Gwarancja wypoczynku

Wyspy Sarońskie to grupa ośmiu wysp położonych niedaleko Pireusu w Zatoce Sarońskiej. W skład archipelagu wchodzą: Hydra, Egina, Angistri, Poros, Salamina, Spetses, Dokos, Methana i Aigina. Wyspy są bardzo rózne, i tak na Hydrze prawie wcale nie ma roślinności, z kolei na Angistri występują bujne lasy sosnowe. Na każdej z wysp można spotkać plaże kamieniste. Dzięki zróżnicowanemu krajobrazowi oraz charakterowi wysp, jesteśmy pewni, iż każde z Państwa znajdzie tu idealne warunki do uprawiania swoich pasji oraz do wypoczynku w otoczeniu cudownej przyrody. Nasze domy wakacyjne na Wyspach Sarońskich będą doskonałym początkiem Państwa wakacji. Na Wyspach Sarońskich każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają tu wspaniałe plaże i nieodkryte głębie. Osobom zainteresowanym historią polecamy odwiedzenie Pireusu. Zapowiadają się wyjątkowe wakacje na wyspach greckich.

 

Historia i Atrakcje

Wyspy Sarońskie mają duże znaczenie dla historii Grecji. W odległej przeszłości po wyspach grasowali piraci, obecnie sytuacja jest dużo spokojniejsza a te nieodkryty jeszcze archipelag jest coraz częściej celem podróży wakacyjnych. I nie ma się co dziwić, na Wyspach Sarońskich odnajdą Państwo fantastyczne warunki do wypoczynku, a dom lub apartament wakacyjny umożliwi poznanie lokalnych mieszkańców oraz podpatrzenia ich codziennego życia. Ponadto mieszkając w domu wakacyjnych są Państwo zupełnie niezależni a urlop upływa w prywatnej atmosferze. Wyspy Sarońskie to doskonały pomysł na Państwa wakacje w Grecji.

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych na Wyspach Sarońskich

Każda z wysp ma do zaoferowania coś wyjątkowego:

  • Hydra – warta odwiedzenia ze względu na znajdujące się tu domy dawnych armatorów. W przeszłości na historię wyspy wpłynęli piraci, którzy nauczyli mieszkańców m.in. budowy łodzi.
  • Poros – urocza wyspa, na której znajduje sięświątynia Posejdona i monastyr Zoodochos Pigis.
  • Salamina – czekają tu na Pańśtwa plaże piaszczyste, klasztor Faneromeni, a także grota, w której podobno mieszkał Eurypides.
  • Angistri – najmniejsza wyspa archipelagu, gdzie koniecznie powinni Państwo zwiedzić górskie miasteczko Metohi. Na miłośników nurkowania i plażowania czekają tu malownicze plaże.
  • Egina – jest to wyspa o typowo rybackim charakterze. W mieście można zobaczyć wykopaliska archeologiczne. Znajduje siętu rówież świątynia Afai. Ze względu na znajdujące się tu uprawy orzechów pistacjowych, Egina nazywana jest często „pistacjową stolicą”.
  • Spetses – odnajdą tu Państwo cudowne plaże zarówno piaszczyste, jak i kamieniste.

Sprawdź ofertę domów wakacyjnych na Wyspach Sarońskich

Atrakcje w okolicy

Spędzając urlop na Wyspach Sarońskich warto również odwiedzić port w Pireusie oraz Ateny. W porcie w Pireusie mogą Państwo podziwiać ogromne statki wycieczkowe. Ponadto stąd odpływają statki na większość greckich wysp i wysepek. Gorąco zachęcamy do korzystania z takich wycieczek. Poza bogatą ofertą atrakcji o znaczeniu historycznych odnajdą tu Państwo wspaniałe restauracje serwujące dania kuchni lokalnej. Tutaj przy lampce wybornego wina mogą Państwo dać się oczarować cudownym zachodom słońca. Wyspy Sarońskie to doskonała destynacja wakacyjna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i podróżujących wspólnie znajomych. NOVASOL może Państwu zaoferować wiele atrakcyjnych domów i mieszkań wakacyjnych na niezapomniane wakacje w Europie.