Atrakcje na Wyspach Jońskich

Nasze propozycje na udane wakacje

Wyspy Jońskie oferują szereg atrakcji i możliwości organizowania wycieczek. Wiele historycznych miejsc i zabytków czeka na to, by je odkryć. Również przyroda wyspy ma wiele do zaoferowania. Zestawiliśmy wybór najciekawszych atrakcji, po to by już od początku można było dobrze zaplanować urlop na Wyspach Jońskich.

 

Targ na Korfu

Tak można sobie wyobrazić prawdziwy targ. Nie ma na nim żadnych stoisk z koszulkami i breloczkami, lecz są tylko stoiska z niezbędnymi na codzień produktami np.: świeża ryba, ważywa, owoce, pachnące zioła i kwiaty. Sprzedawcy losów spróbują was przekonać, by spróbować swojego szczęścia. Między straganami znajdują się małe kawiarenki, gdzie można się przysiąść i posilić. Targ odbywa się codziennie, oprócz godzin przedpołudniowych w niedzielę, w fosie poniżej nowej twierdzy.

Wyspy Jońskie

Promenada w Korfu

Szeroka promenada jest centralnym punktem miasta. Jest ona miejscem spotkań starszych i młodszych. Można po niej pospacerować i czasami odbywają się koncerty. Promenada zbudowana przez Wenecjan pochodzi z XVII wieku. Po stronie zachodniej stoją wysokie domy z XIX wieku. W kawiarekach można przysiąść i odpocząć.

 

Achíllion na Korfu

Mały zameczek budowany przez austriacką cesarzową Elżbietę, znaną również pod imieniem Sisi, wznosi się do dzisiaj nad wschodnim wybrzeżem Korfu. Zamek otoczony jest wspaniałym ogrodem z licznymi rzeźbami i przyciąga wielu zwiedzających. Cesarzowa korzystała z niego jako miejsca do letniego wypoczynku. Po jej śmierci cesarz niemiecki kupił posiadłość i spędzał tutaj regularnie Święta Wielkanocne. Zamek jest otwarty przez cały rok dla zwiedzających.

Wyspy Jońskie

Muzeum archeologiczne na Korfu

W Muzeum Archeologicznym na Korfu wystawione są przede wszystkim znaleziska z antycznego miasta Kérkyra, między innymi pozostałości po dwóch ścianach szczytowych świątyni, które wyraźnie pokazują rozwój sztuki greckiej. Zobaczyć można również inne historyczne dzieła sztuki. Muzeum otwarte jest przez cały rok (w poniedziałki zamknięte dla zwiedzających).

Wynajmując dom wakacyjny na Wyspach Jońskich macie Państwo możliwość odwiedzenia wspaniałych miejsc.

 

Angelókastro na Korfu

Zamek Anioła, bo tak można przetłumaczyć jego nazwę, często ratował życie mieszkańcom północej części Korfu. Niedaleko od Lákones, wysoko nad wybrzeżem na stromo opadającej skale znajdują się ruiny kompleksu fortyfikacji. Do zamku dotrzeć można piechotą, a nagrodą jest zapierający dech w piersiach widok.

Wyspy Jońskie

Muzeym Bizantyjskie na Korfu

Muzeum Bizantyjskie znajduje się w kościele Panagía Antivuniótissa, gdzie wystawionych jest ponad 100 wartościowych ikon z XV do XVIII wieku. Ikony pochodzą z różnych kościołów, a każda z nich ma swoją własną historię. Muzeum otwarte jest przez cały rok ( w poniedziałki zamknięte).

 

Śladami Odyseusza na Itace

  • Na południowy zachód od miasta Vathi znajduje się "Marmora Spilia" co w tłumaczeniu oznacza "kamienne krosna". Prawdopodobnie nazwa groty wzięła się od zwisających w niej tysięcy stalaktytów. Przypuszczalnie ukrył tutaj Odyseusz skarby z Alkinoos.
  • Dalszym miejscem rozgrywania się akcji Odyseji Homera mogły być "krucze skały". Tutaj podobno przy źródłach Arethusa, Eumaios prowadził świnie swojego króla do wodopoju.
  • Miastem Odyseusza określa się pozostałości po osadzie Alalkomeni, która znajduje się w jaskini koło Aetos na północ od Vathi.
  • Pałac Odyseusza odnaleziono prawdopodobnie na północ od Stavros w ruinach osady obok Pelikata. Według dzisiejszej wiedzy osadą założono około 2200 p.n.e..

Wyspy Jońskie

Najsłynniejszy wrak Grecji

W opuszczonej zatoce na jońskiej wyspie Zakynthos spoczywa chyba najsłynniejszy wrak w Grecji. Do zatoki dotrzeć można tylko od strony morza. Jej skalne ściany wznoszą się na wysokość 200 metrów. Statek załadowany był swego czasu towarami z przemytu i natrafił na szalejący sztorm. Gdy straż wybrzeża podążyła z pomocą, załoga wpadła w panikę i podpaliła statek. Od tego czasu szczątki wraku leżą na dnie zatoki. Wakacje w Grecji na długo pozostaną w Państwa pamięci.