Wyspa Cienia

Skiathos jest wyspą grecką, położoną w północno-zachodniej części Morza Egejskiego. Jest jedną z wielu wysp archipelagu Sporad. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: „Athos” (góry położone na Półwyspie Chalcydyckim) oraz „skia” oznaczające cień. Skiathos jest idealną propozycją dla osób chcących wypocząć na piaszczystej plaży nad błekitnym morzem. Na wyspie znajduje się mnóstwo plaż, a skaliste dno morza będzie nie lada gradką dla amatorów nurkowania i snorkelingu. Opórcz tego, podczas spacerów wzdłuz wybrzeża będą Państwo mieli możliwość podziwania skalistych urwisk i klifów, a także uformowane przez Morze Egejskie różne skaliste rzeźby. Domy wakacyjne na Skiathos, są dobrym wyborem dla osób chcących wypocząć w Grecji. Mnogość plaż i zatoczek zapewni komfort plażowania w ciszy i spokoju, a wszystko to położone jest wśród licznych piniowych lasów. Domy NOVASOL na wyspie Skiathos, skierowane są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla osób podróżujących w grupach. Nasze kwatery są w pełni wyposażone, aby zapewnić pełny komfort podczas urlopu. Fani kina, z przyjemnością będą tu szukać charakterystycznych miejsc, które znalazły się w filmowym przeboju „Mamma Mia”.

Domy wakacyjne na Skiathos

Atrakcje na wyspie

Urlop na Sporadach, jest dedykowany raczej osobom nie nastwaionym na zwiedzanie. Oczywiście, na wyspie znajduja się zabytki, ale jednak turystyka na wyspie Skiathos skupia się głównie na plażach oraz infrastrukturze pod to dedykowanej. W miasteczkach znajdują się liczne bary, restauracje, kluby nocne. Nie brakuje również miejscowych straganów oraz targów z greckimi specjałami. Mimo „wypoczynkowego charakteru” wyspy, warto jednak poświęcić parę chwil na odwiedzenie małych urokliwych osad i większych miasteczek. Do najciekawszych należy Skiathos. Jest wyjątkowym miastem, ponieważ położony jest na dwóch wzgórzach. Znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy i jest jej stolicą. Warto tu odwiedzić kościółek połżony na wzgórzu i wieżę zegarową z punktem widokowym. Zaledwie 6 km od miasta znajduje się klasztor Evagelistra z XVII wieku. Opórcz obejrzenia obiektu wewnątrz (a są tu ciekawe zdobienia z okresu postbizantyjskiego), można również porozmawiać z miejscowymi mnichami. Ciekawostką jest to, że to w tym klasztorze powstała grecka flaga, która jest oficjalna flagą do dziś.

 

Okoliczne wyspy

Spędzając wakacje w Grecji, warto wybrać się w rejs po błękitnym Morzu Egejskim. Do wyboru mają Państwo rejs typowym statkiem turystycznym, rejs żaglówką z greckim sternikiem lub wynajęcie żaglówki i dowolny rejs po okolicach (obwiązkowy patent). Rejsy dostarczą Państwu wspaniałe widoki oraz możliwość zwiedzenia okolicznych wysp. Do najciekawszych należą:

  • Skopelos – zielona wyspa z licznymi kościołami. Najciekawszym jest kościół Panagia Papameletiu z II wieku.
  • Skiros z zamkiem z czasów weneckiej okupacji wyspy oraz bizantyjski kościół.
  • Alonissos – wyspa należąca do Parku Narodowego. Na wyspie prowadzony jest program ochrony fok – mniszek śródziemnomorskich i innych gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.