Jedzenie i picie we Francji

Kuchnia francuska jest znana na całym świecie nie bez powodu, ponieważ UNESCO wybrało ją jako niematerialne dziedzictwo kulturowe w 2010 roku. Jedzenie jest we Francji bardzo ważnym i nieodzownym elementem życia codziennego. Podobnie jak różnorodność win, które są niekwestionowaną dumą w tym pięknym kraju. W czasach renesansu wykwintna kuchnia pojawiła się tutaj za sprawą Katarzyny Medycejskiej – żony króla Henryka II, która sprowadziła wiele dań z Włoch i w tamtych czasach były one oznaką luksusu, przeznaczoną dla rodzin zamożnych. Rewolucja Francuska przyniosła nie tylko swobodę obywatelską, ale również przyczyniła się do rozpowszechnienia ekskluzywnych nawyków żywieniowych. Jeśli chcecie Państwo poczuć te wszystkie niezpomniane smaki, urlop we Francji jest najlepszym rozwiązaniem!

Francja

Filozofia Smaku

W roku 1825 została opublikowana „Filozofia Smaku“ autorstwa Jean‘a-Anthelme‘a Brillat‘a-Savarin’a, która do dziś uważana jest za wyznacznik potęgi dań francuskich. Jest ona pełną anegdot opowieścią o kulturze kulinarnej. W 1986 z kolei założono uniwersytet sztuki kulinarnej Château de Vivier w miejscowości Ecully, gdzie najwybitniejsi kucharze uczą tej sztuki studentów. Ta szkoła nazywa się dziś „instytutem Paula Bocuse’a“ . Francja jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turysów krajów na świecie nie tylko ze względu na wyszukane smaki, czy też ogromny wybór win. Każdy może odnależć tu dla siebie wymarzony zakątek. Najlepszym rozwiązaniem na wypoczynek są domy wakacyjne we Francji, a w każdym z nich znajduje się wyposażona w niezbędne elementy kuchnia, gdzie goście mogą przygotowywć we własnym zakresie smaczne posiłki z lokalnych produktów. Natomiast dla tych, którzy jednak chcieliby poczuć smak dań przyrządzonych przez mistrzów, otwarta jest szeroka gama restauracji. Smakosze tamtejszej kuchni po posiłku chętnie używają określenia: „żyje się tu jak w raju“.

Jeśli marzą Państwo o urlopie w komfortowych warunkach za niską cenę to wybrali Państwo idealnego partnera, ponieważ NOVASOL oferuje domy i apartamenty wakacyjne na każdą kieszeń i można je rezerwować z dużym wyprzedzeniem. W szerokiej ofercie posiadamy m.in. domy z basenami, a także apartamenty, które znajdują się bezpośrednio przy linii brzegowej morza lub w jego niedalekim sąsiedztwie. Rezerwując obiekt NOVASOL dają sobie Państwo wiele możliwości na poznanie i cieszenie się smakami Francji.

Francja

Śniadanie do łóżka - po francusku

Francuskie śniadanie (z fr. petitdéjeuner) jest skromniejsze, niż obiady. Na pierwszym miejscu znajduje się „café au lait“ (kawa z mlekiem), herbata lub gorąca czekolada oraz „croissant“ (rogal maślany) lub „brioche“ (rodzaj maślanej bułki). Większą wagę przykłada się do jedzenia obiadu oraz kolacji. Zwyczajem jest, aby conajmniej dwa razy w ciągu dnia zjeść ciepły posiłek. Obiad (z fr. déjeuner) serwowany jest z reguły pomiedzy godziną 12:00, a 14:30, natomiast kolacja odbywa się w godzinach 19:00 - 22:00. Najważniejszymi elementami są: „amusegeule“ (mała przekąska, typu aperitif), „hors d‘ oeuvre“ (przystawka), „menuprincipal: (danie główne), „fromage“ (ser), a także deser. Sery we Francji mają ogromne znaczenie przy obiedzie, a do wyboru jest ok. 400 różnych twardych lub miękkich rodzajów. Do tego podawane jest białe pieczywo z pokrojonych, chrupiących bagietek. Oczywiście do posiłku nieodzownie pojawia się lampka wina.

Francja

Do wyboru, do koloru

Większość domów i apartamentów wakacyjnych, zwłaszcza we Francji, może zostać zarezerwowanych nawet na 9 miesięcy przed planowanym przyjazdem. Nie czekajcie Państwo zbyt długo, jeśli chcecie odkryć potegę francuskiej kuchni oraz tamtejszą kulturę. Zarezerwujcie dom lub apartament na wakacje już dziś on-line poprzez naszą stronę internetową. Nasze obiekty wakacyjne są podobnie jak francuska kuchnia są bardzo różnorodne i urządzone ze smakiem. Jeśli zastanawiają się Państwo co zrobić z pupilem podczas wakacji – zabierzcie go ze sobą! Wiele domów z naszej oferty jest przystosowana do potrzeb podróżujących ze zwierzętam; m.in. posiadają ogrodzoną działkę o dużym metrażu.