Aktywne wakacje w Norwegii

Norwegia - wakacyjny raj

Norwegia, kraj „północnego słońca“ i wodospadów, to kraj wielu możliwości. Jeżeli na urlopie zależy nam głównie na plażowaniu i wysokiej temperaturze, to Norwegia może nie być dla nas pierwszym wyborem. Ale jeżeli preferujemy aktywny wypoczynek, wędrówki po górach, jazdę na rowerze, jogging, Nordic Walking itp. to temperatury w Norwegii raczej nas ani nie zszokują, ani nie rozczarują. Będą właśnie idealne na aktywny wypoczynek na łonie przyrody.

Norwegia

W wodzie, na lądzie i w powietrzu

Norweska przyroda zachęca do urządzania spływów kajakowych po fiordach, wycieczek z przewodnikiem po lodowcach, spływów raftingowych, wycieczek pieszych i rowerowych, do uprawiania paralotniarstwa lub wędkowania w morzu i bogatych w ryby rzekach i jeziorach.

Fiord Seal – wycieczka kajakiem po Fiordzie Lustra: Spektakularna przygoda z fiordami na trasie od Marifjøra do Solvorn i z powrotem, trasa wycieczki przebiega m.in. w pobliżu dużej kolonii fok. Więcej informacji na www.fjordseal.com

Kajakarstwo po Fiordzie Lyse: Mogą Państwo także wybrać się na samodzielną wycieczkę kajakiem po imponującym Fiordzie Lyse – podczas takiej wycieczki zobaczą Państwo piękne wodospady oraz kolonie fok. Więcej informacji na www.lysefjordkajakk.com

Norwegia

Norweskie lodowce

Ponad 2600 km² Norwegii pokrywają lodowce. Największy z nich to Jostedalsbreen. Lodowce są w nieustannym ruchu, co stwarza niebezpieczeństwo w postaci powstających szczelin, lawin oraz pękających bloków lodu. Dlatego, jeżeli zdecydują się Państwo na wycieczkę po lodowcu, koniecznie prosimy skorzystać z usług licencjonowanego przewodnika oraz zabrać ciepłą odzież, nakrycie głowy, odpowiednie buty, rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne. Do największych lodowców Norwegii zaliczyć można: Jostedalsbreen (o powierzchni 487 km² z ponad 50 odgałęzieniami), Austfonna (największy lodowiec w Europie), Svartisen (część Parku Narodowego Saltfjellet-Svartisen) oraz Folgefonna (siedziba ośrodka Letniego Narciarstwa Fonna Glacier).

Wędrówki po lodowcu Folgefonna: Tutaj doświadczą Państwo jedynej w swoim rodzaju wycieczki po śniegu i lodzie. Zachwycą tu Państwa cudowne widoki ponad Fiordem Hardanger. Więcej informacji na www.folgefonni-breforarlag.no

Norwegia

Aktywność w Norwegii!

Czysta adrenalina: Najwyższa w Europie Zip-Line (kolejka tyrolska) otwarta w Norwegii. Zachęcamy Państwo do wzięcia udziału w tej niezapomnianej przygodzie w wąwozie Trolljuv w Norwegii! Na wysokości 105 m znajdują się trasa ponad fiordem Åkra. Emocjonująca podróż kończy się na półce skalnej bezpośrednio na moście Trolljuv, który wysoko ponad fiordem łączy dwa górskie tunele. Droga powrotna z Zip-Line prowadzi zarówno przez most, jak i stromą ścieżkę wspinaczkową, która prowadzi do następnej Zip-Line, która z kolei prowadzi do następnego wąwozu. Więcej informacji na: www.visithaugesund.no albo www.bungee.no

Norwegia

Na łonie natury

W Norwegii znajduje się wiele parków narodowych, w których mogą Państwo wypocząć w otoczeniu przyrody. Znajduje się tu wiele dróg i tras idealnych na piesze wędrówki oraz wycieczki rowerowe. Można tutaj zorganizować wycieczkę we własnym zakresie, jak również z wykwalifikowanym przewodnikiem. Często w pobliżu domów wakacyjnych NOVASOL znajdą Państwo oznaczone szlaki wędrówkowe o różnym stopniu trudności. Norwegia to kraj idealny dla amatorów wypoczynku na łonie natury, tutaj jak nigdzie indziej odpoczną Państwo od codziennych problemów i naładują się pozytywną energią. Również miłośnicy wędkowania znajdą w Norwegii idealne warunki - można tu łowić ryby w jeziorach, rzekach, morzu i fiordach; z lądu i łodzi.

W ofercie NOVASOL znajdą Państwo wspaniałe domy wakacyjne dla wędkarzy, wyposażone w łodzie, miejsce do oprawiania ryb i odpowiednio dużą zamrażarkę.

Norwegia

Samochodowe wędrówki Narodowymi Szlakami Turystycznymi

Wiele atrakcji znaleźć można również na narodowych szlakach turystycznych – są to tzn. zielone drogi, które prowadzą przez najpiękniejsze przyrodniczo tereny Norwegii. Jest to 18 wybranych tras z północy aż na południe kraju. Trasa wędrówki ma swój początek w norweskich górach, w pobliżu fiordów czy nabrzeża – a może rozpoczyna się zaraz przy Państwa domu wakacyjnym?

Domy wakacyjne NOVASOL to idealny pomysł, jeżeli podczas wakacji w Norwegii chcą Państwo zarówno wypoczywać w otoczeniu dziewiczej przyrody i aktywnie zwiedzać okolicę.

Norwegia

NOVASOL-Extra

Region Hordaland to prawdziwa atrakcja dla miłośników pieszych wędrówek. Znajdują się tu szlaki piesze, wędrówka po których zajmuje 1-3 godziny. Domy wakacyjne w tym regionie mają numery zaczynające się od N18, N19 albo N20.

Mapa szlaków pieszych N18

Mapa szlaków pieszych N19

Mapa szlaków pieszych N20

Norwegia

Inne Aktywności i Atrakcje

Wycieczki piesze i rowerowe w Bergen: W regionie Bergen znajdą Państwo wiele wspaniałych tras rowerowych i spacerowych. Więcej informacji na www.bergenbasecamp.no

Wędkowanie w morzu: Zachęcamy do spróbowania swoich sił w wędkowaniu morskim w okolicy Smøla. Uczestnicy wypraw wędkarskich będą wędkować z nowoczesnych łodzi, pod opieką doświadczonego przewodnika wędkarskiego. Więcej informacji na www.havstuer.no

Norwegia

Norwegia - kwatery wakacyjne

NOVASOL jest znaczącym oferentem domów wakacyjnych w Europie, również w Norwegii. W naszej ofercie każdy znajdzie kwaterę wakacyjną idealną dla swoich potrzeb i możliwości finansowych. Wakacje w Norwegii nie muszą zrujnować Państwa budżetu. Podczas rezerwacji domów wakacyjnych sami Państwo decydują o poziomie luksusu, w jakim chcą spędzić urlop w Norwegii. I tak, w NOVASOL znajdą Państwo zarówno prosto i fukncjonalnie urządzone domy wakacyjne, typowo norweskie hytte, jak i luksusowe wille z własnym basenem, sauną lub łodzią. Nasze kwatery są idealne zarówno dla wędkarzy, amatarów aktywnego wypoczynku i osób szukających spokoju i wytchnienia. Są idealne tak dla rodzin, jak i grupy przyjaciół czy znajomych.

Gorąco Państwa zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i rezerwacji domu wakacyjnego na wakacje marzeń w Norwegii!