Atrakcje w Langwedocji

Atrakcje Langwedocji i okolic

Obojętnie, czy preferujesz słońce i morze, historyczne klasztory i zamki, czy chcesz wędrować drogą Jakuba, region Languedoc-Roussillon oferuje niezliczenie wiele do odkrycia. Zestawiliśmy wybór atrakcji i zabytków, które zagwarantują urozmaicony urlop, by można było już od początku dobrze zaplanować urlop.

  • Wąwozy du Tarn: wąwozy Tarn to jeden z najpiękniejszych cudów natury znajdujących się we Francji. Wizyta w fascynujących wąwozach może zostać połączona z odwiedzeniem jednej z wspaniałych jaskiń.
  • Salses: jest to zdumiewająca twierdza z XIX wieku, która położona jest na północ od miejscowości Perpignan.
  • Pont du Gard: akwedukt pochodzący z czasów starożytnych Rzymian.
  • Park safari Sigean: Jest to zupełnie coś innego, niepowtarzalnego. Dzieci będą zachwycone oraz długo nie zapomną takiej wycieczki.
  • La Grotte des Demoiselles: jest to jaskinia, jedna z najbardziej znanych i imponujących w całym regionie.
  • Zamki Katarów: są to ruiny pałaców Peyrepertuse. Jest to miejsce z największą liczbą pozostałości po dawnych Katarach.
  • Gorges de Galamus: zaledwie kilka kilometrów od Morza Śródziemnego położony jest kanion Galamus. Reprezentuje on dość chropowaty i skalisty krajobraz, gdzie rzeka Agly od tysiącleci formuje swoje koryto.

Langwedocja

Miasta i inne miejsca

Carcassonne

Dla każdego, kto spędza wakacje we Francji koniecznością jest odwiedzenie tego czarującego miejsca. Atmosfera panująca w tej średniowiecznej miejscowości zachwyci nie tylko dorosłych, ale i dzieci ze swoją bujną wyobraźnią mogą przenieść się do dawnego królestwa rycerskiego. Każdego roku to miasto odwiedza ok. 1 milion turystów, co czyni to miejsce atrakcją numer 1 w regionie.

Nimes

W starożytnym rzymskim mieście Nimes znajdują się najlepiej zachowane amfiteatry na świecie. Równie znane i chętnie odwiedzane są posiadłości Carree, które w starożytności służyły jako forum.

Aigues Mortes

Dawne miasto – port, posiada w pełni zachowane mury miejskie. Miejscowość w obrębie murów jest niesamowicie urokliwe. W centrum znajduje się dzielnic handlowa z wieloma restauracjami, gdzie serwowane są pyszne dania kuchni lokalnej oraz gdzie tętni Zycie miasta.

Avignon

Wycieczka do Awinionu jest wartościowa nie tylko dla miłośników historii. Oprócz słynnego „Pont d’Avignon” znajduje się tutaj również pałac papieski. Na wizytę w pałacu należy przeznaczyć dużo czasu. Jeśli jednak po zwiedzaniu zostanie wystarczająca ilość czasu, to można go spożytkować na odkrywanie miasta podczas spaceru.

Perpignan

Perpignan jest miastem o typowym katalońskim charakterze. Do roku 1659 miasto należało do królestwa hiszpańskiego – Aragonii. Katedra Saint-Jean z zewnątrz wygląda dość niepozornie, natomiast w środku znajduje się okazały ołtarz, a także 6 pobocznych kaplic może zdumiewać odwiedzających. Wystarczy wybrać się na krótki spacer wąskimi uliczkami starego miasta, aby przekonać się o urokach osobiście. Tutaj leży interesująca architektonicznie, gotycka budowla o nazwie Loge de mer oraz kolejna Castillet, które uznawane są za relikty murów miejskich. Innym wartym odwiedzenia miejscem jest potężny pałac królestwa Majorki (w 1300 roku Perpignam było głównym miastem królestwa Majorki).

Minerve

Minerwa jest małą, urokliwą miejscowością, z czarującymi starymi domkami. Miejsce zbudowane zostało na zakolu rzeki Cesse. Do samego miasta można dotrzec jedynie na pieszo. Auto należy zostawić przed wjazdem do miejscowości.

Już dziś dajcie sobie Państwo możliwość odwiedzenia tych wspaniałych atrakcji wynajmując domy wakacyjne w Langwedocji. Mogą być Państwo pewni, że urlop w Langwedocji to najlepsza decyzja.