Atrakcje na Lanzarote

Pełen wrażeń urlop na Lanzarote

Wakacje na jednej z Wysp Kanaryjskich to nie tylko plaża, słońce, woda i fantastyczny relaks. Warto oderwać się na chwilę od utartych szlaków i w pełni skorzystać z możliwości, które oferuje nam wyspa. Wszystko to możecie zwiedzić/zobaczyć/doświadczyć w dowolnym momencie swojego indywidualnego urlopu w domu wakacyjnym na Lanzarote. Dom wakacyjny na Lanzarote to doskonała baza wypadowa na Państwa wycieczki, do takich miejsc jak:

  • Museo-Fundación César Manrique na Lanzarote - Muzeum i fundacja César Manrique założone zostały w roku 1992 ku czci zmarłego Césara Manrique. To właśnie Césarowi Manrique zawdzięczamy, że Lanzarote pozostała w znacznym stopniu nieporównanie czarującą, spokojną i oferującą wypoczynek wyspą. Celem muzeum jest utrzymanie, badanie i popularyzacja dzieł Manrique, jak i wspieranie działalności artystycznej zgodnej z naturalnym otoczeniem. Muzeum otwarte jest przez cały rok.
  • Cueva de los Verdes na Lanzarote - Jaskinia Los Verdes powstała przez wybuch wulkanu Monte de La Corona. Znajduje się ona w Haría na Lanzarote. Na turystów oczekuje tam ok. dwukilometrowa trasa wycieczkowa. jaskinia jest otwarta cały rok.
  • Cueva de los Jameos del Agua - W przypadku jaskini Los Jameos del Agua chodzi o prehistoryczną jaskinię, w której znajduje się naturalne jesioro połączone z morzem. W jeziorze tym żyje charakterystyczny dla tego regionu gatunek raka, Jameitos. W jaskiniach odbywają się regularne koncerty folklorystyczne, a czasami grajątu orkiestry pierwszej klasy.
  • Castillo San José w Arrecife - Zamek warowny mieści wystawę współczesnej sztuki, której przedstawicielami są tu Picasso, Miró, Chillida czy Tàpies. Odbywają się tu również koncerty muzyki klasycznej. Zamek zbudowany został przez króla Carlosa III w środku zatoki Naos jako warownia obronna.
  • Castillo de San Gabriel w Arrecife - Także w przypadku warowni San Gabriel chodzi o kompleks warowny. Został on zbudowany w XVI w. w celu ochrony przed ciągłymi atakami piratów. Dzisiaj mieści on obserwatorium astronomiczne, jak i muzeum archeologiczne i objęty jest ochroną zabytków.

Lanzarote

Pozostałe atrakcje

Spędzając wakacje na Lanzarote, koniecznie powinni Państwo skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferuje wyspa:

  • hodowla koszenili w Guatiza i Mala (insekty gatunku Dactylopius coccus dostarczające pożądany czerwony barwnik)
  • porty rybackie w El Golfo, Playa Blanca, Puerto del Carmen czy Arrecife
  • uzyskiwanie soli w warzelniach Janubio
  • produkty ceramiczne ze wszystkich miejsc wyspy (Muzeum w "Monumento al Campesino" w okolicy Mozaga)
  • produkcja timple w Teguise (mały, podobny do gitary instrument strunowy)

Lanzarote

 

Pyszne jedzenie na Lanzarote - to się opłaca!

Nie muszą być Państwo wielbicielami potraw z ryb, ale wypada ich spróbować będąc na Lanzarote. Ponieważ złapane świeżo ryby atlantyckie, grilowane, gotowane lub usmażone na maśle, podane z typowymi Papas jak i sosem Mojo-Sauce i chrupiącą sałatą na talerzu są rozkoszą dla podniebienia o najwyższej jakości. Ale także wielbiciele mięsa znajdą tu coś dla siebie, ponieważ dobre restauracje wiedzą, jak smakowicie przyrządzić odpowiednie rodzaje mięsa (wołowina, wieprzowina, baranina, królik etc.). Dla Państwa dzieci oferowane są także frytki, spagetti i pizza, tak że każdy zostanie najlepiej obsłużony. A jeżeli do jedzenia zaserwowane zostaną wspaniałe typowe dla Lanzarote wina, Państwa rozmarzony nastrój nie minie, z pewnością!

Urlop na Lanzarote to dobry początek na wakacje na Wyspach Kanaryjskich.