Atrakcje na wakacje w Bretanii

Spędź niezapomniane wakacje w Bretanii

Bretania oferuje wszystko to, czego mogą Państwo oczekiwać od wymarzonych wakacji. Nie muszą Państwo spędzać całego urlopu leżąc na plaży, ponieważ przygotowaliśmy kilka przydatnych podpowiedzi miejsc wartych zobaczenia oraz możliwości aktywnego spędzania czasu. Od historycznych budowli, aż po piękne okoliczności przyrody, które kształtowały się przez wiele lat, a dziś są jednymi z najchętniej odwiedzanych parków naturalnych. Te różnorodne udogodnienia i fascynujące miejsca sprawiają, że każdy może spędzić wymarzone wakacje we Francji.

Atrakcje w Bretanii

Quimper

Quimper jest sercem regionu Bretania, a niegdyś była nawet stolicą okręgu Cornouailles. Szczególnie wartym zobaczenia tutaj jest czarujące stare miasto z historyczną katedrą. Katedra posiada w swoim centrum spiczastą wieżę, którą można zobaczyć z daleka. Szczególnym miejscem jest kapliczka po lewej stronie budowli, dla której nie ma wyjaśnienia, w jakim celu powstała.

 

Kamienne monumenty w Carnac

Na całym świecie znane są megality, które w dużych ilościach spotkać można w okolicach miejscowości Carnac. Obecnie, po wielu latach ich istnienia, powierzchnie kamieni znacznie wyblakły ze względu świecące słońce oraz pozostałe warunki pogodowe. Grupy skalne podzielone są na Karlescan, Menec oraz Kermario, które niegdyś razem tworzyły ścianę stworzoną z ok. 3000 kamieni o wysokości do 50 metrów. Całkowita ich długość wynosi ok. 8 km i rozciągają się od miejscowości Crac'h Ria do Plouharnel. Domy wakacyjne w Bretanii są idealnym miejscem wypadowym do oferowanych przez region rozrywek.

Atrakcje w Bretanii

Fort la Latte

W tym regionie znajduje się zamek, nazywany również Château de la Roche Goyon, który zbudowany został w XIII wieku. Położony jest on niedaleko miejscowości Plévenon i wznosi się nad niewielkim cyplem Baye de la Fresnaye. Dziś, ze względu na swój urok oraz historyczną przeszłość często wykorzystywany jest do nagrywania scen filowych.

 

Park rozrywki „Odet Loisirs w Elliant

Ten park jest idealnym rozwiązaniem na nudę dla małych i dużych. Jego powierzchnia mierzy sobie około 7 hektarów, gdzie znajdują się m.in. ścianka do wspinaczki górskiej, rowery wodne, łodzie wiosłowe, gigantyczna zjeżdżalnia, trampolina i wiele więcej. Ogromna przestrzeń ze wzgórzami i jeziorem daje możliwość spacerowania i całkowitego odpoczynku. Jak sami Państwo widzą, urlop w Bretanii może być ciekawy i bardzo zróżnicowany. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, więc nawet najbardziej wybredni będą zadowoleni.

Atrakcje w Bretanii

Ptactwo w parku Golf du Morbihan

Idealnym miejscem do obserwacji ptaków brodzących w słonych bagnach i mokradłach w poszukiwaniu pożywienia jest specjalne stacja monitorująca o nazwie „Centre nature“. Oczywiście nie można zapomnieć o różnorodnym sposobie życia wielu gatunków zwierząt, które można tu spotkać. Wybierając się do parku, należy ubrać odpowiednie obuwie. Park dostępny jest dla odwiedzających od lutego do września.

 

Kąpieliska

Podobnie jak na Morzu Północnym okresy możliwości korzystania z kąpielisk są tutaj uzależnione od morskich pływów. Temperatury wody są zmienne, np. w czerwcu wynoszą pomiędzy 16, a 18 stopni Celsjusza, natomiast w sierpniu sięgają już 20 stopni. W osłoniętych zatokach woda może być jeszcze cieplejsza. Ze względu na pływy należy zachować szczególną ostrożność podczas kąpieli w morzu i korzystać tylko z wyznaczonych do tego miejsc, które są nadzorowane.