Wyspa bez samochodów

Hydra jesz grecką wyspą, położoną w archipelagu Wysp Sarońskich. Jest to miejsce niezwykle malownicze, które jest odwiedzane przez wielu turystów. Bardzo charakterystyczny dla wyspy jest brak samochodów. Panuje tu zakaz używania samochodów oraz. Jedynymi samochodami, poruszającymi się po wyspie są koretki oraz samochody służb komunalnych. Do przewozu osób oraz towarów używa się tu koni, osłów i mułów. Na wyspie nie znajdą Państwo wielu hoteli czy pensjonatów, dzięki czemu panuje tu względny sposób. W ofercie NOVASOL czekają na Państwa atrakcyjne domy wakacyjne doskonałe na urlop w prywatnej atmosferze. Tutaj wypoczą Państwo na uroczych plażach oraz będą mieć Państwo okazję spotkać miłych lokalnych mieszkańców, ktorzy odpowiedzą na wszelkie pytania. Również wakacje bez samochodu będą ciekawym doświadczeniem. Domy wakacyjne na Hydrze – przekonajcie się Państwo jak wspaniałe są wakacje w Grecji w prywatnej atmosferze.

Hydra

Gwarancja udanych wakacji

Głównym miastem na wyspie jest portowe miasto Hydra, której nabrzeże zabudowane jest kamiennymi willami oraz białymi, krytymi dachówką domkami. Część z nich została abudowana w XVIII wieku przez majętnych kupców i żeglarzy. Budynki na wyspie są niskie. Przy brukowanych uliczkach znajduje się tu wiele uroczych kawiarni restauracji oraz malutkich sklepików. Szczególnie latem Hydra ożywa – turyści przyjeżdżają tu tak na długie wakacje, jak i na wycieczki jednodniowe. Na wyspie jest ponad 350 kościołów, najbardziej znany z nich to Panagia Mitropoleos. Na wyspę można dotrzeć promem i wodolotem z Pireusu, przejazd trwa ok. półtora godziny. Więszość turystów zatrzymuje się wyłącznie w porcie. A szkoda, bo pozostałą część wyspy rónież ma wiele do zaoferowania. Hydra jest często odwiedzana przez artystów, takich jak Leonard Cohen oraz Joan Collins, znana z serialu Dynastia. Leonard Cohen ma swój dom na wyspie, to właśnie tu powstały teksty do wielu jego piosenek. Dzięki mieszczącej się tu filii ateńskiej Akademii Sztuk Pięknych na wyspę przybywają miłośnicy sztuki i historii. Trudno uwierzyć, że na początku XIX wieku na Hydrze mieszkało ponad 20 000 ludzi. Obecnie wyspę zamieszkuje ok. 3 000 mieszkańców. Gorąco zachęcamy do odiwdzenia wspaniałej Hydry. Wakacje na Wyspach Sarońskich będą spełnieniem Państwa marzeń o pełnych wrażeń greckich wakacjach.

Hydra

Atrakcje

  • Festiwal Miaoulia – odbywa się każdego roku w czerwcu, opamiętnia admirała Andreasa, który podczas Powstania Greckiego walczył przeciwko tureckiej flocie. Centralnym punktem festiwalu jest dryfująca po morzu łódź, która symbolizuje hołd dla marynarzy.
  • Domy kupieckie, zaprojektowane przez architektów z Genui i Wenecji. Do najbardziej znanych rezydencji zaliczne są: Voulgaris, Tombazis oraz pałac Koundouriotis. Pałac należał w przeszłości do bogatego armatora, który wraz z e swą flotą wyzwalał Grecję. Jego wnuk był prezydentem Grecji na początku XX wieku.
  • Mandraki – znajduje się tu jedyna na wyspie plaża piaszczysta.

Na Hydrze znajdą Państwo atrakcyjne plaże kamieniste, takie jak ta w Kamini. Poza dobrymi warunkami plażowymi znajdą tu Państwo cudowne widoki oraz jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Pobyt na Hydrze będzie wspaniałym początkiem na Państwa urlop w Grecji. Zapraszamy!