Atrakcje na wakacje w Dolinie Loary

NOVASOL oferuje tanie obiekty wakacyjne na Państwa niezapomniane wakacje we Francji

Urlop we Francji? Jeśli wybieracie się Państwo na wakacje do Doliny Loary, to nasza jakość domów wakacyjnych NOVASOL powinna być Państwa pierwszym wyborem. Mamy do zaoferowania bardzo szeroki wybór domów i apartamentów w całej Europie, w tym również we Francji, które spełnią wymagania każdego. Znaleźć można według potrzeby np. luksusowy dom z basenem lub standardowy apartament dla mniej wymagających.

Kraj-Loary

Atrakcje i rozrywka

W Dolinie Loary czas można spędzić na wiele sposobów. Jedną z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych atrakcji są liczne zamki i pałace, z których to miejsce słynie. Niestety większość z nich jest pomijana przez zorganizowane wycieczki, ale rezerwując nasze domy wakacyjne w Dolinie Loary mogą Państwo plan wycieczki opracować samemu, tak aby nic Państwa nie ominęło. Zamki, które nie są tak sławne jak pozostałe nie muszą być mniej ciekawe! Okazałe pałace to jednak nie wszystkie atrakcje, które można zobaczyć w tym pięknym regionie. Znaleźć tu można również dwa ogrody zoologiczne, które całkowicie różnią się od siebie, ale oba są świetnie przygotowane i z pewnością spędzą tam Państwo miłe chwile z rodziną i przyjaciółmi. Dzieci na pewno nie będą się nudzić odkrywając świat zwierząt, których nie można zobaczyć na co dzień.

Kraj-Loary

Dolina Loary, dolina pałaców

Liczne, mniej lub bardziej potężne zamki są zaraz po Wersalu, czy Luwrze najciekawszymi atrakcjami Francji. Wzdłuż brzegu Loary oraz jej dopływów wybudowano w sumie około 400 zamków, które położone są w trzech regionach. Ich położenie obejmuje m.in. Burgundię, Centre oraz Pays de la Loire. Pierwsze gotyckie budowle powstały już w średniowieczu. Większość z nich natomiast po kolei były budowane na przełomie XV i XVI wieku, po zafascynowaniu się tym regionem przez francuską arystokrację. Wszystkie budowle różnią się od siebie stylem oraz charakterem. Wiele z nich wygląda dość skromnie, jak zwykłe dworki na peryferiach miejscowości, które są rzadko odwiedzane przez swoich właścicieli, natomiast inne są bardzo wystawne i przykuwające uwagę stylem. Duża ilość renesansowych budowli była w późniejszym czasie przebudowana, więc nawet jeśli wszystkie pochodzą z jednego okresu, to jednak ich wygląd i styl różnią się w znacznym stopniu między sobą. To wspaniałe miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kraj-Loary

Czas wolny w Dolinie Loary

Spędzając wakacje w dolinie Loary mogą Państwo doświadczyć szerokiej gamy atrakcji, ale także poznać bogatą francuską kulturę. W tym regionie nikt nie będzie się nudzić. Każdy znajdzie tu odpowiednią rozrywkę dla siebie, ponieważ oprócz niesamowitych renesansowych pałaców można tu spotkać wiele innych starożytnych zabytków, a przede wszystkim podziwiać zdumiewającą przyrodę. W NOVASOL szybko znajdą Państwo odpowiedni obiekt w pobliżu dostępnych atrakcji na swoje wymarzone wakacje z całą rodziną.