Atrakcje w Okolicy Kaplityn

Mnóstwo jezior dookoła, lasy, i zaciszna atmosfera – to niewątpliwe atuty miejscowości Kaplityny. Dlatego też, wybór tego miejsca na urlop jest świetną decyzją. Zwłaszcza, że mamy tu prawdziwe bogactwo kwater z oferty „Mazury domki”, do której przeglądnięcia serdecznie Was zapraszamy. Wakacje w Kaplitynach, z pewnością upłyną Wam na godzinach relaksu nad wodą oraz aktywnym wypoczynku na wodzie i lądzie. Tutaj czeka na Was prawdziwa przygoda na łonie natury i to dosłownie, tuż za progiem Waszego domu wakacyjnego. To jednak nie koniec zalet miejscowości Kaplityny. Otóż, świetnie się ona sprawdza jako miejsce startowe do wycieczek po najciekawszych miastach i miejscach regionu. Poniżej, przedstawiamy Wam kilka propozycji. Zapraszamy do lektury!

  Kaplityny

Olsztyn

Olsztyn to największe miasto regionu, a od Kaplityn jest oddalone o zaledwie 12 kilometrów. Wizytę w tym zabytkowym mieście, polecamy amatorom zwiedzania oraz osobom lubiącym typowo miejskie atrakcje, których tu nie brakuje. Podczas wizyty w Olsztynie, warto zwrócić uwagę na, m.in. zamek gotycki z XIV wieku, Kościół św. Wawrzyńca, średniowieczne mury miejskie, Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Przyrody. Poza tym, w mieście odbywają się liczne imprezy kulturalne, rozrywkowe oraz sportowe. Tu, na pewno, nie będzie grozić Wam nuda. Przy okazji, zerknijcie do katalogu „noclegi Olsztyn”, w którym proponujemy Wam komfortowe apartamenty miejskie.

  Okolice Olsztyna

Grunwald

Grunwald to miejsce znane chyba każdemu, warto więc wybrać się tutaj, aby poczuć moc historii. Wizytę na polach Grunwaldu, szczególnie polecamy w okolicach rocznicy bitwy, czyli 15 lipca. Wtedy to odbywają się tu ciekawe imprezy, rekonstrukcje oraz festyny. Będzie to bardzo miłe urozmaicenie na wakacje w Polsce. Na miejscu, czekają na Was także kopiec Jagiełły, Kamień Jungingena, ruiny kaplicy pobitewnej, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i inne atrakcje. Dla każdego miłośnika historii i średniowiecza jest to punkt obowiązkowy, ale na tereny bitwy zaproszeni są wszyscy. Kto wie? Może odkryjecie w sobie zamiłowanie do historii?

  Ostróda

Mrągowo

Mrągowo to jeden z najpopularniejszych ośrodków wczasowych na Mazurach oraz polska stolica muzyki country. Od Kaplityn, Mrągowo jest oddalone o zaledwie 50 kilometrów – jest to więc miejsce szybko i łatwo dostępne. W Mrągowie czekają na Was liczne zabytki i atrakcje. Polecamy Wam spacer miejscową promenadą i molem nad jeziorem Czos, wizytę w Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz w miasteczku Mrongoville, w którym poczuć się można jak na słynnym Dzikiem Zachodzie. Atrakcji jest, rzecz jasna, o wiele więcej – odkryjecie jest podczas wizyty. Na koniec, sprawdźcie jakie kwatery czekają na Was w naszym katalogu „Mrągowo noclegi”, bo możliwe, że miasteczko zauroczy Was na tyle mocno, że z przyjemnością wrócicie tu na dłuższy pobyt.

  Giżycko

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Jeśli uda Wam się wygospodarować więcej chwil na wycieczki, to warto również zajrzeć do takich lokalizacji jak:

  • Szczytno – miasto, w którym można podziwiać m.in. ruiny Zamku Krzyżackiego;

  • Malbork – miasto z najsłynniejszym zamkiem krzyżackim w Polsce;

  • Jezioro Śniardwy – największe jezioro w kraju, które jest połączone z innymi akwenami, dając mnóstwo możliwości uprawiania sportów wodnych;

  • Ostróda – miasto z zabytkowymi zespołami koszarowymi oraz kolejnym Zamkiem Krzyżackim;

  • Giżycko – pięknie położone miasto, w którym znajdziecie m.in. Twierdzę Boyen oraz jedyny działający w Europie most obrotowy z XIX wieku.

Cóż, nie pozostaje nam już nic innego, niż napisać, że nasze domki na Mazurach czekają na Wasz przyjazd. Zapraszamy!