Urlop na Kefalonii

Kefalonia znana również pod nazwą Kefalinia jest największa wyspą w archipelagu Wysp Jońskich. Przeważa tu górzysty krajobraz, najwyższy szczyt to Ainos, gdzie z punktu widokowego rozpościera się widok na całą wyspę. Lokalni mieszkańcy uprawiają winorośl, figowce, oliwku oraz zajmują się rybołóstwem. Także tursytyka odgrywa tu dużą coraz większą rolę. Mimo, iż na wyspie jest wiele atrakcji, nie jest ona jeszcze przystosowana do turystyki masowej. W NOVASOL możemy Państwu zaproponować sprawdzone domy i apartamenty wakacyjne na Kefalonii. Tutaj poza bliskością morza do Państwa dyspozycji często będzie również basen do prywatnego użytku. Jesteśmy pewni, iż dom wakacyjny na Kefalonii będzie spełnieniem Państwa marzeń o wypoczynku w rajskim otoczeniu. Kefalonia może poszczycić się wspniałymi plażami, jakich nie znajdą Państwo nigdzie indziej.

Kefalonia

Zjawiskowe plaże

Na rodzinne wakacje z dziećmi polecamy południową część wyspy, gdzie przeważają plaże piaszczyste. Natomiast, jeżeli zatęsknią Państwo za ciszą, zachęcamy do odwiedzenia miasteczek po północnej stronie wyspy, np. Fiskardo, gdzie pośród skalistych klifów znaleźć można urocze malutkie zatoczki. Spędzając wakacje na Wyspach Jońskich, powinni Państwo również urządzić wycieczkę łodzią do jaskini Mellissani, która jest jedną z większych atrakcji na wyspie. Ta położona we wschodniej części wyspy jaskinia została odkryta w wyniku trzęsienia ziemi w 50-tych latach XX wieku. Zachwyca tu słone jezioro, na którym można podziwiać wspaniałą grę świateł. W zależności od pory dnia woda przybiera różne kolory. Odkryto, iż w antyku jaskinia było miejscem kultu, odnaleziono tu m.in. figurki nimf.

 

Warte odwiedzenia

  • Argostoli – malownicze miasteczko, w którym znajdą Państo Muzeum Archeologiczne oraz białą latarnię morską (Fanari). Można do niej wejść i z góry podziwiać widok fal rozbijających się o skały. W Argostoli można także kupić pamiątki oraz smacznie zjeść w jednej z tawern lub w jednym z pubów na Placu Vallianou wypić lampkę wina.
  • Assos – senne miasteczko, gdzie zachwycą Państwa malutkie domki skąpane w kwiatach. Można tu podziwiać pozostałości po weneckiej twierdzy oraz wspaniałe widoki morza.
  • Fiskardo – najbardziej znana na wyspie miejscowość, uwielbiana przez celebrytów. Jako jedyna na wyspie ocalała z trzęsienia ziemi, dzięki czemu mozna tu podziwiać autentyczne stare wąskie uliczki, białe domki, palmy i restauracje z kraciastymi obrusami.
  • Świątynia Gerasimosa – klasztor, gdzie złożone zostały szczątki patrona wyspy. Latem urządzane są tu procesje oraz nieszpory. W pobliżu klasztoru znajduje sięwiniarnia Robola, w której wytwarzane jest słynne wino z Kefalonii.

W NOVASOL sprawimy, aby Państwa urlop w Grecji na długo pozostał w pamięci.