Atrakcje podczas wakacji na Costa Brava

Najwygodniej z domu wakacyjnego na Costa Brava!

Główna uwaga na Costa Brava skoncentrowana jest oczywiście na plażach. Tam można się wspaniale zrelaksować i w pełni rozkoszować urlopem. Zebraliśmy dla Państwa wybór najpiękniejszych plaż. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać swój urlop i są zainteresowani kulturą i historią regionu, z pewnością nie będą rozczarowani. Także w tym miejscu zebraliśmy kilka atrakcji. Dlatego też Państwa urlop w naszych domach wakacyjnych będzie dla Państwa bajkowy. Dom wakacyjny w Hiszpanii to doskonały początek wakacji.

Atrakcje - Costa Brava

Plaże

 • Moll Grec w Sant Martí d´Empuries: długość około 600 m i szerokość około 40 m, drobny, żółty piasek, spokojne fale, nietknięty krajobraz, najlepsza infrastruktura, okrążone przez strefy drzew piniowych i wydm - mała skalista wyspa leży w pobliżu plaży (łatwo się na nią dostać rowerem wodnym lub też płynąc wpław). Odznaczona niebieską flagą za najlepszą jakość wody.
 • Les Muscleres w L'Escala: ma długość około 300 m, jest dosyć wąska, zbudowana z żółtego, drobnego piasku, nadaje się dla rodziny, otoczona wysokimi skałami, z których można łowić ryby. Także tutaj powiewa niebieska flaga.
 • Riells w L'Escala: żółty, drobny piasek, umiarkowane fale, długość około 750m i szerokość około 30 m, największa plaża L'Escala, bardzo dobrze wyposażona, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajduje się tu szkółka żeglarska, restauracje i sklepy.Także tutaj powiewa niebieska flaga.
 • Gran de Tossa de Mar w Passeig de Mar: gruby piasek, długość około 400 m i szerokość około 60 m, dobrze wyposażona, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, także tutaj powiewa niebieska flaga za dobrą jakość wody.
 • La Mar Menuda w Av. San Raimon de Penyafort: raczej niewielka plaża o długości niecałe 200 m, grubym piaskiem, dobrze wyposażona, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, odznaczona niebieską flagą.
 • Playa de Lloret: dwukilometrowa plaża miejska, biały, drobny piasek, bardzo dobry serwis i infrastruktura, mało fal, także tutaj powiewa niebieska flaga.

Atrakcje - Costa Brava

Atrakcyjne miejsca

Rezerwując dom lub apartament wakacyjny w Katalonii, będziecie mieli okazję na poznanie takich miejsc jak:

 • Ruiny klasztoru romańskiego Sant Pere de Rodes - Ufundowany w roku 945 klasztor benedyktynów Sant Pere przeżywał swój rozkwit w XI i XII w. Pierwsze wzmianki w dokumentach sięgają nawet do roku 878. Po wielu próbach zdobycia klasztor poddano ostatecznie i pozostawiono samemu sobie w roku 1793. Dopiero w roku 1935 rozpoczeto prace restauracyjne, pięć lat po uznaiu ruin za zabytek. Dzisiaj można w nim jeszcze rozpoznać wpływy różnych stylów: arabska architektura pojawia się tutaj tak samo jak francuski czy hiszpański styl roamński. Dobrze zachowane ruiny królują wysoko nad morzem. Wakacje na Costa Brava to doskonała okazja, aby poznać cudowne miejsca tego regionu Hiszpanii.
 • Teatro-Museo Dalí - Teatr-Muzeum Dalí w Figueres prezentuje dzieła znanego na całym świecie malarza, uważanego za geniusza surrealizmu. Można tu zobaczyć znane ekspionaty, ale także dzieła, które nie są jeszcze szeroko znane. W muzeum tym można spędzic godziny i wciąż odkrywać cos nowego, a przy tym zanurzyć się w innym świecie. Muzeum otwarte jest cały rok.
 • Warownia Peralada - Chodzi tu o fortecę z XIV w., w której znajdują się dziś muzeum i kasyno. Latem odbywają się tu regularnie imprezy kulturalne. W warowni znajduje się także kościół klasztoru augustynów.
 • Playa de Pals - Miasteczko, którego plaże ciągną się przez 4 km, umiejscowione jest w samym centrum wybrzeża Costa Brava, skąd wszędzie jest blisko. Playa de Pals jest otoczone przez przylądki i cyple, pola ryżowe i małe jeziorka. Plaże znajdują się w chronionej części tego regionu, dlatego charakteryzują się ciszą i spokojem. W okolicy jest duży wybór restauracji, barów i knajpek. Warto odwiedzić stare miasto Playa de Pals czy blisko położone muzeum Salvadora Dalí. Będą mogli Państwo nauczyć się tu grania w golfa bądź nurkowania.
 • Girona - Miasto znane z jednej z najlepiej zachowanych starówek w kraju. W Gironie podziwiać będą mogli Państwo wspaniałą mieszankę stylów. Miasto podzielone jest na dwie części nurtem rzeki Onyar. Celem turystów jest głównie południowa, historyczna część – Barri de la Catedral. Część północna – Barri del Mercadal – to głównie dzielnice mieszkalne i handlowe. W Barri de la Catedral znajdziemy kolorowe domy, wąskie, strome uliczki, mnóstwo sklepików, galerii i knajpek otwartych do późna w nocy. NOVASOL posiada tutaj również swoje domy i apartamenty wakacyjne do wynajęcia. Głównym zabytkiem miasta jest ogromna gotycka katedra. Znany jest również łączący style kościół św. Feliksa i łaźnie arabskie. Warto również odwiedzić dzielnicę żydowską i wspiąć się na zachowane mury obronne, skąd można podziwiać wspaniałe panoramy. Z domów wakacyjnych w Gironie szybko dostać się można na malownicze wybrzeże, np. do kurortu Platja d'Aro czy Palamos.
 • Baños Árabes – łaźnie arabskie - Łaźnie składają się z trzech sal z podgrzewanymi posadzkami. Frigidarium, czyli pomieszczenie w łaźni, w którym brało się zimną kąpiel, następującą po gorącej, pokryte jest znakomitym sklepieniem pierścieniowatym. Struktura łaźni i niektóre elementy przypominają arabskie łaźnie, jakie zwykli budować Maurowie, faktycznie jednak konstrukcja pochodzi z XII w. i jest zbudowana w stylu romańskim.
 • Catedral de Girona - Głównym zabytkiem na starówce jest potężna gotycka katedra. Budynek Katedry w Gironie. Reprezentuje kilka stylów architektonicznych: ma barokową fasadę, gotyckie wnętrze i romańskie krużganki. W świątyni można zwiedzać także skarbiec, gdzie jednym z cenniejszych zabytków jest romański gobelin, przedstawiający stworzenie świata. Budowa katedry w Girona rozpoczęła się już w XI w. od budowy dzownnicy, w XII w. wyruszono na wyprawę krzyżową,a w XVI w. wybudowano pozostałą część. Dlatego też w katedrze widoczne są różne style architektoniczne. Tu można zobaczyć najszerszą gotyckę nawę kościelną na świecie. Szczególną uwagę należy zwrócić na tkaninę ścienną przedstawiającą stworzenie świata (Tapiz de la Creatión). Katedra otwarta jest cały rok, w poniedziałki można zwiedzić nawę i drogę krzyżową za darmo.
 • Mury obronne w Tossa de Mar  - Największą atrakcją dla turystów są pozostałości miasta średniowiecznego. Tossa jest zresztą jedynym na Costa Brava miejscem, które zachowało swoje średniowieczne mury obronne. Fortyfikacje z XII i XIII wieku uzupełnione zostały współczesnymi murami, tworząc pierścień o długości ponad 400 metrów.

Atrakcje - Costa Brava

Na sportowo

Ze względu na silne wiatry, wybrzeże umożliwi Państwu uprawianie sportów wodnych na Costa Brava. W miejscowościach Roses, Palamos i Platja d'Aro polecamy żeglarstwo i windsurfing. Dla nurków wiele możliwości jest wzdłuż wybrzeża Sant Feliu de Guixols lub na małych wyspach L'Estartit. W północnej części wybrzeża Costa Brava, jest wiele ścieżek rowerowych i pieszych. Koniecznie należy zwiedzić również Cap de Creus, czyli park w przybrzeżnych górach między Platja d'Aro i Palamos, Golf stał się również coraz bardziej popularny w tym regionie i znajdą tu Państwo liczne pola golfowe. Urlop w Katalonii to gwarancja dobrej pogody oraz wspaniałych widoków. Nie zwlekajcie Państwo i już wybierzcie kwaterę wakacyjną na Costa Brava.