Wakacje w Hallingdal

Marzą się Państwu wakacje w Hallingdal? W NOVASOL z przyjemnością pomożemy spełnić to pragnienie. Dysponujemy wieloma atrakcyjnymi domami wakacyjnymi w okolicy Hallingdal. Tutaj, jak w żadnym innym miejscu, zachwyci Państwa cudowna, nieskazitelna przyroda. Nieważne czy wybiorą się Państwo na wakacje latem czy zimą, w domu wakacyjnym NOVASOL znajdą Państwo doskonałe warunki do odpoczynku z dala od codziennych spraw. Gorąco zachęcamy do relaksu w czterech ścianach domu wakacyjnego. Dom wakacyjny w Hallingdal to wspaniały początek wakacji!

Hallingdal i Hemsedal

Domy wakacyjne w Hallingdal

Hallingdal rozciąga się od północnej szerokości jeziora Krøderen aż do Ustaoset na wyżynie Hardanger. Wzdłuż doliny znajdują się znane miejscowości narciarskie, jak Gol, Ål i Geilo, wszystkie przygotowane na rodzinne wakacje. Wszystkie trzy miejscowości oferują zjazdy alpejskie z wyciągami narciarskimi oraz setki kilometrów tras biegowych.

Ze swoim świetnym położeniem, z górami z jednej strony i fiordami z drugiej, Hallingdal oferuje idealne warunki do wypoczynku. Najbliżej położone są wyżyna Hardanger i góry Hallingskarvet, gdzie znajduje się wiele oznaczonych tras wędrówkowych. Szlaki wędrówkowe prowadzą zarówno przez tereny leśne, jak i wysokie góry. W tym regionie znajduje się wiele większych i mniejszych jezior – dlatego wędkarzy zachęcamy do zabrania odpowiedniego sprzętu. Mogą tu Państwo również wziąć udział w wędrówkach po lodowcu lub łoś- safari. Godny polecenia jest udział w wycieczce rowerowej po ulicy Rallarvegen.

Wakacje w Buskerud z pewnością Państwa nie rozczarują.

Hallingdal i Hemsedal

Atrakcje w okolicy

  • Skansen w Hallingdal - zbudowany w 1899 roku, jest to najstarsze tego typu muzeum w Norwegii. Zgromadzono tu 29 budynków oraz ok. 30 000 obiektów z całego regionu. Na terenie skansenu można obejrzeć ekspozycję przedstawiającą kulturę i przyrodę regionu. Organizowane są tu również wystawy i pokazy, tj. wystawa tradycyjnego rękodzieła.
  • Miasto Nes - to właśnie tutaj na starym mieście mieszkali urzędnicy i bardziej zamożni mieszkańcy. Można tu zobaczyć najstarszy w Hallingdal chodnik. Można tu także podziwiać kolorowe rzeźby wykonane ze złomu autorstwa Otto Skareta.
  • Park Gardnos Meteorite powstał w wyniku uderzenia w ziemię meteorytu ok. 650 milionów lat temu. Jest to prawdopodobnie najbardziej dostępny w Europie krater po meteorycie.
  • Park Przyrody E.K.T. Langedrag - położony niedaleko Tunhovd. Można tu zobaczyć ok. 30 gatunków zwierząt, w tym górskiego lisa, renifera, łosia lub wilka. Można podziwiać człowieka mówiącegio w języku wilków, skorzystać z pezejażdżki konno lub wydoić kozy.

 

Do Hemsedal nie tylko na narty

Dzięki górskiemu położeniu i stabilnemu klimatowi, w Hemsedal sezon narciarski trwa prawie pół roku. Do dyspozycji jest tu łącznie 51 stoków oraz 24 wyciągi. Trasy narciarskie osiągają łączną długość ok. 47 km, przy czym najdłuższy zjazd wynosi ok. 6 km. Znajdują się tu trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, doskonałe trasy biegowe oraz snowparki z miejscem do akrobacji narciarskich i snowboardowych. Osobom, lubiącym mieć całą trasę tylko dla siebie polecamy nocne zjazdy po oświetlonych trasach lub zjazdy o poranku.

Gdy już zmęczą Państwa narty, zachęcamy do skorzystania z jazdy na skuterach śnieżnych w miejscowości Lykkja lub spróbowania swoich sił w powożeniu psim zaprzęgiem. Wakacje w Norwegii to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny!