miejsc, warto rozważyć jeszcze odwiedziny w takich miejscach jak: Iława, Malbork, Olsztynek, Pola Grunwaldu, Elbląg, Szczytno czy Brodnicki Park Krajobrazowy. Spędzicie tam miłe chwile, a wrażenia na długo pozostaną w Waszej pamięci. Podobnie jak relaks w naszych obiektach wakacyjnych z katalogu „Mazury domki”, do których rezerwacji, jeszcze raz, gorąco Was zachęcamy! Warmia i Mazury już czekają na Wasz przyjazd!