Wakacje na Siros – domy wakacyjne

Wyspa pełna możliwości

Siros (Syros) jest jedną z większych wysp archipelagu Cykladów. To właśnie na Siros, znajduje się stolica archipelagu – Ermoupoli. Co ciekawe, stolica wysp, do XIX wieku, była jednym z najważniejszych greckich portów. Dziś, wyspa jest celem podróży turystów z całej Europy. nIc w tym dziwnego. Ciekawe, zabytkowe miasta, pełne atrakcji kurorty, wzgórza oraz najważniejsze – malownicze plaże, to atuty, których nie da się podważyć. Dołóżmy do tego gwarancję słonecznej pogody oraz czyste i ciepłe wody Morza Egejskiego, a otrzymacie pełną receptę na udane wakacje w Grecji.

Dzięki NOVASOL, będziecie mieli okazję poznać uroki wyspy. Nasze domy i apartamenty wakacyjne na Cykladach, to gwarancja niezapomnianych, a co najważniejsze, udanych wakacji! Nasze obiekty umiejscowione są w atrakcyjnych lokalizacjach, a ich styl ma charakter lokalny. Oznacza to, ze wypoczniecie w komfortowych i zarazem tradycyjnych warunkach. Wszystkie nasze kwatery wakacyjne mają w pełni wyposażone pokoje oraz kuchnie, dzięki czemu, nie będziecie skazani na hotelowe jedzenie w zatłoczonej stołówce. Nie ma więc, co się dłużej zastanawiać i już dziś rezerwujcie niezapomniany urlop na greckich wyspach.

Siros

Plaże na Siros

Możliwość wypoczynku nad wodą, to główny punkt każdego wypoczynku. Siros w tym względzie nie odbiega od innych lokalizacji w Grecji, więc i tu znajdziecie mnóstwo plaż, oferujących różne możliwości relaksu. Plaże kurortowe, zaciszne, piaszczyste, kamieniste – pełna gama plaż czeka na Was. Wśród najciekawszych lokalizacji na udany urlop w Grecji, warto wymienić:

  • Galissas – plaża dla rodzin z dziećmi, położona w najpopularniejszym kurorcie Galissas. Znajduje się ona w niewielkiej zatoce, otoczonej, od strony lądu, pasem drzew. Dzięki czemu, będziecie mogli skorzystać z naturalnego cienia. Tutejszy piasek ma złoty odcień, a woda – turkusowy. Obiekt jest odznaczony Błękitną Flagą.

  • Poseidonia – świetnie wyposażona plaża piaszczysto-żwirowa. Liczne parasole, leżaki oraz bary i tawerny z pewnością urozmaicą plażowanie. Dodatkowymi atutami są palmy, sprawiające wrażenie tropików oraz widok na pobliskie wyspy Stroggylo oraz Schinonissi.

  • Fabrika – plaża żwirowo-kamienista. Wejście do wody jest dość wyboiste, ale dzięki temu woda jest tu najczystsza i panują tu najlepsze warunki do uprawiania snorkelingu. Warto zwrócić uwagę na to, że skały mają tu czerwony odcień, co razem z błękitną wodą daje piękne wrażenia.

  • Kokkina – niewielka plaża ukryta między skalistymi urwiskami. Idealne miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju oraz dla nudystów.

Siros

Miasta na Siros

Jeśli już uzyskacie dobrą opalenizną i zechcecie spędzić czas w innym miejscu niż plaża, to na Siros nie ma z tym żadnego problemu. Wakacje na wyspach greckich, to idealna okazja na poznanie tutejszych atrakcji i zabytków. Podczas wypoczynku na Siros, warto udać się do:

Ermoupoli – stolica wyspy oraz całego archipelagu Cykladów. Położone na wzgórzach miasto, już z daleka sprawia niezwykłe wrażenie. Białe domy z niebieskimi dachami, idealnie komponują się z błękitną wodą i ciemnożółtą ziemią. Podziwiać tu można tętniące życiem nabrzeże, liczne kościoły prawosławne i grekokatolickie oraz Muzeum Archeologiczne.

Ano Syros – zbudowane zostało przez wenecjan w XII wieku. Miasto położone jest na wzgórzu san Giorgio i charakteryzuje się świetnie zachowaną, średniowieczną zabudową. Szczególnie warta uwagi jest Katedra św. Jerzego z XIII wieku. Góruje ona nad miastem i oprócz cennego wyposażenia, zapewnia niesamowite widoki z tarasu widokowego.