Urlop w południowej Francji

Południowy - wschód:

Imponujące swą potęgą góry, głębokie kaniony, wysokie temperatury, błękitne morze – południowy wschód Francji łączy ze sobą wiele przeciwieństw, jak żaden inny region tego pięknego kraju. Regiony Rodan – Alpy, Prowansja – Alpy, Lazurowe Wybrzeże oraz Langwedocja - Roussillon są jednymi z bardziej dotkniętych zmienną pogodą, a zarówno jednymi z najhojniej obdarowanych przez matkę naturę pięknymi krajobrazami. Wybrzeże wschodnie ze żwirowymi plażami oraz białe piaszczyste plaże na zachodzie czynią to miejsce zachywcającym oraz chętnie odwiedzanym przez ludzi z całego globu wypoczynkowym rajem. Idylliczne i zjawiskowe jest zaplecze miejsc, gdzie lawendowe pola sięgają fioletowymi ścieżkami po horyzont, bujne, zielone gaje oliwne czekają na zbiory tego popularnego przysmaku, a różane ogrody rozpościerają swój przepiękny zapach, którym specjalizuje się miejscowość Grasse.

Ostrym kontrastem tych miejsc jest tutaj góra Mont-Blanc (4808 m. n. p. m.), która jest najwyższym szczytem Alp. Absolutnie wartym zobaczenia jest krajobraz Prowansji, który zbudowany jest z licznych górskich wiosek i miast takich jak m.in. Marsylia, czy też Aix-en. Każdy kto chiałby spędzić wakacje we Francji powinien wybrać Południowo – wschodnią część „kraju zakochanych”, ponieważ czeka tu Państwa wiele atrakcji np. rzymskie świątynie w miejscowości Nîmes lub średniowieczne twierdze w Carcassonne pomiędzy gminą Jet-set i popularnym Saint-Tropez w Nicei. Nieważne czego szukają Państwo podczas urlopu, ponieważ każdy znajdzie tutaj idealną formę spędzania czasu dla siebie i nie będzie musiał tego długo szukać!

Francja

Południowy - Zachód:

Południowo – zachodnia Francja, gdzie znajdują się największe regiony takie jak m.in. Akwitania, czy też Średnie Pireneje przyciąga tłumnie turystów z wielu zakątków świata. Jej pagórkowate ukształtowanie terenu jest rajem dla spacerowiczów, ludzi szukających kontaktu z przyrodą, a także dla wiernych, którzy dużymi grupami gromadzą się w Lourdes. Wybrzeże Atlantyckie na północ od Bayonne, aż do ujścia Girondy jest miejscem stworzonym do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Jest tu około 230 km czystch piaszczystych plaż, a idealnym punktem wypadowym do tych niepowtarzalnych miejsc są wygodne i praktycznie urządzone domy wakacyjne we Francji. Wybierając to miejsce na pewno spędzą Państwo wymarzone, niezapomniane wakacje. Niewiele miejsc na świecie tak urzeka swoim urokiem, kulturą, czy też smaczną kuchnią!

Wybrzeże Atlantyckie nie bez powodu nazywane jest pieszczotliwie „Francuską Kalifornią“ ze swoimi kąpieliskami; długo świecącym, gorącym słońcem, rozgrzewającym ciała opalających się turystów; łagodną, świeżą bryzą oraz słonym morskim powietrzem. Nie wolno jednak zapominać o bogatym zapleczu miejscowych wyrobów, tworzonych z pasją od pokoleń w wielu (z reguły) mniejszych gminach. Oczywiście niezwykłe krajobrazy, jedzenie i wino to nie wszystko, ponieważ ważną rolę odgrywają tutaj ludzie. Żyją oni z pasją, oddając się w pełni temu co robią – bez względu na to, czym się zajmują. Mieszkańcy chętnie pozdrawiają mijanych na ulicy ludzi znanym przez wszystkich „Bonjour”, czyli „dzień dobry”. Dzielą się tym, co mają; m.in. oferują poprzez NOVASOL swoje przytulne domy i apartamenty wakacyjne.