Wakacyjne wyspy

Sporady to duży archipelag wysp znajdujący się w północnej części Morza Egejskiego. Wyspy dzielą się na dwie części Sporady Północne i Południowe. Każda z wysp ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Jende są bardziej nastawione na turystykę, w zwiazku z czym bedzie na nich mnóstwo hoteli, barów, tawern, dyskotek i całej infrastruktury przygotowanej dla turystów. Inne z kolei, bardziej spokojne i wyciszone, gdzie postawiono na naturalność i małą ingenrencję w przyrodę. Domy wakacyjne na greckich wyspach, przystosowane są dla każdego rodzaju turystów. Nasze mieszkania i domy, są dostosowane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla duzych grup przyjaciół, wspólnie spędzajacych wakacje. Sporady oferują mnóstwo rozrywek oraz możliwość uprawiania licznych sportów wodnych i motorowych. Mniejsze wyspy, mogą byc doskonałym miejscem na podziwianie krajobrazów oraz dzikich zwierząt. Bogate w ryby i morskie stworzenia wody Morza Egejskiego są licznie odwiedzane przez nurków i osób uprawiających snorkeling. Warto również odprężyć się podczas jednego z licznych rejsów wokół bezludnych wysepek z przepięknymi wybrzeżami.

Domy wakacyjne na Sporadach

Sporady Północne

Wakacje w Grecji, to możliwość spędzenia udanego urlopu na jednej z wysp:

  • Evia – jedna z największych greckich wysp, oddzielona od kontynentu jedynie wąską cieśniną Trikeri. Wyspa słynie z pięknych i cichych zakątków i pieszych wycieczek po górach i dolinach.
  • Skiros – wyspa bogata w geste lasy oraz skaliste wybrzeża. Jest doskonałą opcja dla osób szukających wytchnienia od codziennego zgiełku.
  • Skopelos – zielona,naturalna wyspa z licznymi wzgórzami i kościołami. Najciekawszym jest kościół Panagia Papameletiu z II wieku.
  • Alonissos – wyspa z kamiennymi plażami, należąca do Parku Narodowego. Na wyspie prowadzony jest program ochrony fok – mniszek śródziemnomorskich i innych gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.
  • Skiathos – wyspa z licznymi piaszczystymi plażami oraz piniowymi lasami. Idealna do plażowania i kapieli morskich.

Apartamenty na Sporadach

Sporady Południowe

Do tych wysp zalicza się archipelag Dodekanezu oraz niekiedy wsypę samos oraz Ikarię. Ta część Sporad ma bardziej rozbudowaną bazę turystyczną, ale i tu znajdą Pańśtwo liczne ciche i dzikie zakątki. Wakacje w Europie, to możliwość spędzania czasu na (m.in.):

  • Rodos – jedna z największych greckich wysp. Znajduje się tu mnóstwo zabytków zarówno ze starożytności i średniowecza. Badacze historii do tej pory spierają się w którym dokłądnie miejscu stał Kolos Rodyjski – jeden z siedmiu cudów Świata.Wyspa bardzo rozbudowana pod względem turystycznym, jest świetna propozycją dla osób lubiących kurorty.
  • Kos – wyspa idealna do pieszych i rowerowych wycieczek. Mnóstwo ciekawych krajobrazów i zabytków, sprawią że każdy wędrowiec będzie zadowolony.
  • Samos – położona blisko Turcji wyspa z licznymi atrakcjami historycznymi oraz przyrodniczymi. Wyspa skierowana zarówno dla obserwatorów przyrody, jak i ludzi lubiących intensywne doznania.
  • Karpathos – górzysta wyspa z białymi miasteckzami położonymi na zboczach gór. Wyspa dedykowana osobom szukających ciszy i spokoju, a także dla amatorów windsurfingu, gdyż panuja tu jedne z najlepszych warunków do uprawiania tego sportu.