Aktywny wypoczynek i atrakcje w Normandii

Urlop w domu wakacyjnym w Normandii

Normandia to region, który posiada do zaoferowania wiele atrakcji w postaci zabytkowych budowli oraz starożytnych miast i bardzo chętnie dzieli się i odkrywa swoją historię przed odwiedzającymi to miejsce. Można tu zobaczyć nie tylko piękne zabytki, ale i również przyroda oczarowała mieszkańców oraz przyjeżdżających tu chętnie turystów. Wyruszcie Państwo w podróż odkrywczą najpiękniejsze miasta i regiony Francji. Chcielibyśmy pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego obszaru oraz domu wakacyjnego na urlop we Francji, dlatego przygotowaliśmy krótką listę najchętniej odwiedzanych oraz najwyżej ocenianych przez turystów atrakcji, które oferuje Normandia.

Normandia

Skok na bungee z wiaduktu „de la Souleuvre”

Tutaj spotykają się wszyscy, którzy są uzależnieni od adrenaliny i dostają to czego najbardziej pragną. Skok na bungee to nie lada wyczyn, który wymaga dużego dystansu oraz pewności siebie. Skok głową w dół bardzo wysokiego wiaduktu, prosto w głęboką przepaść z pewnością sprawi wiele frajdy miłośnikom tej formy spędzania czasu, a z kolei tym, którzy spróbują po raz pierwszy, ten moment na długo pozostanie w pamięci. Jest również sposób na przełamanie swoich wewnętrznych lęków i słabości. Domy wakacyjne w Normandii są idealną bazą wypadową, aby szybko znaleźć się w pobliżu atrakcji.

 

Klasztor dla kobiet Sainte-Trinité

Wraz z sąsiednim klasztorem dla mężczyzn Saint-Étienne, klasztor Sainte-Trinité są ostatnimi budowlami wykonanymi na schyłku stylu romańskiego w Normandii. Wilhelm Zdobywca zlecił budowę Abbaye aux dames z lekkiego piaskowca, typowego surowca dla tego obszaru. Budowa rozpoczęła się na cześć jego żony. Przez stulecia w jego budynku prowadzone były różne instytucje, aż do lat 80-tych.

Normandia

Wyspa Mont Saint Michel

Skalista wyspa Mont Saint Michel przyciąga turystów ze wszystkich zakątków świata, którzy doceniają jej piękno i chętnie tu przybywają. Popularna wyspa została rozsławiona przez rezydenta tamtejszego zakonu benedyktyńskiego, który zamieszkiwany był od XI wieku. Budowla zakonu jest typowym przykładem średniowiecznego stylu we Francji. Miejsce to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa w 1979 roku.

 

Śladami Claude’a Monet

Ogrody Giverny należały kiedyś do domu sławnego na całym świecie malarza Claude’a Monet, który urodził się tutaj oraz tworzył swoje wyśmienite, doceniane w świecie dzieła sztuki. Podczas spaceru po czarującym kompleksie można napotkac wiele pięknych roślin oraz motywów.

Normandia

Raj dla golfiarzy

W Normandii znaleźć można wiele pól golfowych. W sumie jest ich tutaj ok. 40 z dużym zróżnicowaniem zaawansowania poziomu. Najstarsze powstałe miejsce do gry pochodzi z 1929 roku, a jago nazwa to: Golf Barrière de Deauville na wybrzeżu Fleurie. Dla miłośników tej gry, nie może być lepszego miejsca. Zapraszamy na pełne słońca wakacje w Normandii.