Urlop w raju

Agistri jest najmniejszą wyspą wchodzącą w skład Wysp Sarońskich. Wyspa jest trudno dostępna, przez co odwiedza ją znacznie mniej turystów niż pozostałe greckie destynacje. Na Agistri dominują lasy sosnowe oraz plaże kamieniste i żwirowe. Na wyspie są tylko 3 osady mieszkalne, w których na stałe łącznie mieszka mniej niż 1000 osób. Największe miasto to Milos, kolejne to Skala – oodalone 20 minut jazdy wzdłuż wybrzeża od Milos. Ze względu na dobrą infrastrukturę turystczną oraz znajdującą się tu plażę piaszczystą jest najczęściej odwiedzane przez turystów. Najmniejsza na wyspie osada to Limeria. Agistri po prawdziwy raj na ziemi, tutaj znajdziecie cudowną atmosferę oraz doskonałe warunki do plażowania i odkrywania morskich głębin. NOVASOL dysponuje atrakcyjnymi domami i mieszkaniami wakacyjnymi, które zagwarantują Wam prywatność i niezależność. Domy wakacyjne na Agistri to sprawdzony sposób zakwaterowania.

agistri

Mała wyspa – dużo możliwości

W przeszłości Agistri zamieszkana była przez Albańczyków, którzy w XIV wieku zostali przepędzeni przez Serbów. Również teraz mieszkańcy wyspy posługują się dialektem, pochodzącym z Albanii. Agistri to również archipelag, w którego skład wczodzą wyspy: Aponissos, Kyra, Metopi, Doroussa oraz Spalathonissi. Obecnie na wyspę można dostać się promem z Pireusu i Eginy. Promy te dopływają do Skali, która posiada doskonałe warunki turystyczne. Znajduje siętu również jedna z dwóch najlepszych na wyspie plaż. Druga, Drogonerid, położona jest w zachodniej części wyspy. Agistri to doskonałe miejsce, jeżeli chcą Państwo wypoczywać na łonie natury. Tutaj mogą Państwo zarówno wylegować się w słońcu, jak i aktywnie spędzać czas, wędrując szlakami turystycznymi, których jest tu kilka. Wycieczki piesze lub rowerowe będą dobrą okazją do podziwiania malowniczych widoków nabrzeża i sennych miasteczek. W przydomowych ogrodach rosną tu drzewa cytrynowe oraz oliwne. Przy wielu domach pasą się kozy. Można tu zobaczyć charakterystyczne dla Grecji białe kościoły z niebieskimi dachami. Warta odwiedzenia jest niewielka wysepka, Aponissos, połączona groblą z Agistrii. Kurs promem między Agistri i Atenami zajmuje około godziny, warto więc urządzić jednodniową wycieczkę do pięknej stolicy Grecji, gdzie czeka wiele zabytków oraz wspaniałych restauracji. Urlop na Wyspach Sarońskich będzie wspaniałą przygodą dla całej rodziny.

 

Domy wakacyjne na Agistrii

Jeżeli chcecie naprawdę wypocząć z dala od tłumów hotelowych gości oraz zakosztować prawdziwej Grecji, domy wakacyjne NOVASOL będą strzałem w dziesiątkę. Tutaj to Wy będziecie decydować o tempie wakacji o porach posiłków. A najważniejsze, nasze domy wakacyjne dysponują kuchnią, gdzie przygotujecie pyszne dania. Wasze wakacje w Grecji będą cudowne, ponieważ spędzicie je tak, jak sami zaplanujecie. Relaksując się na plaży lub w przydomowym basenie, podziwiając zachody słońca na tarasie domu wakacyjnego lub w nabrzeżnej tawernie, w prywatnej atmosferze domu wakacyjnego lub nawiązując znajomości z lokalnymi mieszkańcami. Nie ma znaczenia, jaki sposób wypoczynku preferujecie, ponieważ na Agistri każdy odpocznie od codziennych problemów i da się oczarować niezwykłej atmosferze wyspy. Do zobaczenia na Agistrii!