Zakwaterowanie na Costa Dorada

Wakacje na Costa Dorada

Costa Dorada to miejsce gdzie będziecie Państwo mogli rozkoszować się wypoczynkiem na długich, złocistych od piasku plażach. Plaże na Costa Dorada zwane są „Złotym Wybrzeżem” Nadmorski kurort położony jest w Katalonii i swoim zasięgiem obejmuj pas wybrzeża śródziemnomorskiego zamknięty z jednej strony ujściem Ebro a z drugiej Barceloną. Cudowne piaszczyste plaże nad Morzem Śródziemnym to wizytówka tego regionu – raju dla miłośników klasycznego relaksu przy szumie fal. Jasny piasek, hiszpańskie słońce, wspaniała kuchnia i dużo propozycji świetnej zabawy sprawiają, że Costa Dorada jest idealnym wyborem na wakacje marzeń. Dom wakacyjny na Costa Dorada to doskonały początek wakacji.

Costa Dorada

Wyjątkowe plaże i krajobraz

Dla dzieci szczególnie polecana jest plaża La Mora, oznaczona białą flagą, co daje Państwu bezpieczeństwo dobrej, jakości wody. Do poleniuchowania na szerokiej i interesującej plaży polecamy także Torredembarra, a zatem pakujcie Państwo koszyki plażowe i zapraszamy na plaże Costa Dorada. Spędzając wakacje w Katalonii będą minęli Państwo okazję dostrzec malownicze krajobrazy. Jest tam wiele winnic, gajów oliwnych, drzew migdałowych i zróżnicowaną ofertę nadmorskich miasteczek. Historycznie miejsce to ma także wiele do zaoferowania, jest tutaj wiele katedr, kościołów, klasztorów i miejscowych zabytków.

Costa Dorada

Urlop w delcie rzeki Ebro

Ponadto największy teren podmokły w okolicy Morza śródziemnego to ok. 300 km² rzeka Ebro wraz z labiryntami z lagun i kanałów. Dzięki niej istnieje tutaj tradycyjna hodowla ryżu, która jest tutaj od ponad 4.000 lat jest to jedna z głównych rzek Hiszpanii. Rzeka przepływa przez północną część tego kraju. Rzeka Ebro słynie z największych okazów suma w Europie. Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy i karpi.

Costa Dorada

Fascynująca Tarragona

Najważniejsze miasto na Costa Dorada to Tarragona, która najlepiej zwiedzić pieszo, Do najstarszych zabytków zaliczamy m.in. resztki starożytnych murów miejskich oraz bramy. W Tarragonie można znaleźć teatr, amfiteatr, dwa rzymskie forty oraz cyrk, gdzie urządzano wyścigi rydwanów. Innymi rzymskimi zabytkami są: akwedukt rzymski, który nazywany jest do dnia dzisiejszego diabelskim mostem. Oprócz tego Tarragona chlubi się średniowieczną starówką z wspaniała katedrą oraz budowlami secesyjnymi z czasów nowożytnych. Będąc w mieście warto zobaczyć katedrę, amfiteatr z ruinami kościoła Wizigotów, bramę de Sant Antoni, przepiękną aleję Via Imperial, akwedukt rzymski, budowlę o nazwie Torre de las Escipions oraz Pretorio, a także ruiny rzymskiego cyrku ze średniowieczną wierzą. Zapraszamy na wakacje w Hiszpanii z NOVASOL!