Atrakcje na wakacje na Teneryfie

Propozycje na ciekawe, indywidualne wakacje na Teneryfie

Teneryfa cieszy się wieloma atrakcjami. Znajdą tutaj Państwo wiele galerii, muzeów sztuki i wystaw. Nie sposób jest wymienić wszystkich, spróbujemy, chociaż wymienić kilka i zachęcić Państwa do odwiedzenia Teneryfy wraz z NOVASOL. Decydując się na dom wakacyjny na Teneryfie przedstawione atrakcje są w zasięgu ręki i to Państwo decydują co i kiedy zobaczyć.

Teneryfa

Sztuka i muzyka

W Santa Cruz, co roku odbywa się festiwal operowy, poza tym w lipcu i wrześniu cieszyć się można festiwalami ludowymi:

  • La Laguna (główne miasto kultury i sztuki na Teneryfie) zaprasza corocznie na festiwal teatralny
  • Na wyspie (na sąsiednich wyspach również) przez kilka tygodni trwa festiwal muzyczny, gdzie uczestniczą symfoniczne zespoły i soliści z całego świata,
  • Występy orkiestry symfonicznej regularnie odbywają się na scenach,
  • W Puerto de la Cruz, co rocznie odbywa się festiwal kinowy,
  • La Orotava to raj dla miłośników kultury, odbywają się tu często koncerty, wystawy i letnie spektakle.

 

Czas wolny na Teneryfie

Wyspa słynie z wulkanicznych krajobrazów, malowniczych wiosek i zatykających dech w piersiach widoków, ściągając tym samym amatorów aktywnego urlopu. Na wakacje na Teneryfie NOVASOL poleca zamieszkanie w domu wakacyjnym i aby najlepiej poznać wyspę- wypożyczyć samochód. Teneryfa to raj dla wszystkich, którzy uwielbiają sporty wodne. Cudowne słońce, piaszczyste, długie plaże i błękitna woda tylko wzmagają apetyt na kąpiele i wodne atrakcje.

 

Gastonomia

Kuchnia Teneryfy, podobnie jak kanaryjska, jest oparta na prostocie i lokalnych smakach. Bazuje na miejscowych produktach, na rybach i ponad wszystko, na „mojo piców” - sosie z czerwonej papryki. Na Teneryfie ważna miejsce w kuchni zajmują ryby. Korzysta ona z plonów ziemi i morza, jako że Teneryfa z bliska spogląda na morze. Znakomitą furrorę robi gulasz, mojo picón, z tuńczykiem, czy to smażonym, czy marynowanym. Typowe dania rybne na wyspie to również makrela, sardynki i smażona morena, nie wspominając o ostroboku, od którego pochodzi przydomek mieszkańców wyspy – chicharreros. Ale kuchnia Teneryfy to nie tylko ryby, to także mięso – tacos z marynowaną wieprzowiną, kozy czy króliki przyrządzane na różne sposoby dla przyjemności spożywającego. Zapowiadają się "pyszne" wakacje w Hiszpanii.

Teneryfa

Karnawał na Teneryfie

Karnawał na Teneryfie jest uważany za jeden z największych na świecie. Odbywa się on, co roku, na przełomie stycznia i lutego w Santa Cruz de Tenerife oraz innych miastach. Trwa przez kilka tygodni. Największy karnawał w Europie i po Rio de Janeiro drugi, co do wielkości na świecie. Bierze w nim udział rokrocznie ponad sto oficjalnych grup karnawałowych składających się z kilkudziesięciu członków, towarzyszą im tysiące Kanaryjczyków, którzy wówczas wychodzą w przebraniach bawić się na ulice Santa Cruz. Przebierają się niemal wszyscy, rodzice wymyślają zabawne przebrania nawet dla dzieci w wózkach. Na wielogodzinne imprezy zabiera się ze sobą jedzenie i picie, często w specjalnie na tę okazję zaadaptowanych sklepowych wózkach. Podczas tych kilku tygodni taneczna muzyka rozbrzmiewa wszędzie.