Atrakcje w Paryżu

Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas urlopu w Paryżu

Wyspy na Sekwanie – początki stolicy Pierwsze kamienie zaczęto układać ok. III wieku n.e., gdzie powstała siedziba króla oraz ówczesny budynek sprawiedliwości. Niegdyś służąca jako pastwiska wyspa Ile Saint Louis jest dziś oazą spokoju i pożądaną dzielnicą mieszkalną.

Dzielnica łacińska – piąty dystrykt wzdłuż rzeki oraz producent gobelinów. Na początku wybudowano tutaj klasztory. Od XII wieku profesorzy i studenci zaczęli używać dawne stajnie i obory na wzgórzu Saint Genevieve, jako szkolne klasy do nauki. W połowie 13 wieku było już wybudowanych ok. 60 uczelni wyższych, głównie za sprawą Roberta de Sorbon. Nazwa dzielnicy pochodzi od tego, że nauka odbywała się w języku łacińskim. Spędzając wakacje we Francji warto odwiedzić uniwersytet Sorbonne, gdzie do dziś można poczuć intelektualną atmosferę.

Wieża Eiffla – duma Francji. Najsłynniejszy obiekt w całej Francji, który jest symbolem Paryża, a także całego kraju. Wieża Eiffla jest najwyższą wieżą w Paryżu (324 m), natomiast piątą względem wysokości w całej Francji, a gdy powstała była najwyższą na świecie. Odwiedzić ją można nad Sekwaną, w zachodniej części miasta.

Saint-Germain i Montparnasse są domem dla sztuki i literatury. Za panowania Ludwika XIV. – członka wielkiego rodu szlacheckiego podjęto działania do budowy drogi łączącej Wersal z Saint-Germain. W tej dzielnicy pozostało wiele pięknych rezydencji. Atelier i kawiarnie Montparnasse były głównym miejscem spotkań artystów i pisarzy.

Luwr i pałac królewski – świadkowie monarchii. Luwr, który dawniej był siedzibą królewską jest klejnotem stolicy. Nowoczesna szklana piramida pośród dawnej architektury łączy przeszłość z nowoczesnością. Usytuowany wśród spokojnych ogrodów Palais Royal jest alternatywą od ruchliwego centrum.

Halles, Marais – modne, a zarazem mieszczańskie. Obecnie Halles jest jednym z najnowocześniejszych centrów handlowych w Paryżu. Warto wybrać się na spacer po Rue des Francs-Bourgeois, gdzie odkryją Państwo piękne mieszkania prywatne w niepowtarzalnym stylu w Marais. Ciekawą wycieczką jest również odwiedzenie dzielnicy żydowskiej, gdzie znajduje się mnóstwo koszernych sklepów oraz orientalnych specjałów.

Wieża Eiffla

Bastille, Bercy – nowe życie w starych dzielnicach. Biały plac de la Bastille jest sercem miasta i dominuje nad nim. Jest to miejsce uwielbiane przez turystów oraz lokalnych mieszkańców. Nad Sekwaną, przy końcu placu rozpoczyna się nowa dzielnica Village de Bercy.

Pola Elizejskie oraz zachód najbardziej znana ulica na świecie oraz szesnasta dzielnica. Zarówno w dzień, jak i w nocy na Polach Elizejskich tętni życie, a kolorowe światła rozbłyskują wśród drzew. Szerokie chodniki pełne są spacerujących ludzi w dół i w górę ulicy. Niektórzy wybierają się na przechadzkę po ogrodzie Pałacu Elizejskiego, gdzie kiedyś mieszkał prezydent miasta. Aleja Foch prowadzi do 16-tej dzielnicy, która powstała w 1860 roku z gminy Chaillot.

W NOVASOL znajdą Państwo komfortowe apartamenty wakacyjne w Paryżu oraz w jego okolicach. Szeroki wybór z pewnością ułatwi Państwu decyzję. Już dziś pomyślcie o swoich wymarzonych wakacjach nad Sekwaną. Nasze domy wakacyjne mogą Państwo rezerwować o każdej porze i całkowicie online.

Zapewnijcie sobie upragniony urlop w Paryżu z NOVASOL!