Odkryjcie Tuluzę w domu wakacyjnym w Pirenejach

Spędźcie wakacje we Francji i odwiedźcie Państwo stolicę Pirenejów – Tuluzę. Taką możliwość daje Państwu NOVASOL, oferując szeroki wybór domów wakacyjnych, a także liczne apartamenty. Herb regionu Pirenejów zdobi oksytoński krzyż, który został nazwany również krzyżem Tuluzy. Miasto położone jest malowniczo nad brzegiem rzeki Garonny, w samym sercu okręgu i jest połączone z dwoma kanałami od strony Morza Śródziemnego oraz Oceanu Atlantyckiego. W 1681 został ukończony 240 – kilometrowy Canal du Midi, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ciekawą formą spędzenia czasu może być rejs statkiem po części kanału.

Tuluza i okolice

Ślady starożytnej historii

Wynajmując domy wakacyjne w Pirenejach mogą się Państwo znaleźć na ścieżkach Galów oraz Romów. Już za czasów Chrystusa Tuluza odgrywała ważną rolę na mapie Francji. W Sanktuarium Apollina złożony został skarb Celtów, który zniknął bez śladu w 106 r. p.n.e. podczas podboju miasta przez Rzymian. Liczne uliczki Tuluzy do dziś swoją budową przypominają o dawnym rzymskim imperium. Rezerwując domy wakacyjne w Pirenejach mają Państwo również szansę na poznanie historii wczesnego chrześcijaństwa. Od 4 wieku miasto było archidiecezją, a w XII wieku powstały tu jedne z najpiękniejszych romańskich kościołów. Podczas wizyty we francuskich Pirenejach warto odwiedzić bazylikę St-Sernin w stolicy regionu, która został wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W dominikańskim kościele Les Jacobins zobaczyć można zapierające dech w piersiach sklepienie sufitowe “Palmier des Jacobins“. Innym miejscem, które koniecznie należy zobaczyć podczas urlopu we Francji, to grób św. Tomasza z Akwinu, który był jedym z najważniejszych filozofów i teologów w całej historii.

Tuluza i okolice

Świadectwa innych epok

Tuluza w średniowieczu była bardzo dobrze prosperującym miastem pod względem handlu. Były tu również uprawiane rośliny, które wykorzystywano m.in. do barwienia bielizny. Oprócz budynków sakralnych wybudowano tu również wiele innych pięknych budynków, w tym bogatych rezydencji. Podczas zwiedzania można napotkać stary ratusz (Kapitol), gdzie znajduje się wieża z XVI wieku oraz fascynującą fasadą XVII wieku. W jednym ze skrzydeł budynku swoje miejsce znalazła miejska opera. Tuluza jest miastem bardzo silnym pod względem gospodarczym, a do tego bardzo innowacyjnym. Spędzając urlop w Pirenejach koniecznym jest wycieczka do Pont Neuf, gdzie znajduje się najstarszy most, zachowany niezmiennie od XVII wieku. Od lat dwudziestych rozwinęło się tutaj w znacznym stopniu również lotnictwo. Dla fanów techniki, małych i dużych, na liście miejsc do odwiedzenia podczas wakacji powinien znaleźć się miejscowy park technologiczny, w którym każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Dziś Tuluza jest światową stolica przestworzy oraz jednym najważniejszych ośrodków lotniczych Francji.

Już dziś zarezerwujcie wymarzony dom lub apartament wakacyjny, w którym spędzicie Państwo niezapomniane chwile z całą rodziną, a jednocześnie będziecie mogli odwiedzić wszystkie ciekawe atrakcje prosto ze świetnej bazy wypadowej.