Wakacje w Grecji w domu wakacyjnym

Wyspy greckie

Ponad 6.000 wysp i wysepek położonych jest na Morzu Egejskim i Jońskim. Jednak tylko mniej niż cztery procent jest zamieszkała. Łącznie wszystkie wyspy dysponują linią brzegową o długości ponad 7.500 km. Każdy z Was znajdzie tu dużo miejsca, aby rozkoszować się słońcem i morzem. Znajdziecie tu wielokilometrowe plaże piaszczyste lub typowe czarne plaże z kamienia wulkanicznego z małymi zatoczkami. Wiele plaż oznaczonych jest tu Niebieską Flagą, certyfikatem szczególnie czystej wody. Miłośnicy sportów wodnych znajdą na greckich wyspach idealne warunki. Żeglowanie, nurkowanie, snorkeling, pływanie, narty wodne czy windsurfing – tutaj wszystko jest możliwe. Panują tu także idealne warunki do uprawiania paralotniarstwa. Zabytki archeologiczne, które jeszcze dziś znaleźć można na wielu wyspach, opowiadają o historii i dawnej kulturze Grecji. Historia Grecji przedstawiania jest podczas tradycyjnych festynów. Tak wśród Greków, jak i zagranicznych gości greckie wyspy cieszą się popularnością z powodu łagodnego klimatu, małych odległości i dobrych warunków na plaży i w wodzie.

Grecja

Grecja - kraj gór

Mimo, iż Grecja łączona jest najczęściej z plażą i morzem, prawie 78 procent powierzchni to teren górzysty. Jest tutaj centralne pasmo górskie, góry Pindos, które przechodzi w góry Peloponezu i Krety. Olimp jest najwyższą górą Grecji, z wierzchołkiem Mytikas położonym na wysokości 2.917 m. Teren jest tutaj zalesiony, przekształcany niejednokrotnie w parki narodowe. 

Grecja

Klimat

W Grecji przeważa klimat śródziemnomorski z łagodną, dość wilgotną zimą, szczególnie na wybrzeżu i gorącym, suchym latem. W zimie, w części lądowej Grecji, może spaść śnieg. Zazwyczaj na wybrzeżu śnieg nie występuje. Oznacza to, że wszyscy szukający kąpieli słonecznych, koniecznie muszą odwiedzić Grecję. Piękna pogoda oraz wysokie temperatury, utrzymują się tu od kwietnia do końca października.

Grecja

Kuchnia grecka

Kuchnia grecka, to więcej niż gyros, musaka i suflaki. Jej czterotysięczna historia, do której można sie odwołać, sprawia, że jest nadzwyczaj różnorodna. W Grecji w roku 330 p.n.e. napisano pierwszą książkę kucharską. Również greckie wino jest czymś szczególnym. Produkcja wina podlegała już w starożytności ścisłej kontroli. Wina nie powinno zabraknąć do każdego posiłku, gdyż jest to prawdziwa przyjemność. Tutejsza kuchnia uwiedzie nas swoimi smakami, podczas niezapomnianych wakacji w Grecji.