Wakacje w Małopolsce

Małopolska to wspaniała część Polski, mająca dużo do zaoferowania dla każdego. Czeka tu na Państwa zarówno cudowna przyroda, jak interesujące historycznie miasta. Apartamenty na wakacje w Małopolsce dadzą Państwu okazję do zwiedzenia licznych atrakcyjnych miejsc. Miasta w Małopolsce mogą pochwalić się dobrze rozwiniętą infrstrukturą turystyczną. Tutaj mogą Państwo zarówno zwiedzać, odpoczywać na świeżym powietrzu np. na krakowskich plantach, jak i korzystać z różnego rodzaju atrakcji.

Miasta w Małopolsce

Miasta w Małopolsce

Wakacje w Małopolsce i w Tatrach to doskonały pomysł na pełen wrażeń wypoczynek w Polsce. Pozwoliliśmy sobie wybrać kilka ciekawych miast i po krótce je opisać.

  • Kraków przez wielu nazywany stolicą Małopolski to niewątpliwie wspaniałe miasto, pełne zabytków oraz wspaniałych restauracji i kawiarni. Koniecznie zachęcamy tu do odwiedzenia Zamku Królewskiego na Wawelu, Rynku oraz Sukiennic. Kraków słynie także z wielu zabytków sakralnych, koniecznie zachęcamy do zwiedzenia Bazyliki archidiecezjalnej oraz Kościoła Mariackiego. W mieście znajduje się również wiele muzeów, przedstawiających historię dawnej polskiej stolicy.
  • Oświęcim to miasto znane głównie z dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. W Oświęcimiu warto także odwiedzić zamek, rynek oraz ratusz. Wspaniałe wrażenie sprawia fresk sufitowy, jaki znajduje się w Oświęcimskim Centrum Kultury. W okolicy warte odwiedzenia są Park Miniatur w miejscowości Inwałd, skansen i Zamek Lipowiec w Wygiełzowie oraz Pałac Rudzińskich w Osieku. Okręg oświęcimski słynie z hodowli karpia, dlatego też zachęcamy do skosztowania potraw z tej ryby.
  • Wieliczka to niezwykłe miasteczko znane przede wszystkim z kopalni soli. Jednak na odwiedzających czeka tu więcej atrakcji, tj. Szyb Regis, gdzie można obejrzeć pochodzący ze średniowiecza szyb górniczy, Zamek Żupny będący własnością przedsiębiorstwa górniczego, neoklasyczny Pałac Przychockich czy barokowy Pałac Konopków. Amatorów aktywnego wypoczynku zapraszamy na spacer po Ogrodzie Żupnym.
  • Wadowice to miasto Jana Pawła II znane z wadowickich kremówek. Znajduje się tu również wiele miejsc i zabytków poświęconych Janowi Pawłowi II: pomnik papieża, poświęcona mu wystawa oraz Ławeczka z Janem Pawłem II. Wizyta w pobliskim Inwaldzie i Parku Rozrywki Dinolandia uraduje przede wszystkim dzieci.
  • Tarnów – kulturalne życie toczy się tu na starym mieście, gdzie oprócz wielu wystaw i wernisaży można także zjeść wspaniałe lokalne dania w jednej z wielu uroczych restauracji. Tarnów często nazywany jest polskim biegunem ciepła, warto więc tu przyjechać choćby dla pięknej pogody. Ale oprócz dobrej pogody zachwycają tu także zabytki: Ratusz, katedra Najświętszej Maryi Panny, ruiny Zamku Tarnowskich oraz charakterystyczne XX- wieczne kamiennice.
  • Niepołomice – głównym zabytkiem jest tu Pałac Królewski, gdzie znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Polskiej, które przeniesiono z krakowskich Sukiennic. W pobliżu Niepołomic, we wsi Staniątki czeka na Państwa Klasztor Benedyktynek. Niepołomice to doskonała destynacja dla osób ceniących bliskość natury. Puszcza niepołomicka nadaje się idealnie zarówno do wycieczek pieszych i rowerowych. Odnajdą tu Państwo ciszę i spokój, tak niezbędne do wypoczynku.

Bez względu na preferowany rodzaj wypoczynku, urlop w Polsce w domu wakacyjnym NOVASOL będzie wspaniałym doświadczeniem dla całej Państwa rodziny. Prosimy nie zwlekać i już dziś wybrać odpowiedni dla siebie dom wakacyjny w Małopolsce.