Atrakcje w Hordaland

Domy wakacyjne i atrakcje w Hordaland

NOVASOL ma w swojej ofercie wspaniałe i sprawdzone domy i apartamenty wakacyjne w Hordaland. Nasze kwatery wakacyjne to idealny pomysł, jeżeli podczas urlopu zechcecie sprawdzić, jakie atrakcje oferuje region. Dom wakacyjny w Hordaland to wspaniały pomysł na zakwaterowanie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i na wyjazd typowo wędkarski.

Prowincja Hordaland to znacznie więcej niż miasto Bergen. To jedna z pierwszych norweskich prowincja, gdzie zaczął rozwijać się przemysł turystyczny. Poniżej kilka przykładów tego, jakie atrakcje w Hordaland na Was czekają:

Domy wakacyjne w Hordaland

Kultura i architektura

Podczas wakacji w Hordaland koniecznie powinni Państwo odwiedzić:

 • Voss - skansen Voss folkemuseum składa się z budynku Finnesloftet (z ok. 1250) oraz obszaru między dwoma gospodarstwami Mølstertunet. W Voss znajduje się także powstały w 13. wieku gotycki kościół Vangskyrkja.
 • Norheimsund – przy Muzeum Hardanger Fartøyvernsenter można m.i. wynająć łodzie wiosłowe z mapami, propozycją wycieczek i wyposażeniem wędkarskim a także istnieje możliwość zorganizowania wyprawy wędkarskiej. Tutaj mają Państwo możliwość realizacji swojego talentu przy budowaniu modelu lub wiązaniu liny.
 • Øystese – W Muzeum Ingebrigt Vik można obejrzeć 140 najpiękniejszych rzeźb artysty Ingebrigt Vik, jednego z bardziej znanych norweskich rzeźbiarzy.
 • Røldal – znajduje się tutaj, pochodzący z 13. wieku kościół sztabowy Røldal Stavkirke, w którym ponad łukiem prezbiterium zawieszony jest krucyfiks, któremu przypisywana była moc uzdrawiania. W średniowieczu Røldal było miejscem pielgrzymek, szukana tutaj pomocy w chorobie.
 • Rosendal – okręg administracyjny Rosendal założony został w roku 1678. W latach 50- tych 19. wieku został założony na zamku, jako romantyczny park krajobrazowy ze wspaniałymi widokami. Kaplica grobowa baronów Rosendal znajduje się w kościele Kvinnherad kirke, jednym z piękniejszych, średniowiecznych kościołów Norwegii.
 • Aga – po zachodniej stronie fiordu Sør znajduje się, będący pod ochroną, skansen Agatunet ze średniowiecznymi domami, dziedzińcami i wąskimi uliczkami.
 • Ullensvang - Komponista Edvard Grieg spędzał najczęściej wakacje w Ullensvang, gdzie znajduje się domek, w którym komponował swoje dzieła. Domek ten znajduje się obecnie w ogrodzie Hotelu Ullensvang i można go zwiedzać.
 • Odda / Tyssedal – Zbudowany w 1914 roku i od tej pory odnowiony budynek przemysłowy mieszczący Muzeum Norweskiego przemysłu wodnego i miasto przemysłowe muzeum. To muzeum otrzymało za projekt i prezentację nagrody.
 • Zachęcamy do odwiedzenia położonej przy fiordzie Sør elektrowni ”Tysso 1”, która od czasu założenia ma tytuł największej na świecie elektrowni. 

Domy wakacyjne w Hordaland i sprawdź jakie atrakcje na Was czekają

Atrakcje przyrodnicze

 • Region Hardanger – Rozkwitające w maju kwiaty i drzewa owocowe tworzą tutaj obraz jak z bajki. W regionie Hardanger zarówno wiosna, jak i pozostałe pory roku, są niezwykle piękne
 • Norheimsund – zatrzymajcie się Państwo przy położonym trochę na zachód od Norheimsund wodospadzie Steindalsfossen, za którym można przejść bez obawy, że zostaną Państwo pomoczeni przez spadającą wodę.
 • Letnia jazda na nartach po lodowcu Folgefonna (Jondalen) – na tym drugim, co do wielkości lodowcu Norwegii, Folgefonna, do Państwa dyspozycji są dobrze przygotowane trasy do zjazdów alpejskich i snowboardowych oraz najdłuższy w Norwegii wyciąg linowy na lodowcu. Z lodowca rozciąga się niesamowity widok na okolicę. W lipcu i sierpniu można wybrać się na wycieczkę po lodowcu. Punktem wyjścia jest Jondal przy fiordzie Hardanger.
 • Dolina Måbødalen (na zachód od fiordu Eid) – stara, długa na 7 km droga w dolinie Måbødalen robi wrażenie. W rzeczywistości znajdują się tu trzy stare ścieżki, z których jedna, Måbøtrappene, składa się z 124 zakrętów i 1.300 odnowionych stopni! Zachęcamy do odbycia wędrówki z Måbø Gård do Fossatromma (ok. 2 godz.). W okresie letnim (połowa czerwca – połowa sierpnia) między Måbø i Fossatromma kursuje mały pociąg.
 • VøringsfossenTrochę na północ od nowego tunelu mogą Państwo zachwycić się najczęściej odwiedzanym wodospadem Norwegii, Vøringsfossen, gdzie woda spada z wysokości 182 m.

Wakacje w Norwegii - doskonały pomysł zarówno na rodzinny urlop, jak i wyjazd z przyjaciółmi. Znajdą tu Państwo idealne warunki wędkarskie oraz wymarzone warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu niesamowitej natury. Nie zwlekajcie Państwo i już pomyślcie o wakacjach w Norwegii!