Atrakcje na wakacje na Fuerteventurze

Plaże, ale nie tylko

Główną atrakcją Fuerteventuras są bez wątpienia obszerne plaże na wschodnim wybrzeżu wyspy. Można się tu wspaniale zrelaksować i rozkoszować słońcem. Kogo jednak ciągnie od czasu do czasu do kultury i odmiany, odnajdzie tutaj dokonany przez nas wybór zabytków i atrakcji. W ten sposób Państwa urlop w domu letniskowym stanie się z pewnością niezapomnianym przeżyciem. Nie zwlekajcie Państwo i już teraz wybierzcie dom wakacyjny na Fuerteventura.

 

Ecomuseo de La Alcogida

Muzeum Ekologii La Alcogida ukazuje tradycyjne życie na wsi. Można tu zobaczyć, jak zboże mielone jest na mąkę, jak tradycyjnie wytwarza się chleb i ser oraz jak oporządza się zwierzęta. Można także przyjrzeć się pracy garncarza i tkacza. Muzeum to jest szczególnym przeżyciem przede wszystkim dla dzieci. Zamknięte jest ono w poniedziałki i soboty.

 

Museo Arqueológico y Etnográfico

W Muzeum Archeologicznym i Ludowym w Betancuria można prześledzić ślady pramieszkańców La Atalayita. Muzeum podzielone jest na trzy działy: archeologiczny, paleontologiczny oraz etnograficzny. W związku z tym zyskuje się dokładny obraz zwyczajów i obyczajów pramieszkańców tych rejonów. Muzeum będzie doskonałym punktem wycieczki, jeżeli spędzają Państwo urlop na Fuerteventura.

 

American Star

W styczniu 1994 przy plaży Zatonął amerykański luksusowy liniowiec Playa de Garcey i złamał się. Już wielu próbowało odtąd odnaleźć przedmioty pochodzące z luksusowego statku. Zginęło przy tym już ponad 30 osób. Dlatego też odradzamy dalsze próby.

 

Villa Winter

W pobliżu Cofete na Półwyspie Jandía stoi Villa Winter. Nazwana została od nazwiska swojego pierwszego właściciela, Niemca Gustaca Wintera. Przeszłość willi jest niejasna i krążą plotki o celu jej przeznaczenia. Nieznany jest obecny właściciel, a willa jest opuszczona.

 

Oasis Park

Oasis Park jest tropikalnym parkiem tematycznym i położony jest w La Lajita. Tutaj znajduje się największy rezerwat wielbłądów w Europie. Zwierzęta strefy tropikalnej, od małp po zebry, zachwycą całą rodzinę. Także ogród botaniczny z egzotycznymi roslinami jest częścią parku i absolutnie trzeba go zobaczyć. Park otwarty jest cały rok.

 

Sporty wodne

Ciągłe wiatry sprawiają, że plaże wyspy są rajem dla sportowców wodnych. Zachodnie wybrzeże nadaje się szczególnie do surfingu, windsurfingowcy preferują północ w okolicach Corralejo lub też wybrzeże wschodnie (szczególnie długi odcinek między Costa Calma a Jandía). Także Kite-surfing cieszy się tutaj od jakiegoś czasu dużą popularnością. Po części plaża przeznaczona jest dla wind- czy kitesurferów. Na zachodzie wyspy imponuje strome wybrzeże, kąpiel w tych miejscach jest jesdnak śmiertelnie niebezpieczna ze względu na nieobliczlne prądy. Zapraszamy na wakacje w Hiszpanii!