Aktywne wakacje na Mazurach

Spędź wakacje na sportowo

Warmia i Mazury to region Polski (przy okazji, sprawdźcie katalog „domy wakacyjne Polska”), w którym można przyjemnie połączyć wypoczynek z uprawianiem sportów. Lasy, łąki, a przede wszystkim jeziora i rzeki – sprzyjają rozwijaniu tężyzny fizycznej i relaksowi na łonie natury. Do tego należy również doliczyć bogactwo historycznych miast i miasteczek, które można przemierzać pieszo lub na rowerze i podziwiać ich zabytki oraz atrakcje. Dlatego też, jeśli, w najbliższe wakacje, macie ochotę na aktywny urlop – Warmia i Mazury będą w sam raz.

Oczywiście, wypoczynek w tej części naszego kraju, nie jest od razu nakazem do zmęczenia organizmu i całodziennych zmagań sportowych. Jeśli wolicie spokojniejsze aktywności, jak np. rejs na materacu po jeziorze lub regeneracje sił w hamaku – tu również znajdziecie mnóstwo sposobności ku temu. Wybór należy do Was, podobnie jak decyzja o odpowiedniej kwaterze z katalogu „Mazury domki”, do którego przeglądnięcia gorąco Was zachęcamy. Znajdziecie w nim bowiem, samodzielne obiekty wakacyjne, w których nie tylko odpoczniecie, ale i przyjemnie spędzicie dzień.

 Mazury

Sporty wodne

Warmia i Mazury, każdemu kojarzą się z uprawianiem sportów wodnych i atrakcjami na wodzie. Nie ma w tym nic dziwnego, wszakże region ten słynie z tysięcy małych i dużych jezior, rzek oraz kanałów, które łączą słodkowodne akweny. Dzięki temu, Wasze wakacje w Polsce, mogą być spędzone praktycznie cały czas na wodzie. Jakie są popularne aktywności na wodzie? Oto kilka z nich:

  • Nurkowanie;

  • Narty wodne – ciągnięte przez motorówkę lub przez specjalny wyciąg;

  • Żeglarstwo – zarówno dla amatorów jak i zawodowców;

  • Wędkarstwo – jeziora krainy tysiąca jezior, pełne są różnorakich gatunków ryb słodkowodnych. Tutaj, proponujemy Wam, zapoznanie się z ofertą „domy dla wędkarzy”, które oferują specjalne udogodnienia dla miłośników wędkarstwa

  • Kajaki i rowery wodne – praktycznie przy każdym, większym akwenie znajdziecie wypożyczalnie tych sprzętów. Pozwolą Wam one na przyjemna eksplorację jezior w połączeniu z silną pracą rąk i nóg.

Jeśli zaś, wolicie podziwiać wybrzeże nie przemęczając się, zawsze możecie wybrać opcję rejsu z kapitanem – na Mazurach jest mnóstwo tego typu ofert.

 Mazury

Aktywności na lądzie

„Lądowa część” Warmii i Mazur, również jest bardzo atrakcyjna dla osób, które lubią wysiłek fizyczny. Decydując się na domki na Mazurach, będzie mogli, do woli, przemierzać tutejsze szlaki piesze i rowerowe. Prowadzą one przez piękne krajobrazy, najczęściej przez lasy, mokradła oraz wzdłuż brzegów jezior. Poza tym, popularne jest tu także jeździectwo, paralotniarstwo, jazda autami terenowymi, quadami oraz parki linowe, które można znaleźć w każdym mieście oraz na terenach leśnych. Pamiętajcie również o ciekawych miastach, w których czeka na Was mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc. Tu, naprawdę nikt nie będzie się nudzić.

 Mazury

Aktywny urlop z psem na Mazurach

Nie tylko Wy, możecie korzystać z uroków wypoczynku na naturalnych terenach, czy też w wodzie. Mazury i Warmia to także, idealne miejsce na wakacje z psem. Znajdziecie tu sporo kąpielisk, na których można przebywać ze zwierzakiem, a na łonie natury, można puścić psiaka samego, żeby mógł się wybiegać. Pomocne tu mogą być, nasze specjalne domy, w których zwierzaki są mile widziane. W takich obiektach będziecie mieć dostęp do ogrodzonej działki, na której Wasz domowy pupil może bawić się bezpiecznie. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach