Cztery pory roku na Mazurach

Warmia i Mazury – warto odwiedzenia przez okrągły rok

Niezaprzeczalnym atutem regionu Warmii i Mazur jest fakt, iż warto je odwiedzić o każdej porze roku. W każdym bowiem terminie, czeka na Was zupełnie odmienna przyroda oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. To właśnie jeden z powodów, dla których, urlop w tym regionie, jest jednym z najpopularniejszych w Polsce (polecamy Wam również i inne regiony, które sprawdzić możecie w krajowym katalogu „domy wakacyjne Polska”). Poniżej, znajdziecie krótki opis każdej pory roku – może to Wam ułatwi wybranie, najlepszego dla Was, terminu niezapomnianego urlopu.

  Pory roku

Lato

Lato to główny sezon wakacyjny, a co za tym idzie – największy dostęp do atrakcji i najwięcej możliwości spędzenia wolnego czasu. W sezonie letnim, dni na Mazurach są długie oraz ciepłe. Oznacza to, że większość czasu można spędzić na świeżym powietrzu i korzystać z tutejszych jezior oraz przyrodniczych oraz. Decydując się na domki na Mazurach w sezonie letnim, musicie jednak być przygotowani na tłumy turystów oraz dość spory ruch, czy to na drogach, czy to na szlakach lub na wodach jezior. Na szczęście, na Warmii i Mazurach, można znaleźć mnóstwo miejsc, w których łatwo o kameralną i spokojną atmosferę – wystarczy tylko dobrze poszukać.

  Lato

Jesień

Złota Polska Jesień” to hasło, które na Mazurach ma swoje pełne odzwierciedlenie. Bogactwo zielonych lasów zmienia swoje barwy na złociste, a leśne zapachy stają się intensywniejsze. Dzięki temu, możecie nasycić zmysły przyjemnymi doznaniami. Jakby tego było mało, początek jesieni to bardzo ciepłe, bo nagrzewane przez całe lato, wody jezior, także kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza. Wakacje na Mazurach w jesiennych terminach to już chłodniejsze poranki i wieczory, ale w naszych domach czekają na Was kominki, przy których można nie tylko się ogrzać, ale i przeżyć romantyczne chwile. Mazury jesienią to także świetna propozycja na wakacje z psem – ruch turystyczny jest znacznie mniejszy, a więc i bezpieczniejsze warunki dla Waszego psiaka.

  Jesień

Zima

Okres zimowy to wciąż niedoceniana pora roku. Bardzo niesłusznie, bo przecież wtedy właśnie można podziwiać piękne, zaśnieżone krajobrazy podczas spaceru. Jeziora pokryte lodem, sople zwisające z drzew, zaśnieżone pola i lasy – Wasze oczy otrzymają tu mnóstwo przyjemnych bodźców. Poza tym, zima na Mazurach to dość spore mrozy, a więc szansa na odetchniecie rześkim powietrzem, które ma właściwości lecznicze. W regionie Warmii i Mazur można również, z powodzeniem, uprawiać łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe oraz skorzystać z wyciągów narciarskich na tutejszych pagórkach. Kwatery z oferty "Mazury domki", warto wybrać w zimie również dlatego, że można tu w pełni wypocząć z dala od tłumów i hałasów.

  Zima

Wiosna

Przyroda budząca się do życia oraz możliwość obserwowania powrotu ptaków wędrownych – wiosna to najlepszy okres w roku dla miłośników natury. Na Mazurach, szczególnie można podziwiać, niezakłóconą przez człowieka, naturę, dlatego wszystkich amatorów wypoczynku na łonie natury, zapraszamy do tego regionu. Wiosną można również rozpocząć wycieczki łodzią lub kajakiem po wodach jezior w znacznie spokojniejszym klimacie, niż np. latem czy wczesną jesienią. Na wiosenny urlop na Mazurach, szczególnie polecamy nasze domy z basenem pod dachem – tylko wyobraźcie sobie całodzienne wojaże po leśnym szlaku, a następnie kąpiel w prywatnym akwenie.

  Wiosna

Domy wakacyjne na każdą porę roku

Niezależnie jaką porę roku wybierzecie, nasze domy i apartamenty wakacyjne czekają na Was otwarte przez cały rok.  Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać się tu kilka razy i samemu ocenić, w którym terminie jest tu Wam najlepiej. Zapraszamy więc do naszych mazurskich katalogów, jak np. „Wilkasy noclegi” i życzymy Wam udanych wakacji na Mazurach!