Atrakcje i wydarzenia w Polsce

To warto przeżyć!

 • Koncerty i festiwale muzyczne (międzynarodowe i krajowe)
 1. Warszawa: Festiwal Jazz Jamboree, najstarszy i największy festiwal jazzowy w Polsce.
 2. Warszawa: we wrześniu odbywa się Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
 3. Open’er Festival: każdego roku na początku lipca odbywa się w Gdyni nad Morzem Bałtyckim (niedaleko od Gdańska) ten największy, międzynarodowy festiwal muzyki popularnej z największymi gwiazdami muzyki z całego świata. Festiwal trwa 3-4 dni.
 4. Szczecin Music Fest: festiwal prezentujący najważniejsze zjawiska wspołczesnej world music (muzyki świata) i jazzu. To cykl koncertów międzynarodowej sławy muzyków i zespołów. Festiwal odbywa się w Szczecinie, od kwietnia do lipca.
 5. Sopot Festival: międzynarodowy festiwal muzyki popularnej i pop z całego świata. Festiwal odbywa się od ponad 46 lat w Sopocie nad Morzem Bałtyckim, w miesiącu sierpniu. Podczas festiwalu występują znani międzynarodowi piosenkarze i zespoły muzyczne.
 6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Country w Mrągowie/ Mazury: lipiec
 • Festiwale: kulturalne i historyczne
 1. Kraków: Festiwal Kultury Żydowskiej w dzielnicy Krakowa Kazimierz- w lipcu
 2. Warszawa: na początku listopada odbywa się Warszawski Festiwal Teatralny.
 3. Zakopane: Międzynarodowy Festiwal Folkloru “Teatralna jesień“ w sierpniu/ wrześniu
 4. Wolin - Międzynarodowy Festiwal Słowian i Wikingów: wielki festiwal kultury i tradycji Słowian i Wikingów, odbywa się corocznie w pierwszy weekend sierpnia na wyspie Wolin. W trakcie festiwalu prezentowane są wszelkie aspekty życia Słowian i Wikingów. Można tu poznać ówczesne techniki rzemiosła, dawne obrzędy oraz sposób życia Slowian i Wikingów, spróbować rzutu oszczepem bądź strzelania z łuku, jak i również obejrzeć bitwy wojów na lądzie i na wodzie.
 5. Szczecin - Dni Morza: impreza coroczna, odbywa się w czerwcu na promenadzie nad Odrą. Podczas imprezy obejrzeć można: wnętrza statków, regaty statków, pokaz fajerwerków, koncerty, przedstawienia.

Polska

 • Jarmarki tradycyjne
 1. Jarmark Świętojański: trwa ok. 1 tydzień, zawsze w czerwcu w Poznaniu na Starym Mieście. Przez kilka dni Stary Rynek należy do kupców, rzemieślników i artystów. W ramach jarmarku odbywają sie koncerty, przedstawienia muzyczne, taneczne i teatralne.
 2. Jarmark Św. Dominika: odbywa się od roku 1260, ustanowiony został na wniosek Dominkanów. Jarmark odbywa się w Gdańsku i trwa 3 tygodnie na przełomie lipca i sierpnia. Jarmarkowi towarzyszyszy bogaty program kulturalno-rozrywkowy, który obejmuje: sceny plenerowe, festiwale, festyny i koncerty, pokazy sztucznych ogni i pokazy laserowe, korowody i parady uliczne, koncerty rockowe, koncerty muzyki kameralnej i organowej, imprezy i zawody sportowe (Bieg św. Dominika)
 3. Jarmark Jadwiżański: impreza plenerowa nawiązująca do tradycji jarmarków średniowiecznych, odbywa się we Wrocławiu w październiku. W trakcie jarmarku oprócz pokazów walk, tańców i obyczajów średniowiecznych można wziąć udział w konkursach, turniejach oraz grach plebejskich.
 • Turnieje rycerskie: najbardziej znane turnieje rycerskie odbywają się w miesiącach letnich na zamkach w Malborku, Golubiu-Dobrzyniu, Nidzicy, na polach pod Grunwaldem i in.
 • Zawody sportowe o randze międzynarodowej (tenis, żużel i in.)
 1. Orange Prokom Open, tenis, Sopt, lipiec - sierpień
 2. PeKaO Open, tenis, Szczecin, wrzesień
 3. Porsche Open, tenis, Poznań, lipiec
 4. Grand Prix Europy oraz Grand Prix Polski, żużel, Wrocław/ Bydgoszcz/ Toruń/ Chorzów, Leszno

To warto przeżyć! Idealnym miejscem wypadowym na koncerty, festiwale, jarmarki, turnieje rycerskie, zawody sportowe jest dom wakacyjny.

Zarezerwuj dom lub apartament wakacyjny w Polsce