Atrakcje podczas wakacji na Costa Blanca

Najważniejsze atrakcje i rozrywki na Costa Blanca

Costa Blanca oferuje oprócz swojego atrakcyjnego wybrzeża z przepięknymi plażami i pustymi zatokami oczywiście dużo więcej. Liczne małe miejscowości oczarowują swą szczególną atmosferą. Dziedzictwo historyczne, tradycyjne rzemiosło artystyczne oraz różnorodna regionalna kuchnia są wsystarczającym powodem, by opuścić na parę godzin plażę i oddać się nowym wrażeniom. Zebraliśmy dla Państwa poniżej kilka celów wycieczek i zabytków tego regionu, aby mogli Państwo zaplanować swój urlop na Costa Blanca jeszcze bardziej różnorodnie i interesująco.

Costa Blanca

Jávea

Miasto Jávea jednym z najbardziej znaczących centrów turystycznych na północnym-wschodzie Costa Blanca. Historyczna starówka Jávea imponuje znaczącymi w historii budynkami, jak np. Església de Sant Bertomeu (kościół San Bartolomé), gotycki ufortyfikowany kościół składający się z jednej nawy. Służył on ochronie przed napaścią piratów. Przyciągają także ponad 20-kilometrowe wybrzeża z przepięknymi piaszczystymi plażami i licznymi małymi zatokami zachęcającymi do opalania się, pływania i innych aktywnych form spędzania czasu wolnego. Pomiędzy wyspami Descubridor i Portixol nurkowie natkną się na rajskie warunki: krystalicznie czysta woda i imponująca wielość gatunków podwodnych zamieniają każde nurkowanie w wyjątkowe przeżycie. Równie warte zobaczenia jest muzeum archeologiczne i etnograficzne oraz kościół Nuestra Señora de Loreto leżący w pobliżu portu.

 

Gata de Gorgos

Drugi polecanym przez nas celem jest Gata de Gorgos. Wieś ta jest ważnym centrum rzemiosła i znana jest przede wszystkim z typowych wytworów z wikliny, trzciny i bambusa. Liczne sklepy działające na miejscu oferują szeroki wybór produktów. Gata de Gorgos jest znane także ze uprawianych tutaj migdałów i winogron. Warto odwiedzić także producenta gitar, kaplicę Świętego Chrystusa - cel pielgrzymek, farę archanioła Michała i muzeum archeologiczne.

Costa Blanca

Elche

Równie warta polecenia jest wizytaw Elche (Elx), znanym jako gaj palmowy Europy. Miasto pochodzi z VI w. p.n.e., gdzie osiedlili sie tu pierwsi Iberowie. Pod koniec XIX w. odnaleziono tu popiersie z czasów Iberów, które wystawione jest dziś w Muzeum Archeologicznym w Madrycie. Szczególnie warty zobaczenia w Elche jest Huerto del Cura, egzotyczny park z licznymi palmami oraz miejska brama Torre de Calahorra, dawna arabska warownia.

 

Dolina des Pop

W głębi lądu leży Dolina des Pop (Vall de Pop) i miejscowośc Xaló (Jalón). Gmina liczy 2 000 mieszkańców, a znana jest winnic, rzemiosła artystycznego, pchlego targu i różnych kulinarnych smakołyków, np. oliwek i migdałów. Koniecznie należy odwiedzić piekarnię Francis, prowadzoną od roku 1840 przez jedną rodzinę, i spróbować regionalnych wypieków. Piękne, pagórkowate krajobrazy zapewniają wspaniały widok na Jalón i okolicę, np. z Tossalet. Co sobotę odbywa się tu znany pchli targ oraz kiermasz antyków.

Costa Blanca

Calpe

Imponująca skała Peñón de Ifach jest tym, co rzuca się jako pierwsze podczas odwiedzin tego miejsca. Góruje bezpośrednio na wybrzeżu Morza Śródziemnego jak olbrzym. Szczyt góry i ogrody winne charakteryzują krajobraz pamiętający zmienną historię. Warto zwiedzić resztki starej łaźni rzymskiej. Relaks oferuje piękna, długa na ponad 10 km plaża z niezliczonymi zatokami.

 

Museo del Mar

Tu obrazowo i ciekawie opowiedziana została historia Santa Pola. Muzeum miesci się w starej warowni z XVI w. Zostało tu pokazane wszystko od czasów sprzed powstania miasta, poprzez czas Iberów, aż po czasy rybackie. Muzeum otwarte jest cały rok, a cena biletu obejmuje także wstęp do muzeum rybołóstwa. aby skorzystać z atrakcji, jakie oferuje region wystarczy zarezerwować dom wakacyjny na Costa Blanca.

Costa Blanca

Dalsze cele wycieczek

Równie ulubionym celem wycieczek są Fuentes de Algar in Callosa d'En Sarrià ze swoimi źródłami i wodospadami. Sierra de Bernia została mianowana parkiem przyrody. Jeżeli podejmą Państwo tę wycieczke, to podziwiać będą Państwo najpiekniejszy widok na wybrzeże na północ od Alicante. Wyspa Tabarca jest monumentem natury i w czasach antyku służyła piratom i korsarzom. Od Santa Pola do wyspy tej dotrzeć można po ok. 20 min jazdy łodzią. Tylko od Państwa zależy jak spędzą Państwo wakacje w Walencji.