Majestatyczne Góry

Karpaty to potężne pasmo górskie w środkowo-wschodniej części Europy. Jego najwyższym szczytem jest Gerlach (2655 m. n.p.m.), znajdujący się w Słowacji. Masyw górski ma kształt łuku i przechodzi przez siedem krajów, w tym Polski. W skład „polskich” Karpat wchodzą: Tatry, Beskidy oraz Pieniny i położone są w południowo-wschodniej części kraju. Wymienione pasma górskie są najwyższymi punktami w kraju, ale przede wszystkim mają nieograniczony potencjał turystyczny. Co roku, bez względu na miesiąc, przybywają tu miliony turystów. Dlatego też NOVASOL przygotowała dla Państwa liczne domy na wakacje w Polsce. Dzięki naszym obiektom, będą Państwo mogli spędzić wakacje w Karpatach o dowolnej porze roku, ponieważ nasze kwatery są wynajmowane w trybie całorocznym. Nasze domy i apartamenty wakacyjne są gotowe pomieścić zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy kilkunastoosobowe, a do tego położone są w atrakcyjnych lokalizacjach zależnie od Państwa potrzeb.

Polskie góry

Parę słów o górach

Wakacje w Polsce to możliwość wypoczynku pośród szczytów trzech pasm Karpat:

  • Tatry – najwyższe góry w Polsce, ze szczytem Rysy (2503 m. n.p.m.). Nie ma jednoznacznej odpowiedzi skąd wzięła się ich nazwa. Część osób twierdzi, ze od staroruskiego słowa „Tołry”, które oznaczało piekło, inni z kolei twierdzą, że nazwa pochodzi od tatarskich hord, które miały tu swoje bazy. Niemniej jednak, tworzą one piękne krajobrazy wraz z licznymi dolinami, przełęczami, jaskiniami oraz jeziorami. U podnóża tatr, położony jest największy ośrodek narciarski w kraju – Zakopane.
  • Beskidy – grupa pasm górskich oraz najmłodsze góry w Polsce. Najwyższym szczcytem w kraju jest Babia Góra (1975 m. n.p.m.), która znajduje się w beskidzie żywieckim. Są to idelane góry do pieszych wędrówek, boweim mało tu stromych zbocz, a i szczyty górskie są dość rozległe i spłaszczone.
  • Pieniny – pasmo górskie leżące na granicy Karpat Zewnętrznych i Wewnętrznych. Charakteryzują się licznymi skałami wapiennymi, które są porodzielane od siebie płaskimi terenami. Nie są to góry bardzo wysokie, najwyzszy szczyt Trzy Korony ma 982 m. n.p.m. Przez Pieniny przepływa Dunajec, którego przelomy tworzą przepiękne kraojbrazy.

   Polskie góry
Wakacje w Karpatach wśród przyrody

Karpaty, jak i inne góry, przez swoje ukształtowanie terenu, zachowały swój unikalny ekosystem. Człowiek z natury, wyszukuje miejsca do zamieszkania, które są płąskie i rozległe. Dlatego też w Karpatach jest mnóstwo Parków Narodowych, zarówno w Polsce jak i w krajach sąsiednich. Rezerwaty te powstały, aby chronić unikalne gatunki flory i fauny, które występują tylko na terenach górskich. To właśnie tutaj mozna spotkać wolno żyjace niedźwiedzie, kozice górskie, rysie i borsuki. Wakacje w Małopolsce i w Karpatach dają również możliwość podziwinia gestych lasów iglastych (wyższe partie gór) jak i liściastych (dolne partie). W górach występują również rzadkie rośliny i kwiaty jak np. fiołek alpejski czy kosodrzewina. Wśród lasów i borów mozna znaleźć liczne oczka wodne, wodospady czy jaskinie, w których żyją rzadkie gatunki nietoperzy. Wakacje w Karpatach to cenna lekcja przyrody oraz geologii, a także ochrony środowiska.