Atrakcje w Małopolsce na wakacje

Kraina możliwości

Małopolska to obszar położony na południowym krańcu kraju. Pasmo Tatr stanowi ich południową granicę. Region ten jest bardzo zróżnicowany kulturowo, a co za tym idzie, można znaleźć tu ślady i tradycje wielu grup etnicznych. Podczas podróży po terenie Małopolski będą Państwo mieli okazję na solidną dawkę lekcji historii, bowiem na tych ziemiach doszło do wielu ważnych wydarzeń w historii naszego kraju. Liczne atrakcje w Małopolsce mają charakter kulturalny. Odbywa się tu wiele imprez kulturalnych, a także miejscowych, różnorodnych festynów, na których można poznać dawne tradycje i obrzędy, które są kultywowane po dziś dzień. Domek na wakacje w Polsce to propozycja dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Wiele zabytkowych miast, miasteczek, ciekawe budowle ukryte wśród gór, a także liczne lasy i puszcze objęte ochroną. Nasze domy i mieszkania wakacyjne, mogą służyć jako świetny punkt wypoczynkowy, pomiędzy kolejnymi eskapadami po regionie.

Ciekawe miejsca i atrakcje w Małopolsce

Wakacje w Małopolsce i w Karpatach to idealny czas i miejsce na odwiedzenie wielu ciekawych miejsc, które pozostawią Państwu wrażenia na długo. Podczas urlopu warto odwiedzić:

  • Kopalnia soli w Wieliczce – zabytkowa kopalnia z XVIII wieku, w której odbywają się wycieczki oraz koncerty. Podczas spaceru długimi, podziemnymi korytarzami, poznają Państwo ciekawe historie związane z kopalnią, a także zobaczą ciekawe miejsca jak np. podziemne jezioro.
  • Kraków – miasto-symbol – dawna stolica Polski. Miasto pełne zabytków, zamków, pałaców i licznych atrakcji turystycznych. Do najważniejszych należą: Wawel, Kościół Mariacki, sukiennice oraz wiele, wiele innych zabytków.
  • Zamek w Pieskowej Skale – budowla z XIV wieku, o bogatej historii. Malowniczo położony nad urwiskiem, w Ojcowskim Parku Narodowym, w którym można znaleźć charakterystyczne skały i jaskinie. W zamku nakręcono mnóstwo filmów m.in. Janosika.
  • Kościół Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim – jest to niesamowita świątynia z 1490 roku. Została wykonana z drewna modrzewiowego i przy jej budowie nie użyto ani jednego gwoździa. W środku znajduje się zabytkowy ołtarz oraz krucyfiks tzw. Drzewo życia.
  • Energylandia – to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w Zatorze. Można się tu wyszaleć na licznych kolejkach górskich oraz torach wodnych. W samym Zatorze warto odwiedzić zamek x XV wieku oraz zobaczyć ruiny fortyfikacji miejskich z czasów średniowiecza.

 

Kraków


Imprezy kulturalne 

Wakacje w Polsce dadzą Państwu okazję na zapoznanie się z miejscowymi tradycjami i historią. Oprócz dużych wydarzeń o międzynarodowym zasięgu, w wielu miastach Małopolski odbywają się miejscowe festyny, święta czy targi. Warto wziąć w nich udział, aby lepiej poznać historię danego regionu. Będąc w Małopolsce można wziąć udział w:

  • Festiwal Kultury Żydowskiej – największa na świecie, ukazująca historię i tradycję Żydów. Warto odwiedzić krakowski Kazimierz i posłuchać tradycyjnej muzyki i skosztować tradycyjnych potraw.
  • Juwenalia – Kraków jako jedno z najstarszych miast uniwersyteckich, ma również bogatą historię juwenaliów – świąt studentów. Podczas kilku dni odbywają się liczne imprezy plenerowe oraz koncerty polskich i zagranicznych gwiazd.
  • Life Festival Oświęcim – coroczny koncert gwiazd światowego formatu. Podczas imprezy prezentowane są wystawy oraz dyskusje na temat pokoju na świecie.
  • Sacrum profanum – trwający tydzień, festiwal muzyki współczesnej. Koncerty odbywają się w halach hutniczych, co daje specyficzny klimat i nastrój.