Atrakcje na Korsyce

Bajeczny urlop na Korsyce

Na Korsyce można znaleźć wiele więcej ciekawych sposobów na spędzenie wolnego czasu, niż tylko piękne plaże i zatoczki, łagodny klimat, czy też doskonałe jedzenie. Czeka tu na Państwa mnóstwo zabytków i innych atrakcji do odkrycia. Przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji na Państwa urlop we Francji, abyście już dziś mogli zaplanować swoją podróż, gdzie nikt nie będzie się nudzić.

 

Bonifacio

Jest to dawne miasto – twierdza, które znajduje się na 60-cio metrowej ścianie skalnej z widokiem na morze. Dzięki swojemu położeniu miejsce te chronione jest od wiatru i niemiłych warunków atmosferycznych, a w dawnych czasach przed wrogami. Rozciągający się panoramiczny widok, czyni to miasto wyjątkowym. Najlepszym sposobem na zwiedzanie i poznawanie okolicy jest wybranie się na spacer licznymi uliczkami. Po drodze warto zatrzymać się na pyszny obiad w jednej z licznych restauracji lub na wyśmienitą kawę. W NOVASOL znajdą Państwo tylko sprawdzone domy wakacyjne na Korsyce, które są idealnym miejscem wypadowym do oferowanych atrakcji.

Korsyka

San Michele de Murato

Ta zielono – biała, murowana kaplica z elewacją w pizeńską szachownicę przyciąga wzrok swoim urokiem. Kościół położony jest na jednym z pól przy drodze krajowej nr D5. Cudowne, liczne rzeźby zdobią dom boży, który jest jednym z najpiękniejszych na wyspie. Wyprawa do tego miejsca jest zawsze opłacalna, ponieważ widoki rekompensują podróż.

 

Rynek César Campinchi

W miejscowości Ajaccio można znaleźć wszystko czego dusza zapragnie na miejskim rynku. Miejscowi handlarze chętnie pozwalają na kosztowanie typowo korsykańskich specjałów. Rynek jest czynny każdego dnia w przedpołudnie (z wyjątkiem poniedziałków). Dokonajcie tu zakupów lokalnych rozmaitości, a wakacje na Korsyce będą się zawsze Państwu i Państwa najbliższym kojarzyć z wspaniałym smakiem.

Korsyka

Sartène

To niewielkie miasteczko położone w dolinie Rizzanèse ma całkowicie odmienną korsykańską atmosferę, której nie można poczuć nigdzie indziej niż tutaj. Sartene jest bardzo urokliwym miastem, natomiast jego liczne uliczki i gęste zaułki wprowadzają dość mroczny nastrój. Część dzielnicy Santa Anna została podzielona na specjalne miejsce dla biedniejszych rodzin. Domy wybudowane są na zboczach, co z zewnątrz przypomina fortecę.

 

Filitosa

Każdy, kto interesuje się archeologią koniecznie powinien odwiedzić to niezwykłe miejsce, gdzie prowadzonych jest wiele wykopalisk. Odkryto tu wiele starożytnych fundamentów wsi oraz rzeźb, pochodzących mniej więcej z okresu neolitu. Wszelkie rozrywki można szybko zobaczyć rezerwując dom lub apartament wakacyjny za pośrednictwem NOVASOL. W latach 40-tych XX wieku miejsce zostało odkryte, co dało dużo większy pogląd na początki cywilizacji na wyspie.

Korsyka

Porto

Porto jest małą wioską rybacką, położoną nad malowniczą zatoczką, w bezpośrednim sąsiedztwie zatoki Porto. Ten region został uznany za dziedzictwo kulturowe i znalazł się na liście UNSECO. Porto jest jednym z najchętniej wybieranych celów podróży wielu turystów z różnych zakątków świata. Bardzo imponującym jest tutaj światło odbijające się w zatoce oraz niesamowity widok na górskie wzniesienia.