Wakacje w Skjolden

Skjolden znajduje się na końcu najdłuższego fiordu świata, Sognefjorden. Zdecydowali się Państwo na wynajem domu wakacyjnego w Skjolden? Z NOVASOL są Państwo w dobrych rękach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, NOVASOL oferuje Państwu domy wakacyjne o różnym standardzie i wyposażeniu.

W naszej ofercie znajdą Państwo atrakcyjne kwatery wakacyjne w rozsądnej cenie, wakacje w Skjolden nie muszą kosztować fortuny. W NOVASOL pomożemy Państwu znaleźć odpowiedni dom wakacyjny w Norwegii.

Wybierz dom wakacyjny w Skjolden

Domy wakacyjne w Skjolden

W ofercie NOVASOL mamy zarówno prosto i funkcjonalnie urządzone domy wakacyjne, jak i luksusowe domy pięciogwiazdkowe z basenem, sauną lub jacuzzi. W naszej ofercie mamy wiele domów wakacyjnych, oferujących zapierający dech w piersiach widok na morze lub fiord. Nie jest ważne, w jakiej formie chcą Państwo spędzić wakacje – leżąc na plaży lub przy basenie czy urządzając piesze wycieczki lub typowo wędkarskie wyprawy, domy NOVASOL to zawsze doskonała baza noclegowa.

Dom wakacyjny daje Państwu dużo prywatności i niezależności. Tutaj sami Państwo decydują co i kiedy zwiedzić. To Państwo planują listę atrakcji. Mieszkając w domu wakacyjnym w Skjolden będą mieć Państwo okazję lokalnych mieszkańców tego regionu, poznać ich zwyczaje i tradycję. Tutaj poczują się Państwo częścią lokalnej społeczności.

Zapraszamy na urlop do Sogn i Fjordane!

Wybierz dom wakacyjny w Skjolden

Cudowne Skjolden

O czym nie da się mówić - to trzeba przemilczeć. Cytat ten pochodzi od sławnego austriackiego filozofa Ludwiga Wittgensteina, który spędził tutaj część swojego życia. Dlatego to małe miasteczko stało się filozoficzną atrakcją turystyczną.

Skjolden to miejscowość w gminie Luster, położonej w regionie Sogn i Fjordane.

Miasteczko położone jest przepięknie na brzegu fiordu Sognefjord, w otoczeniu, zapierającej dech w piersiach, przyrody. Jedną z wielu atrakcji jest tu widok na góry i wodę.

Możecie tu doświadczyć prawdziwie norweskiej kultury. Celem wielu wycieczek jest kościół klepkowy w Urnes Stabkirche, zbudowany ok. 1130 roku. Dolina jeleni oddalona jest jedynie o 5 km od miasta. Mogą tu Państwo podziwiać jelenie w ich naturalnym środowisku.

Prosimy nie zapomnieć o dobrych butach do pieszych wędrówek!

 

Kościół klepkowy w Urnes

Jest to najstarszy tego typu kościół w Norwegii. Powstał ok. roku 1130, w miejscu dawnej świątyni. Wnętrze kościoła ozdobione jest runami oraz motywami roślinnymi symboliką biblijną. Na ołtarzu znajdują się, wykonane w XII wieku we Francji świeczniki z emalii. Prosimy koniecznie zwrócić uwagę na północny portal, gdzie pod postacią węży walczącym z innymi zwierzętami przedstawiono odwieczną walkę dobra ze złem. W 1979 roku świątynia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie budynek kościoła należy do Kościoła Norweskiego. Zapewniamy Państwa, iż kościół klepkowy to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie mogą Państwo zobaczyć podczas wakacji w Skjolden.

Planują Państwo wakacje w Norwegii? Zapraszamy do Skjolden i okolic!