Atrakcje na wakacje na La Palma

Atrakcje i rozrywki w La Palma

La Palma jest bardzo różnorodną wyspą, która oferuje nie tylko przepiękną przyrodę, ale również bogatą kulturę. Poniżej przedstawiamy Państwu zestawienie atrakcji wyspy, aby mogli Państwo zaplanować swój urlop na La Palma możliwie różnorodnie i interesująco.

La-Palma

Najpiękniejsze cele wędrówek

Niezaprzeczalnie numer jeden wśród celów wędrówek to park narodowy Caldera de Taburiente, jeden z największych kraterów erozyjnych świata i jedyne miejsce na wyspie, gdzie woda w korycie strumienia pluska przez cały rok. Jest to serce wyspy. Zorganizowane wędrówki prowadzą nie tylko przez park narodowy, ale również wzdłuż brzegu krateru, gdzie znajdują się obserwatoria. Dalsze cele to gaje laurowe na północnym-wschodzie z wycieczkami do wodospadów i prawdziwie prastarej puszczy. Północny-zachód przyciąga lasami sosnowymi i tak samo gigantycznymi wąwozami jak na wschodzie. Na wysokiej północy można zwiedzać gaje dracenowe. Południe charakteryzuje się długim łańcuchem wulkanicznym liczącym ponad 120 wygasłych wulkanów. Tędy prowadzi imponująca trasa wulkaniczna. Nie ma chociażby jednego miejsca na wyspie, którego nie opłacałoby się poznać pieszo. Dom wakacyjny na La Palma doskonale sprawdzi się jako baza wypadowa na Państwa wycieczki.

 

Cumbre Vieja

Ten park przyrodniczy zawdzięcza swój krajobraz wielu erupcjom wulkanicznym. Na powierzchni ok. 7 500 ha znajdują się kominy wulkaniczne, jak i bogata flora i fauna. Miejscowości wypoczynkowe takie jak El Pilar czy La Pared Vieja są także częścią parku przyrody.

 

Najpiękniejsze plaże

Mimo że La Palma jest czymś więcej niż tylko wyspą, na której organizuje się wędrówki, mieści ona różne piekne plaże i zatoki nadające się do kąpieli. Po wschodniej stronie w pobliżu Santa Cruz leży Los Cancajos, małe centrum turystyczne z licznymi, niewielkimi plażami i zatokami. Odpowiednikiem po stronie zachodniej jest Puerto Naos z około 800-metrową plażą, a do tego dość długimi plażami Tazacorte, Playa Nueva i Charco Verde. Na południu wokół Fuencaliente znajduje się wiele mniejszych i większych zatok, w których możliwa jest kąpiel. Na północnym wschodzie La Palma charakteryzuję się urywistym brzegiem i dlatego też tylko dwa sztuczne morskei zbiorniki kąpielowe (Charco Azul i pieknie rozbudowaną La Fajana). Ponieważ po stronie zachodniej uważać trzeba na fale i silne prądy, zaleca się najwyższą ostrożnośc. Plaże na La Palma są z zasady czarne (drobny piasek pochodzenia lawowego). Wakacje w Hiszpanii na długo pozostaną w pamięci.

 

Santa Cruz de la Palma

Historia tego miasta sięga końca XV w. i odgrywało ono od tego czasu dużą rolę w gospodarce, szczególnie ważne było Santa Cruz de la Palma na szlaku handlowym między Ameryką a Europą; tu właśnie znajdował się od roku 1558 pierwszy transocenaiczny sąd. Eksport kwitł w mieście i dlatego przybywało tu coraz więcej kupców i bankierów. Dziesiejsze centrum tworzy Plaza de España, gdzie stoi pochodzący z XVI w. ratusz. Tu także znajduje się kościół El Salvador, będący również przykładem architektury końca XVI w. Dalsze warte zobaczenia kościoły to kościół Santo Domingo (XVI w.), kościół San Francisco (zabytek architektoniczny w stylu renesansowym) i kościół San Francisco.

La-Palma

Rzemiosło artystyczne

Rzemiosło artystyczne ma na La Palma wielowiekową tradycję. Używa się tu materiałów pochodzących z wyspy: drewno, glinę i włókna roślinne. Są one przerabiane najczęściej zgodnie ze stradycyjnymi technikami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Można tu znaleźć przepiekną cermaikę, wymyślne materię i delikatne hafty, ręcznie zrobione cygara i kosze.

Oferowane sa m.in. następujące rękodzieła:

 • haft dziergany, od bogato zdobionych strojów ludowych po obrusy
 • ceramika, jak np. produkowana bez użycia koła garncarskiego reprodukcje ceramiki praprzodków
 • takniny, takie jak koce patchworkowe, produkowane na starych przyrządach tkalniczych
 • produkcja jedwabiu w El Paso, zabarwiane naturalnymi barwnikami
 • plecenie koszy z trzciny i słomy , lisci palmowych i galęzi krzewów jeżynowych
 • ręczna produkcja cygar (wzorem kubańskim)

 

Święta ludowe

W czasie letnich miesięcy odbywają się wciąż we wsiach święta ku czci świętych. Znane są następujące święta:

 • święto kwitnięcia migdałowców w Puntagorda (luty),
 • karnawał na całej wyspie,
 • targi bydła w San Antonio del Monte (czerwiec) i Los Llanos (czerwiec),
 • Wniebowstąpienie w Mazo (maj),
 • odbywające się co 5 lat święto patronki w Las Nieves,
 • święto wina w Fuencaliente,
 • święto diabła w Tijarafe.

Święta te rozproszone są na cały rok.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach