Atrakcje na wakacje na Costa Dorada

Wakacje na Costa Dorada

Costa Dorada to przede wszystkim drobny piasek i płytkie plaże, czyli miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Niewątpliwie największą zaletą tej części Hiszpanii są piaszczyste plaże, rozciągające się na ok. 214 km. Jednakże jest tutaj wiele innych atrakcji do odkrycia tj. zabytkowe miasta, parki rozrywki i wszystko, czego trzeba Państwu na aktywne wakacje na Costa Dorada.

Domy wakacyjne na Costa Dorada

Aventura Park

 

Park Rozrywki Port Aventura to największy obiekt tego typu w Hiszpanii i doskonała zabawa dla każdego. Będąc w parku możemy przenieść się do kilku egzotycznych krajów, takich jak Chiny, Meksyk, Polinezja, Bliski Wschód i kraje śródziemnomorskie. Każda z tych stref różni się wystrojem, atrakcjami oraz restauracjami. Największą sławą cieszy się Dragon Khan, czyli kolejka górska osiągająca prędkość 100 km/h. Najchętniej odwiedzany park rozrywki w Hiszpanii, szósty pod względem liczby odwiedzających w Europie. Usytuowany kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony park rocznie odwiedza 3 miliony osób. Park jest czynny przez cały rok.

Amposta

Historyczne miasto położone bezpośrednio przy delcie rzeki Ebro. Miasto pokazuje przeszłość historyczną Hiszpanii. Koniecznie jest zwiedzenie pozostałości po średniowiecznym zamku lub po secesyjne centrum, Miasto charakteryzuje się znakomitą i malowniczą przyrodą. Aby zobaczyć wszystkie te wspaniałe miejsca wystarczy zarezerwować dom wakacyjny na Costa Dorada.

Cambrils

To mała miejscowość wypoczynkowa i rybacka na wybrzeżu Costa Dorada połączona jest z Salou ładną, piaszczysto-żwirową plażą. Niewielka przystań malowniczo wygląda podczas powrotu rybaków z połowów i suszenia sieci. Wiele restauracji oferujących potrawy ze świeżych ryb. W sezonie miejsce tłoczne i drogie, po sezonie nabiera uroku. Warty zwiedzenia jest oddalony o 5 km od Cambrils Park Samá, który powstał pod koniec XIX w. W parku znajduje się sztuczny staw, przepiękny pałac, Torre del Mirador i wiele gatunków roślin, drzew i kwiatów z różnych zakątków świata. Latem odbywa się tutaj międzynarodowy festiwal muzyki.

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Tarragonie

Muzeum to zawiera najcenniejszą kolekcję rzymskich przedmiotów w Katalonii. W piwnicach muzeum można zobaczyć gigantyczne kamienie z rzymskimi malowidłami. Muzeum ma kolekcję inskrypcji, sarkofagów, pomników, mozaik, ceramiki, brązu oraz przedmiotów ze złota i srebra. W muzeum można zobaczyć przepiękną mozaikę z głową meduzy.

Szlak wina Penedès

W Katalonii, 40 km na południe od Barcelony w regionie Penedès powstaje m.in. wino Cava. Penedès jest znakomitym miejscem do produkcji tego wina, ponieważ panują tam właściwe warunki klimatyczne, gleba i ukształtowanie trenu. Łagodny klimat o przeciętnej temperaturze 12 -14 ºC, wiosenne i jesienne opady, które zapewniają właściwą wilgoć są czynnikiem sprzyjającym prawidłowemu wzrostowi winogron. Gliniaste i wapienne gleby dobrze absorbują wodę. Stoki, o różnej wysokości, pozwalają na hodowlę różnych odmian winogron.

Katedra w Tarragonnie

Jej budowę rozpoczęto w 1171 roku, jednak nie była konsekrowana aż do 1331 roku. Tak jak Katedra w Barcelonie, ten budynek ma gotyckie wejście z dekoracyjnymi rzeźbami. Wnętrze jest dość ponure. Chór mieści się w centrum nawy głównej. Jest tu kilka kaplic, w których można znaleźć wiele historycznych dzieł sztuki, ołtarzy oraz grobowców.

Mury obronne w Tarragonie

Tarragona słynie przede wszystkim z zabytków okresu rzymskiego. Rozległy kompleks archeologiczny Passeig Arqueològic jest główną atrakcją turystyczną miasta. Zebrane tu zabytki z czasów rzymskich stały się przyczyną wpisania Tarragony w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do naszych czasów dotrwały m.in. resztki starożytnych murów miejskich teatru, amfiteatru, dwóch forów rzymskich, a także cyrku, na którym począwszy od I wieku p.n.e. urządzano wyścigi rydwanów, oraz rozległej nekropoli z okresu między III a VI w. n.e. W obrębie murów miejskich można wyróżnić cyklopowe, zbudowane prawdopodobnie przez Iberów, rzymskie, niewielkie fragmenty średniowieczne oraz bastiony i bramy z pocz. XVIII w.

Wakacje w Katalonii to doskonała okazja do poznania wspaniałych ludzi oraz zwiedzenia atrakcyjnych zabytków.