Wakacje na Sifnos – domy wakacyjne

Sielskie wakacje

Jeśli szukacie ciekawego miejsca na spędzenie urlopu, gdzie nie będzie czasu na nudę i jednocześnie unikniecie tłumów i hałasu, to powinniście rozważyć grecką wyspę Sifnos. Należy on do archipelagu Cyklady, a dostać można się tu jedynie promem.

Na wyspie znajdziecie wszystko to, co jest niezbędne aby spędzić niezapomniany urlop w Grecji. Piaszczyste plaże, góry, zabytkowe miejscowości, a wszystko to z dala od gwarnych i hałaśliwych kurortów. Dodatkowym atutem wyspy są liczne pozostałości po kopalniach złota i srebra, z których wydobycia słynęła wyspa.

Rezerwując dom wakacyjny na Cykladach, możecie mieć pewność, że z wakacji z NOVASOL wrócicie wypoczęci i usatysfakcjonowani. A przecież o to właśnie chodzi!

Sifnos

Wakacje na plaży

Głównym celem wakacji jest oczywiście chęć relaksu i naładowania naturalnych baterii. To zrozumiałe. Po roku ciężkiej pracy, w kraju gdzie pogoda nas nie rozpieszcza, człowiek ma ochotę położyć się z książką na plaży lub popływać w ciepłej wodzie. I właśnie te warunki zapewnia Sifnos. Wzdłuż całego wybrzeża, znajdziecie tu mnóstwo plaż piaszczystych, żwirowych i kamienistych, które zachęcają do beztroskiego wypoczynku. Spędzają wakacje na wyspach greckich, będziecie mieli możliwość relaksu na plażach takich jak:

  • Platys Gialos – najpopularniejsza plaża na Sifnos. Ma piaszczyste podłoże o długości ok. kilometra. Znajdują się tu bary, restauracje o raz centrum sportów wodnych. Po obu stronach plaży, umiejscowione są punkty widokowe, z których rozpościerają się zapierające dech w piersiach krajobrazy.

  • Chrissopigi – malownicza plaża otoczona drzewami. Jest to najlepsze miejsce do snorkelingu. Obok plaży, na skale, podziwiać można klasztor Chrissopigi.

  • Apokoftos – przepięknie położona, cicha plaża piaszczysto-kamienista. Obok plaży znajduje się zatoczka, w której można uprawiać wędkarstwo.

  • Vroulidia – malutka plaża żwirowa, która otoczona jest wzgórzami. Idealne miejsce na prywatność i ciszę. Nie ma tu żadnej infrastruktury, oprócz tawerny oferującej greckie specjały.

  • Kamares – plaża idealna dla rodzin z dziećmi. Łagodny spadek, dużo piaski i praktycznie czyste (pozbawione kamieni) dno, świetnie nadaje się na rodzinny wypoczynek. Odznaczona jest Błękitną Flagą.

Sifnos

Atrakcje na Sifnos

Wakacje w Grecji, to również świetna okazja na poznanie miejscowych tradycji, ludzi i miejsc. Tego, oczywiście na Sifnos nie brakuje. Miejscowe zwyczaje i tradycje są tu pielęgnowane od tysięcy lat, więc będziecie mieli sposobność poznania życia codziennego mieszkańców wyspy. W licznych wsiach i miasteczkach znajdziecie ślady starożytnej Grecji oraz średniowiecza. W Exambela, podziwiać można „Czarną Wieżę” (VI wiek p.n.e.) oraz Wieżę i klasztor  Vrisis., w którym mieści się Muzeum Sztuki Bizantyjskiej. Z kolei w stolicy wyspy – Apollonii – podziwiać można kilkanaście zabytkowych kościołów. W malowniczo położonej miejscowości Kamares, oprócz zabytków znajdziecie też „Czarną Jaskinię”, która dawniej była kopalnią złota i srebra.

To tylko niektóre ciekawostki, jakie odszukać możecie w miejscowościach Sifnos. A pamiętajcie, że jeszcze są tu wzgórza z wytyczonymi szlakami turystycznymi oraz strefa ochronna NATURA, gdzie podziwiać można florę i faunę.

Spędzając urlop na wyspach greckich, warto również odbyć przynajmniej jeden rejs. Czy to wokół Sifnos, czy na okoliczne wyspy (zarówno zamieszkane jak i dzikie), z pewnością widoki i krajobrazy, na długo pozostaną w Waszej pamięci.