Wakacje w Hiszpanii - atrakcje i aktywność

Atrakcje i aktywne spędzanie czasu w Hiszpanii

 

W czasie urlopu rodzinnego każdy chciałby wyjść na swoje, a przy tym coś przeżyć. W krajach, do których zaprasza NOVASOL, jest wiele atrakcji i imprez. Zebraliśmy dla Państwa największe, aby mogli Państwo od samego początku dobrze zaplanować swój urlop w Hiszpanii. Hiszpania dysponuje bogatym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, które zostało uznane przez UNESCO za dziedzictwo ludzkości. Miasta, kompleksy budynków i pojedyńcze budynki stanowią jeden z najbogatszych skarbów dziedzictwa kulturowego świata.

Atrakcje w Hiszpanii na wakacje

Cordoba

Miasto Cordoba było świadkiem historii od 2 000 lat. Pod rządami Rzymskimi miasto było centrum kulturalnym imperium i kolebką takich osobowości jak Seneka, Osius i Trajan. Szczególnie znaczący był czas Maurów, a przede wszystkim okres Kalifatu, kiedy to w mieście żyło ponad milion mieszkańców. Jeszcze dzisiaj można obserwować wiele śladów tych czasów.

Mérida (Badajoz)

Mérida założona została pod imieniem Emerita Augusta w roku 25 p.n.e w czasach imperatora Augusta i jako stolica Luzytanii uznawana była za jedno z najbardziej liczących się miast Imperium Rzymskiego. Także pod władaniem Wizygotów miasto zachowało swoje znaczenie i było najstarszą siedzibą biskupią na Półwyspie Iberyjskim. Mimo zniszczenia przez arabskich władców, aż do dzisiaj zachowały się tu liczne, dopuszczone dla zwiedzających, historyczne zabytki architektury i budynki.

Almagro (Ciudad Real)

Almagro było świadkiem bardzo zmiennej historii. Miasto leży pomiędzy pięcioma łańcuchami górskimi w prowincji Ciudad Real. Prawdopodobnie już w epoce brązu żyli tu ludzie. Także Rzymianie i Wizygoci mieszkali tu i pozostawili po sobie ślady. W XIII w. Almagro było siedzibą zakonu Calatrava. Sto lat później miasto rozkwitło gospodarczo dzięki przyznaniu prawa do organizowania dwóch dużych targowisk. Dziś miasto należy do zabytków historycznych, a w odnowę starych domów, kościołów i pałaców zainwestowano już dużo czasu i wysiłku.

Jardines del Pazo de Mariñán

Ten cudowny obiekt leży bezpośrednio nad odnogą morską Betanzos oraz nad rzeką Mandeo. Tarsowo założone ogrody i rabaty zachęcają do spacerów. Siedziba rodu, jak i dawna wieża obronna, przebudowana w XVIII w. na pałac, znajdują się także na tym terenie. Wstęp jest darmowy, a park otwarty przez cały rok.

Monasterio de Piedra

Klasztor ufundowano w roku 1194, a leży on w najbardziej suchej strefie Aragonii. Od początku zajmowano się tu rolnictwem i hodowlą bydła i także dziś miejsce to znane jest z hodowli ryb. Jest tutaj cudowny park, udostępniony zwiedzającym od roku 1860. W parku znajduje się Grota Iris. W roku 1983 klasztor objęty został ochroną zabytków jako budowla historyczna. Kompleks otwarty jest cały rok.

Muzeum: Złote trio w Madrycie

W trzech muzeach - Muzeum Prado, Thyssen-Bornemisza i Narodowym Centrum Sztuki - mieszczą się wielkie dzieła znanych malarzy jak np. Velázquez, Goya, El Greco, Bosch, Tizian, Tintoretto, Raffael, Rubens czy Rembrandt oraz Dürer, van Dyck, Renoir, Degas, Cezanne i Kandinsky.

Picasso i Dali

W Barcelonie znajduje się Muzeum Picassa, pozwalające zajrzeć w artystyczne życie i rozwój mistrza kubizmu. Prace Salvadora Dalí można podziwiać w Muzeum-Teatrze Dalí w Figueres w prowincji Girona. Wizyta w tym oddalonym od Barcelony o 139 km muzeum jest absolutnie godna polecenia.

Pałac królewski w Madrycie

W roku 1738 położono kamień węgielny pod budowę Palacio Real w Madrycie. Pałac stoi bezpośrednio w centrum miasta. Dziś co prawda nie mieszka tu już rodzina królewska, ale korzysta z pałacu przy szczególnych okazjach. Obok kosztownych ozdób, w pałacu znajdują się także liczne obrazy. Wizytę powinien dopełnić spacer po wspaniałym kompleksie parkowym wokół pałacu.