Atrakcje Alzacji

Atrakcje Alzacji

Alzacja to jeden z najciekawszych regionów na wakacje we Francji. Można spędzić tu niezapomniane chwile w pięknych okolicznościach przyrody, a także zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Domy wakacyjne w Alzacji i Lotaryngii pozwolą Państwu poznać osobiście te wszystkie atrakcje.

Alzacja

Stare miasto w Strasburgu

Stare miasto w Strasburgu znajduje się w centralnej części miasta i tworzy swego rodzaju wysepkę otoczoną licznymi kanałami wodnymi. Dawniej nazywane było „miastem tysiąca kościołów”, ponieważ zobaczyć tam można wiele kościołów, synagog, a także klasztorów. Najbardziej znanym i chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest gotycka Katedra Notre – Dame, która została wybudowana na początku XI wieku. Zdecydowanie trzeba również odwiedzić XVIII – wieczny ratusz, a także średniowieczny most, na którym umieszczone są wieże strażnicze. Bez wątpienia zaciekawi Państwa równieżpałac rady Europy. Stare miasto to ulubione miejsce zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów – do dyspozycji jest tutaj wiele kawiarni i restauracji, które oferują szeroki asortyment lokalnych potraw oraz napojów. Usytuowane są tu także luksusowe hotele oraz siedziby różnych instytucji. W 1988 roku ta część Strasburga została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Alzacja

La Petite France

La Petite France oznacza „małą Francję”. Jest to część nabrzeża Strasburga, którą koniecznie trzeba zobaczyć podczas zwiedzania regionu. Ten przepiękny dystrykt położony jest nad brzegiem rzeki, która właśnie w tym odcinku dzieli się na mniejsze wodne kanały, które otaczają miasto. W czasach średniowiecznych było to miejsce szczególnie uwielbiane przez lokalnych rybaków, jak i również usytuowane były tu rzeźnie. Obecnie spotkać tu można liczne, piękne budowle, wykonane z piaskowca oraz wszelkie udogodnienia jakich potrzebuje każdy turysta, który spędza wakacje w Alzacji. Region składa się z wielu wąskich uliczek, które sprzyjają długim spacerom w czarującym klimacie.

Alzacja

Stare miasto w Colmar

W miejscowości Colmar zobaczyć można wiele budynków z czasów średniowiecza oraz renesansu, które pomimo mijającego czasu zachowały swój dawny charakter. Przykuwającym uwagę budynkiem jest wybudowany w 1480 roku „Koifhus” oraz powstały w 1537 roku „Maison Pfister, który został zbudowany dla zamężnego wówczas kapelusznika. Charakterystyczną cechą tej budowli jest jego elewacja, w której zamieszczonych zostało ponad 100 wizerunków głów. Oprócz wyżej wymienionych, równie wartymi zobaczenia są m.in. dawna strażnica (Ancien Corps de Garde) oraz dom rycerzy Zakonu Joannitów (Maison des Chevaliers de St Jean). Obie budowle powstały w stylu włoskiego renesansu. Kolejnym interesującym miejscem jest dzielnica o nazwie „Petite Venise” (Mała Wenecja). Warto wybrać się na przechadzkę wzdłuż nabrzeża rzeki, na której zbudowano wiele mostów łączących oba brzegi. Można tu zobaczyć wiele zachwycających budowli, które są sztuką dawnej architektury. Dzielnica położona jest na granicy z dawną częścią miasta „Quartier des Tanneurs” (dzielnica garbarska).