Urlop na Cote d'Azur w domu wakacyjnym NOVASOL

Cote d'Azur znane również jako „Riwiera Francuska” oznacza blichtr, sławę i pieniądze. Wiele miejsc takich jak m.in. Saint – Tropez, Cannes, czy Nicea emanuje bogaty styl życia połączony z francuskim „Savoir vivre”. Lazurowe Wybrzeże oferuje dużo więcej, niż tylko to. Planując wakacje we Francji warto wybrać ten region jako cel podróży. Niech pozwolą Państwo oczarować się temu niesamowitemu miejscu! Region rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od francuskiego Cassis, aż po Menton na włoskiej granicy. Charakterystyczną cechą zachodniej części wybrzeża są czerwone skały na plażach. Na wschodzie z kolei Alpy opadają stromo do morza i stanowią granicę z riwierą włoską. Domy wakacyjne NOVASOL znajdują się wzdłuż Lazurowego Wybrzeża, które tworzy ok. 300 km pas, pomiędzy Morzem Śródziemnym, a zapleczem górskim.

Sprawdź ofertę NOVASOL na Lazurowym Wybrzeżu

Aktywności i atrakcje w regionie

„Błękitne Wybrzeże” znane jest jako najbardziej ekskluzywny region wakacyjny na świecie, które pomimo wysokich cen przyciąga tłumy turystów z wielu krajów. „Widzieć i być widzianym“ to ulubione motto tego miejsca. Lazurowe Wybrzeże oferuje piękne stare miasta z fasadami w kolorze ochry, a także porty z luksusowymi jachtami oraz zapierające dech w piersiach lawendowe pola, plantacje oliwek i rozległe winnice, w których produkowane są pyszne lokalne wina. NOVASOL posiada liczne obiekty wakacyjne w regionie, które z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Wielu znanych artystów spędziło tu swoją emeryturę, a ich dzieła można podziwiać w powstałych tu zamkach, i kaplicach.

Sprawdź ofertę NOVASOL na Lazurowym Wybrzeżu

Państwa wakacje w domu wakacyjnym na Lazurowym Wybrzeżu w południowej Francji

Jeżeli lubią Państwo lokalne produkty, to polecamy wybrać się na jeden z rybnych targów, gdzie można kupić świeże ryby oraz owoce morza. Warty odwiedzenia jest również wielobarwny targ kwiatowy w Nicei. Koniecznie muszą wybrać się Państwo na spacer uliczkami miast, zatrzymać się przy lampce wina w jednej z wielu restauracji. Innym sposobem jest odwiedzenie licznych zatok i pięknych plaż, gdzie można w pełni odpocząć. Po aktywnym dniu, nasze domy wakacyjne na Lazurowym Wybrzeżu zapewnią Państwu wymarzony odpoczynek.

Sprawdź ofertę NOVASOL na Lazurowym Wybrzeżu

Urokliwe miasta i wsie

W Cannes każdego roku odbywa się największy festiwal filmowy na świecie. Gwiazdy i celebry ci stąpają dumnie po czerwonym dywanie, aby móc odebrać upragnioną nagrodę. Spacer wzdłuż promenady z palmami jest bardzo miłym przeżyciem dla całej rodziny, wiedząc, że tą samą drogą przechadzają się ulubione gwiazdy, które widzimy w kinie, czy telewizji. Wycieczka z domu wakacyjnego do Grasse – miasta perfum jest równie ciekawym doświadczeniem. Na starym mieście w Nicei można z kolei zobaczyć wiele wąskich, klimatycznych uliczek, małe barokowe kościoły i kapliczki, ale także można podziwiać piękne elewacje budynków. Te wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie Państwa ręki, wystarczy już dziś wybrać wymarzone domy wakacyjne nad Morzem Śródziemnym w dogodnej lokalizacji.