Odkryj Hiszpanię

Spędzali już Państwo urlop w Hiszpanii? - Nie? Zastanawiacie się jeszcze, w które miejsce pojechać?

Dom lub apartament wakacyjny w Hiszpanii, jako punkt wyjściowy podróży, oferuje wiele korzyści. Mogą Państwo szybko wejść w interakcje z lokalną społecznością. Mogą Państwo sami organizować i planować przebieg dnia i dzięki temu codziennie odkrywać coś nowego.

Chcielibyśmy Państwu pokazać przedsmak hiszpańskiej kultury.

Hiszpański karnawał

Z racji posiadanych skarbów kulturowych i historycznych, Hiszpanię należy nazwać krajem wyjątkowo bogatym. Znajdą Państwo tutaj malowidła w jaskiniach z epoki kamiennej, kultorowe świadectwa epoki celtyckiej, fenickiej i romańskiej, jak również okresu średniowiecza i epoki współczesnej. Wszystkie te skarby tworzą z Hiszpanii magnes przyciągający turystów interesujących się kulturą i historią.

Nie mniej bogata i żywa jest także obecna scena sztuki i kultury. W tej kwestii nie ma już mowy jedynie o Madrycie i Barcelonie, ale również o innych regionach. Po zakończeniu ery Franco i otwarciu Hiszpanii, bardzo szybko doszło do umiędzynarodowienia, także życia kulturowego. Już trzy hiszpańskie miasta zostały wybrane na kulturowe stolice Europy (Madryt 1992, Santiago de Compostela 2000, Salamanca 2000).